Ako mi prvá láska zmenila život

Celkom dosť často uvažujem nad tým, aká som kedysi bola a aká som teraz. Aká som bola, keď som bola ešte relatívne psychicky zdravá (ak som vôbec niekedy bola, keďže som mala odmalička sebadeštruktívne tendencie…), a aká som bola, než som sa prvý raz zamilovala a aj po tom, samozrejme.

16904758_1858350277719173_6841086973500421997_o

Ale pekne po poriadku. Odmalička som iná ako ostatní, ale som za to v podstate rada. Nechcela by som byť ako desiatka ďalších v triede. Ale priznám sa, že dovtedy, než som sa prvýkrát zamilovala, som túžila byť podobná ostatným. A podľa toho som sa aj správala. Bola som v puberte, nosila som farebné oblečenie, dokonca občas aj celkom vyzývavé, okrem Depeche Mode, na ktorých som vyrastala, som začala počúvať najnovšiu hudbu, ktorá sa hrala v rádiách a zaujímali ma chlapci. Mala som však aj bujnú fantáziu a keďže som chcela byť ako ostatné dievčatá, ktoré už s niekým chodili (mohla som mať jedenásť, dvanásť), tak som si začala vymýšľať svojich imaginárnych priateľov. Chodila som na fiktívne rande, a predstierala, že s niekým telefonujem. Proste sranda.

Život som si užívala s najlepšou kamarátkou a bolo mi fajn. Nič ma netrápilo, problémy ostatných som absorbovala, no nepripúšťala si ich a žila som si perfektne. Dobre som sa učila, snažila som sa a s kamarátkou sme trávili spolu veľa času.

Dočista ma zmenil jediný okamih v mojom živote. Keď sa na mňa pozrel pán D. Bol sychravý deň, mala som na sebe obľúbený čierny svetrík (v tom období som už trochu potemnievala, čo sa týka oblečenia, ale nebolo to veľmi badateľné, len občas) a stála som pri zábradlí oproti zborovni. On stál pri zborovni a letmo na mňa pozeral. A vtedy som sa skutočne zamilovala. Hodila som za hlavu všetkých fiktívnych priateľov, s ktorými som bola a s ktorými som sa kedy rozišla a upriamila sa len naňho. Bol to rocker, gitarista a nemala som naňho slov. Fascinoval ma. Ale ja som bola preňho len vzduch. Ani nevedel že existujem… vtedy.

Najprv som bola celkom v pohode. No keď sa pridali problémy doma, prestala som to zvládať. Môj prospech sa zhoršil, začala som nosiť viac čiernej, A aj kvôli mojej láske začali moje psychické problémy. Ale nie som tu na to, aby som mu to vyčítala. Začala som so sebapoškodzovaním a prejavovali sa u mňa depresie. Bola som priamou cestou ku dnu. A že som tam aj skončila… A takisto som prišla o akékoľvek spoločenské kontakty s mojimi vrstovníkmi. No, jasné, chodila som do školy, ale kamarátku zaujímalo niečo iné, druhú tiež a tak som zostala sama. A sama som dodnes.

Aby som sa pánu D. zapáčila a dala do pozornosti, občas som si s ním písala. A keď mi povedal, aký štýl hudby počúva, chcela som sa mu zapáčiť a tak som prešla na emo štýl. Potom na gothic. Začala som písať intenzívnejšie než kedykoľvek predtým v mojom živote a založila som si prvý blog. Bola som totiž zamilovaná a zároveň som ho nenávidela, pretože ma nechcel a neodpisoval mi ani na správy. Takže v konečnom dôsledku, aj keď bol jedným zo spúšťačov mojich psychických problémov, môžem byť pánu D. vďačná, pretože ma priviedol k intenzívnejšiemu písaniu a k dobrej hudbe.

A to som bola ešte naivná a zaslepená. Rovnako ako v prípade pána G. Ale to tu zas rozmazávať nechcem. O tom sa dočítate v mojej novej knihe Odtiene dúhy, ktorá vychádza v októbri.

Taká som kedysi bývala. Relatívne normálna a spokojná so životom. Stačil jeden pohľad, pár ďalších problémov a som tu, s akousi poruchou osobnosti a depresiami. A to môj život ešte nekončí. I keď by som dala všetko za to, aby skončil.

2 thoughts on “Ako mi prvá láska zmenila život

  1. Jo, no, laska je svina… loz stvorena na to, aby ta poblaznila, ako spievaju Nazareth. Niekto ju nezvlada, mozno si tiez ten pripad. Uvidis. A mozno nas obe ten pravy len niekde caka, treba vydrzat 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.