Bola by som zlá matka – nechcem mať deti

pexels-photo-592940Už dlho mám v pláne písať o tom, že ako niektoré iné ženy, ani ja nechcem mať deti. Najprv som si myslela, že som asi z iného vesmíru, alebo čo, ale teraz čoraz častejšie zisťujem, že je nás viac. A to ma istým spôsobom utešuje.

Na jednu stranu som nezadaná a pravdepodobnosť toho, že budem mať nejaký normálny dlhodobý vzťah je asi mizivá. Na druhú stranu ak by sa stal nejaký zázrak a mala by som normálny vzťah tak… si proste vôbec neviem predstaviť, že JA, budem vychovávať dieťa, a vôbec že ho privediem na svet. Na TENTO svet. Keď sa teraz pozerám na to, aký je dnes svet strašný a padá pomaly do záhuby, tak by som nechcela priviesť dieťa na takéto miesto a nechať ho nech sa popasuje s tým, čo sme my všetci odovzdali ďalším generáciám. Či už sa to týka nenávisti vo svete, alebo rôznych katastrof, ktoré sú čim ďalej častejšie. To dieťa by muselo trpieť to, čo sme my ostatní nadrobili. A to nie je pekný odkaz ďalšej generácii.

Ale odhliadnuc od toho, už teraz viem, že by som nebola dobrá matka. Myslím, že niektoré ženy proste nemajú v osude byť matkami a vidno to podľa toho, keď sú práve takéto ženy matkami. Vidno to na tom, ako sú niektoré ženy schopné dieťa opustiť či dokonca niečo horšie. A ja cítim, že by som nebola dobrá matka. Dieťa by si so mnou mnoho vytrpelo. Asi by som ho postupne priviedla do šialenstva. Veď ja mám problém vydržať sama so sebou, tak ako by so mnou mohlo vydržať dieťa, ba či nakoniec partner. A ak by malo byť dieťa po mne, tak by to bola ďalšia katastrofa. 😀

Proste si to vôbec neviem predstaviť. Viem však, že od žien sa očakáva, že si založia rodinu, vydajú sa a budú mať deti. Ale ja to proste nechcem. Nehovorím, že časom by  sa to nemohlo zmeniť, ak by sa skutočne stal ten zázrak a mala by som nejaký dlhodobý a normálny vzťah, ale teraz som si istá tým, že deti nechcem. Vždy som mala isté predstavy o ideálnom živote s vlastnou rodinou, ale čím som staršia, tým viac som presvedčená o tom, že nič také sa mi nestane.

Navyše ja sa rozčúlim aj keď môj pes raz zašteká a čo by som preboha robila ak by mi dieťa začalo plakať? Nezvládla by som to. Ja tak všeobecne nemusím deti. Keď niekto príde s kočíkom a s malým dieťaťom, všetci sa rozplývajú a čičíkajú ho a ja stojím obďaleč a ignorujem. Ja na to proste nie som. A viem, že môžu mnohí tvrdiť, že som ešte mladá, ale proste necítim. že som ten správny človek na to, aby som niekedy mala a vychovávala dieťa.

A či už sa teda od žien očakáva, že budú rodiť deti a budú sa starať o svoju krásnu rodinku, tak ja som proste jedna z výnimiek. Chcem žiť slobodne, písať, venovať sa len tomu čo ma baví.

Mne bude v živote stačiť pes a moje knižné deti. Viac nepotrebujem.

Je pravda, že si možno chcem niekoho nájsť, ale to je všetko. Aspoň zatiaľ nechcem nič viac.

PS: Mimochodom, tie vlasy si ostrihám cez víkend, vykašľala som sa na ostatných, sú to predsa len moje vlasy. Ak neviete o čo ide, písala som o tom v minulom článku.

8 thoughts on “Bola by som zlá matka – nechcem mať deti

 1. Dávam ti za pravdu v tom, že tento svet speje k záhube. Myslienka na to, že po smrti rodičov ostane dieťa v tomto svete samotné a opustené, je strašná. Ale tvrdiť, že by si bola zlá matka, je možno predčasné. Lebo keď žena privedie na svet dieťa, úplne ju to zmení. Ja som tiež nemala bohvieaký vzťah k deťom, ale po tvojom príchode na svet sa všetko zmenilo. Si môj poklad ❤️❤️❤️

  Like

 2. Já myslím, že je na každé ženě, jaký bude vést život. Ono to tak bývá, že se ženy těší až jednou porodí dítě, vychovají ho, takové ty klasické mateřské pudy. Proto se pak lidé třeba koukají blbě, když to nějaká žena má jinak a celkem to nechápu. Je to přece každého věc, jestli bude mít děti. A pokud se na to necítí, je lepší aby je neměl než aby měl a nedával tomu dítěti dostatek lásky. Já se jednou na děti těším, ale to jednou je třeba až tak za 8-10 let. Chci napřed vystudovat, procestovat spoustu zemí, dospět. Zatím se neumím pořádně postarat o sebe a dítě je obrovská zodpovědnost na celý život, takže ti rozumím. Dnešní svět je hrozný a děti člověk těžko uchrání, protože zlí lidé a celkově ta doba plná teroristů a útoků všude možně se nedá předvídat :/

  LENN

  Liked by 1 person

 3. Taky to mám podobně. Děti mě v 99% spíš odpuzují a představa, že bych takovému stvoření měla odevzdat svůj život je pro mě téměř nesnesitelná. Můj život je můj život, nesnáším, kdy mi jiná bytost diktuje, co mám kdy dělat. Snad z toho důvodu se snesu tak nanejvýš s kočkama, ale psy moc nemusím. Nesnesu, aby mě nutili jít ven proto, že se jim chce na záchod. Kdepak, já jsem spíš do indooru.
  Věřím ale tomu, že takový názor se vždycky může změnit. Změní se ti životní situace, potkáš někoho naprosto úžasného, kdo v tobě probudí tu touhu být matkou, usadit se, starat se o škvrně a nestarat se o nic jiného, ale zatím mě to nepotkalo a nevím, jestli potká. Se svým panem M. jsem spokojená, ale je o dost mladší než já (zvlášť myšlenkově), takže těžko říct, jestli dospějeme do momentu, kdy budeme oba připravení. Zatím máme se životem jiné plány.

  Like

 4. Já myslím, že všechno má svůj čas a místo a mateřství je něco, do čeho se nedá nutit. To prostě musíš cítit. Člověk nikdy neví, co ho potká. V každém případě znám i spoustu žen, co mají děti a myslí si, jak nejsou skvělé matky. Přitom je opak pravdou… Za svůj názor se nemusíš stydět, dnes je na každém, jak chce život strávit. 🙂

  http://www.obycejny-blog.blogspot.com

  Like

 5. Zlem nebývají ty matky, které si myslí, že budou špatné, nýbrž ty, které si myslí, že to bude snadné a zvládnou to levou zadní.
  Myslet si, že nikdy nechci dítě je podle mě stejně špatné, jako myslet si, že si dítě musím udělat.
  Trocha sebevědomí by neuškodilo. Svět by byl hned krásnější a třeba by se přestal řítit do záhuby. 😉

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.