Žeby zoznamka mala nejaký úspech? – alebo – roztápala som sa

Od prvého prihlásenia na zoznamku ubehlo zhruba päť mesiacov. Články o zoznamke, ktoré som písala ešte na starý blog nájdete TU a TU. Ale ak sa vám nechce rozklikávať oba články, zhrniem to pre vás. Začiatkom mája tohto roku som sa prihlásila na jednu nemenovanú zoznamku. Než som tak urobila, potrebovala som vedieť názor mojej mamky. Odobrila to. Spýtala som sa aj ocka, ten nebol proti (a ja som sa ničoho nebála, pretože viem, že ak by mi niekto ublížil, ocko by zakročil) a spýtala som sa aj našej veľmi dobrej známej. Všetci s radosťou súhlasili a myslím, že si aj vydýchli, že som sa ja, človek, ktorý od posledného zaľúbenia (rok 2013) nikdy nikoho viac nechcel a zatracoval všetky vzťahy čo sa týka lásky., rozhodla niečo podniknúť. Popierala som, že sa niekedy znovu zaľúbim. A nie že by som bola práve zaľúbená.

Prihlásila som sa na zoznamku a začala si dopisovať s tromi chlapcami (ehm, mala by som si zvyknúť na to, že už by som ich mala nazývať mužmi) a vkladala som do toho kopec nádejí. Tak som si pomyslela na film Láska cez internet (nie že by som holdovala takémuto žánru filmov, ale proste som ho kedysi videla tak som si na to pomyslela) a hoci som vedela, že film nemôže byť realitou, páči sa mi dopisovanie si s niekým. Je to pre mňa lepšie ako s niekým sa skutočne stretnúť a čeliť tomu, že sa ma zľakne a utečie za hory, za doly. Začala som si dopisovať s pánom X. Začala som si robiť nádeje, že by to mohol byť pre mňa niekto, kto by ma možno mohol mať rád. Nedopadlo to tak, ako som si myslela. On sa zrejme zamiloval do inej a ja som zostala opäť sama. S pánom Z. to skončilo ešte skôr než stihnete povedať bodka.

A teraz sa presúvame k pánu Y. Toho som najprv asi nie pekne odmietla. Mrzelo ma to, ale bolo to pre mňa prirýchlo na to, aby mi napísal, že ma miluje. Asi som mu istým spôsobom ublížila. Neviem, necítila som sa príliš dobre, keď sme si písali. Nemyslím to v žiadnom prípade ako nejakú urážku, alebo čo, ale cítila som sa zvláštne. Mamina mi povedala niečo v zmysle: “Najprv sa sťažuješ, že ti nik nepíše a potom odháňaš niekoho, kto ti píše…” Pookriala som. Našu konverzáciu sme obnovili. Ja som už prestala byť úplne chladná a odpisovala som normálne. Ešte vždy neviem, či sa mi to páči, že si s pánom Y. dopisujem, ale…

Je tak milý. Roztápala som sa. Absolútne. Obdivuje ma, rád si so mnou píše a hovorí mi Elizabeth. Nevadí mu môj vzhľad. Aspoň zatiaľ. Napriek tomu, že som sa neskutočne roztápala, trápia ma obavy. Čo ak to je nejaký psychotik (v tom prípade by sme sa k sebe celkom hodili. 😀 A nemyslím to ako urážku, ale človek nikdy nevie)? A zároveň si hovorím, že sa nesmiem len tak roztopiť a byť naivná.

Musím si udržať kus chladu, pretože sa ľahko môže stať, že skončím tam, kde som bola predtým – zničená láskou, zatrpknutá tak ako kedysi a plná nenávisti. A to nechcem, hoci sklamanie v láske sa dá krásne využiť v tvorbe. Ale na druhú stranu si myslím, že takých výtvorov je na svete priveľa. Trochu sa bojím, že keď si to prečíta, tak ho to sklame, ale ja som cítila, že to musím napísať. Toto je môj blog a chcem sa s vami podeliť o čriepky svojho života. Súkromie si treba strážiť, ale dobre som si rozmyslela, či o tomto písať, alebo nie.

Napriek mojim obavám som sa skutočne roztopila a veľmi mi to lichotilo. Bojím sa otvoriť sa mu, bojím sa dôverovať a musím si zachovať kus chladu. Nechcem sa znovu sklamať. Nikdy človek nevie, a aj človek, ktorý sa navonok správa milo a lichotí mi, obdivuje ma, ma môže sklamať. A toho sa bojím. Nechcem si ho púšťať k telu viac než zvládnem zniesť.

Ale zatiaľ môžem tvrdiť, že pôsobí ako milý človek s ktorým si rada píšem, aj keď sa cítim trochu… zvláštne, keď si píšeme.

10 thoughts on “Žeby zoznamka mala nejaký úspech? – alebo – roztápala som sa

  1. Však ja nehovorím o svadbe. Veď neviem či vôbec chcem niekedy svadbu. 😀 Neviem ako to mám opísať ten zvláštny pocit. Akoby som sa bála si s ním písať.Neviem prečo.

   Like

 1. Zajímavé, se seznamkou zkušenosti nemám, tak si to neumím moc představit. Ale myslím si, že zamilovat se čistě jen přes písmenka není moc možné, nebo to není ta skutečná zamilovanost. Budu držet palce, aby ti to vyšlo a osobně jste se poznali. Pak už se lépe dělají závěry 🙂

  Lady Lenna

  Like

  1. No veru ja som sa už cez písmenká zamilovala až po uši. Bol to najkrajší (a jediný) vzťah v mojom živote. Ale skončilo to zle. Je fakt, že najlepšie je spoznať sa osobne, ale myslím, že v prípade mňa a pána Y. je na to ešte čas. 🙂

   Like

 2. Jediné čo ti poradím, buď opatrná. Nikdy nevieš kto je na druhej strane. Týmto ťa neodradzujem, poznám veľa párov ktoré sa dali dokopy cez net, ale aj veľa ľudí ktorým bolo ublížené. Avšak držím ti palce, nech nájdeš toho pravého či už to bude X, Y, Z alebo iné písmenko. Dôležité je aby všetko nakoniec viedlo k spokojnosti.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.