Spisovateľské blogy to majú v dnešnej dobe ťažšie

Už pomerne dlho sa zamýšľam nad tým, že presadiť sa s blogom zameraným na písanie a literárnu tvorbu je pomerne ťažké. Ja si to osobne všímam dosť často práve na svojom blogu, ale aj na iných blogoch, ktoré sledujem, či občas čítam. Zostáva sa zamyslieť nad tým, prečo to tak je. Prečo si ľudia viacej čítajú články o aktuálnej móde než diela či zaujímavé postrehy z písania? I keď môžem priznať, že čo sa týka tých postrehov, sú obľúbenejšie ako tie diela. Ale zase postrehy sú zabrané aj v mojom literárnom denníku a ten teda veľmi obľúbený nie je.

Dnešný blogový svet je plný rôznych “fashion” blogov a aj “beauty” blogov. O tom niet pochýb a myslím, že všetci, ktorí sa orientujeme v blogovom svete to dobre vieme a všímame si to. Ďalej je tu veľmi populárna skupina knižných blogerov, ktorých veľmi uznávam a teším sa, že sú blogeri, ktorí sa venujú aj knihám, hoci sa dnes hovorí, že veľa ľudí nečíta, bookblogeri sú dôkazom toho, že aspoň niekto áno.

Ale ak niekto na svojom blogu zverejňuje svoju literárnu tvorbu či postrehy z písania, nie je tomu venovaná toľká pozornosť ako tomu ostatnému. A to je možno trochu škoda, nemyslíte? Myslím, že mnohí blogeri si so svojou tvorbou zaslúžia trochu viac pozornosti. Je tu mnoho talentovaných ľudí.

Poďme sa zamyslieť nad tým, prečo to tak je.

Možno to ľudí tak nebaví ako ostatné články. To sa dá samozrejme pochopiť, každému sa páči niečo iné a keď ja mám rada také články druhý také články mať rád nemusí. To je proste normálne, chápem to. Lenže príde mi to ako trochu škoda, že ľudia dávajú prednosť článkom, ktoré často nemajú hlavu ani pätu (bez urážky) a literárnu tvorbu tak trochu zatracujú.

Na druhú stranu dôvodom, prečo tieto články nemajú tak veľa pozornosti je aj to, že niektorí autori svoje články málo propagujú. Myslím, že aj to veľmi zaváži. Ja osobne sa snažím články propagovať čo najviac. Kde sa len dá. Ale niekedy sa aj mne stáva, že vôbec nemám chuť robiť to a tak to mierne povedané odfláknem.

Fakt je, že propagácia je v blogovom svete veľmi dôležitá. A to nie len v prípade článkov s literárnou tvorbou.

Ľudia by však literárnej tvorbe mohli venovať trochu viac pozornosti, pretože mnohí tvorcovia si to skutočne zaslúžia. A je škoda, že mnohým ľuďom to nestojí za povšimnutie kvôli tomu, že existuje neskutočné množstvo článkov o tom, čo si treba obliecť na jar, alebo o tom akú konzistenciu má najnovšia paleta tieňov na oči. Nič v zlom, ale tieto články sú úplne mimo mňa.

Ak by tento článok mal mať nejaké posolstvo tak by to bolo rozhodne toto: prečítajte si aspoň raz za čas niečo čo súvisí s literatúrou. Dajte šancu šikovným autorom a spisovateľom. Možno vás nejaké dielo presvedčí, že všetko čo je literárne nie je len nudné, ale aj zaujímavé a záživné. Verte mi.

Ako sa na túto tému pozeráte vy?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.