Zákulisie Mozaiky Ticha (blogerská výzva)

Prajem vám krásny, zahmlený, utorkový deň. Nedávno som narazila u Canli na jednu zaujímavú blogerskú výzvu. Už dlho som nič podobné nepublikovala a toto ma celkom zaujalo, a tak som sa rozhodla prispieť svojou troškou. Dodávam, že zapojiť sa môže každý bloger a myslím, že to môže byť celkom zábava zodpovedať na tieto otázky. Zároveň to môže byť istým spôsobom zaujímavé aj pre čitateľov. 🙂

Tak šup do toho! 🙂cropped-cropped-pexels-photo-5299261.jpeg

  1. Ako som začala písať blog?

Začalo to 8. 11. 2010. Deň pred mojimi narodeninami. Bola som v puberte, nudila som sa a zároveň som vyhľadávala na internete rôzne informácie ohľadom gothic a podobných štýlov. Túžila som byť veľkou gothičkou. Ha-ha. Nachádzala som nespočetné množstvo blogov zameraných práve na tento štýl, ale zároveň zameraných aj na literárnu tvorbu a ostatné zaujímavé veci. A tak som to zo zvedavosti chcela vyskúšať aj ja. Bavilo ma písať a tak prečo neskúsiť dávať svoju vtedy ešte začiatočnícku tvorbu na internet? Začala som písať na Estranky.cz (alebo sk, teraz už neviem). A vec, na ktorú pyšná nie som je, že som kopírovala články z iných blogov. Hanbím sa za to, ale tak každý nejako začínal. Až postupom času som sa začala viac meniť na autorskú blogerku…

2. Prečo píšem?

Blog i písanie kníh, poviedok či básní je mojím zmyslom života a bez toho by som už vôbec nevedela žiť. Môj život by inak vôbec nemal žiadny význam. Milujem písanie z celého srdca a je to môj život! 🙂

3. Kto je môj obľúbený autor?

Mám mnoho obľúbených autorov. Medzi tých najviac top patrí Stephen King, Gillian Flynnová, Richelle Mead a so slovenských autorov najmä Jozef Karika. A čo sa týka poézie tak tam mám obľúbeného Ivana Kraska, Charlesa Baudelairea, Edgara Allana Poea (najmä jeho Havrana) a zo súčasnej poézie sa mi veľmi páčila zbierka básní Roztavené putá od Zdenky Wenzlovej Švábekovej.

4. Aká je moja obľúbená kniha?

Od S. Kinga mám najradšej Mizériu a 4 po polnoci 1 časť. Od Gillian Flynnovej je moja top kniha Ostré predmety a od Richelle Mead celá séria Vampire Academy. Od Kariku Strach a momentálne mám doma od neho Trhlinu tak na tú sa chystám. Ivan Krasko si ma získal najmä zbierkou Nox et Solitudo (Noc a Samota).

5. O čom píšem?

Nuž, najviac o tom, čo sa odohráva v mojej divnej hlave, o svojich pocitoch, o mojom živote a tak celkovo o tom, čo sa okolo mňa deje. Okrem toho rada píšem zamyslenia na rôzne témy a okrem toho poviedky a samozrejme básne.

6. Ako dlho mi trvá napísať článok?

Je to rôzne. Niekedy aj tri hodiny a nechávam ho ešte dozrievať v konceptoch, inokedy za pol hodiny. Záleží aj od témy a môjho rozpoloženia pokiaľ ide o výkecové články.

7. Už som niekedy mala spisovateľský blog?

Samozrejme že áno. Tomu sa človek, ktorý nejakým spôsobom tvorí, nevyhne. Takých kríz bolo haba dej. A ešte aj bude.

8. Aká je moja obľúbená citácia z knihy?

Tak napríklad z knihy Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru od Benjamina Alire Sáenza:

Dospel som k záveru, že básne sú ako ľudia. Niektorým porozumiete okamžite. Iným nemôžete prísť na koreň – a nikdy sa vám to nepodarí. 

9. Vie moja rodina, priatelia, že píšem? Nie – prečo nie? Áno – podporujú ma?

Áno, všetci o tom vedia a podporujú ma. Najviac asi mamka. Ona číta aj moje články na blogu a rada komentuje, za čo som jej fakt vďačná. 🙂

10. Označujem sa rada za blogerku?

Ale áno. Mám to napísané aj v menu. 😀 Prečo by aj nie? Viem, že niekedy sú nálepky na škodu, ale toto je práve nálepka, ktorú mám rada a som rada, že ju mám.

11. Skúšala som už niekedy napísať knihu?

Momentálne sa trochu uškŕňam. 😀 Jednu som vydala aj keď je to zbierka básní. A finušujem s vydaním druhej knihy s názvom Odtiene dúhy.

12. Aká je najväčšia výzva, s ktorou sa stretávam ako blogerka?

Asi presvedčiť ľudí, aby komentovali a vyjadrili svoj názor a spätnú väzbu. A písať články tak, aby to čitateľov zaujalo. Niekedy je to sakra ťažké.

13. Aké sú ideálne podmienky na písanie?

Keď ma nik nevyrušuje a som sama. Niekedy je k tomu super aj dobrá káva či čaj. Najmä v chladných mesiacoch.

14. Čo mi blogovanie dalo a vzalo?

Dalo mi mnoho skúseností čo sa týka písania. Takisto som spoznala kopu zaujímavých blogerov a blogeriek. A čo mi vzalo? Dosť času, ale zas to je dobre, aspoň nemyslím na negatívne veci. 🙂

15. Moje obľúbené blogy, ktoré čítam…

Zapojte sa aj vy! 🙂

6 thoughts on “Zákulisie Mozaiky Ticha (blogerská výzva)

  1. Ňuf, som rada, že patrím medzi tvojich obľúbencov! A čaj k písaniu musí byť. Veľa čaju. Momentálne aj kafe, lebo som nespala celú noc 😀 A ešte sa mi páči, že dovolíš svojej mame komentovať 🙂 Moja o blogu vie, ale nebola by som rada, keby mi tam písala. Hm. Divné, asi. Musíte mať dobrý vzťah a to je suppa!

    Like

  2. Je zložité vydať knihu? Pretože čo som čítala po nete, tak je to celkom ťažký oriešok pokiaľ nemáš známosti… Denne im tam prichádza niekoľko kníh a kopec z nich ani nemajú kedy prečítať. Tak ma to celkom zaujalo, či ti knihu zobralo prvé vydavateľstvo alebo si to musela skúšať u viacerých.
    A máš chybu pri siedmej otázke. 😀

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.