Ufrnkla som nezamestnaným

Je to tak. Včera som sa bola odhlásiť z evidencie úradu práce. Priznali mi invalidný dôchodok z mladosti a tým pádom som mohla odísť z tejto skupiny. Neskutočne sa z toho teším, pretože mi nikdy nebolo bohvieako príjemné byť zaškatuľkovaná oficiálne ako nezamestnaná.

Ľudia si často pod nezamestnaným človekom predstavia nejakého flákača a to sa mi nepáči, nechcela som tam patriť. Prácu sa mi nedarilo nájsť, kvôli môjmu zdravotnému stavu a tak som skúsila šťastie s invalidným dôchodkom. Nakoniec sa všetko to behanie po lekároch a úradoch vyplatilo. Mám z toho veľkú radosť.

Plánujem v najbližšom čase prerobiť izbu. Mám to aj v cieľoch tak si to chcem splniť. Nie je totiž veľmi pravdepodobné, že by som sa niekedy teraz sťahovala z rodičovského domu, určite tu budem ešte veľmi dlho. A tak nech mám ten svoj priestor podľa svojich predstáv. Trávim tam najviac času tak nech to nejako vyzerá.

Plánujem ešte kopu vecí a konečne bude môj život o niečo pestrejší, pretože inak to bola len nuda. Budem konečne finančne nezávislá a sama budem rozhodovať o tom, čo si kúpiť a čo nie. Teším sa z toho.

Okrem toho ma trápi hrozná únava. Psychiatrička mi nedávno vymenila lieky, tak beriem teraz iné. A pekne sa mi po nich chce spať. Takmer tri dni som z väčšiny prespala. Navyše ma trápia veľmi živé sny po ktorých som absolútne dezorientovaná v čase a neviem, či ten sen bol snom, alebo realitou.

Začína mi ale trošku lepší život než doteraz. Bude to veľmi príjemná zmena a dúfam, že aj nálada vydrží na takej dobrej hladine ako je teraz. To je hlavné. Potrebujem byť v pohode. Potrebujem myslieť pozitívne a tešiť sa z toho čo momentálne mám. Som síce pomerne negatívny človek, ale mala by som sa naučiť byť pozitívna. A rozhodla som sa, že zavolám novej psychologičke. Volala som tam, ale nik mi nebral. Tak to skúsim znovu. Uvidíme, či mi to nejako prospeje.

Takisto som zvedavá, či nové lieky nejako zaberú. Trvá to viac ako dva týždne tak uvidíme. Snáď sa niečo zmení.

 

2 thoughts on “Ufrnkla som nezamestnaným

  1. Tak to je super 🙂 Člověk si už příliš zvykl, že úřady lidem nic nepřiznají, ani když by měly, je fajn vidět, že občas systém přece jenom dá, co má.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.