Moje najlepšie blogerské miesto – WordPress.com

pexels-photo-262508Pokiaľ ma sledujete už dlhší čas, viete, že len pred rokom som z blog.cz, ktorý zrejme pomaly upadá, prešla na o niečo lepší blogger.com. Tam som vydržala do konca júla. Bol to pre mňa veľký krok, pretože ak poznáte blog.cz, tak viete, čo ponúka, respektíve, že funkcie sú tam minimálne. Blogger sa zo začiatku javil ako veľmi dobrý a myslela som, že na ňom vydržím dlhšie. Najprv som bola jeho funkciami a možnosťami totálne uchvátená, pretože som bola zvyknutá na minimum z blog.cz. Aby bolo jasné: blog.cz neodsudzujem, ale v dnešnej dobe toho ponúka fakt málo pre dobrý a fungujúci blog.

No potom som postupne zisťovala, že tam je kopec vecí, ktoré sa mi nepáčili. Najmä to, že ak som si chcela prispôsobiť design stiahnutý z internetu, musela som sa hrabať v html kódoch a s mojím hendikepom to bolo pomerne ťažšie, pretože po hodine hrabania sa v tom, ma boleli strašne oči. Je fakt, že aj tu by sa dalo hrabať v CSS, ale zatiaľ to nepotrebujem. 🙂 Ak som chcela rozbaľovacie menu, musela som to riešiť cez kód. A navyše tie klasické designy neboli responzívne. Bolo súce skvelé, keď pridali tie nové responzívne dizajny, ale ani jeden mi veľmi nevyhovoval. Ja som človek, ktorý má rád na blogu bočný panel. A tam mi to chýbalo.

Potom, keď sa Sonya presťahovala späť z blog.cz na wordpress, dostala som taký impulz, že aj ja by som si mohla splniť svoj najvyšší level a zaplatiť so doménu. Už som mala peniaze a mohla som. Najprv som si to tu len vyskúšala na free verzii a potom bolo jasno. Idem na vlastnú doménu.

Ja viem, že mnohí majú radšej wordpress.org, ale ten som neskúšala a zatiaľ mi bohate vystačí tento. Nie že vystačí, ale som s ním absolútne spokojná. Oproti bloggeru je toto oveľa jednoduchšie a priamejšie. Máte tu množstvo možností dizajnov a keď si zaplatíte prémiový balíček tak ešte viac.

Je to podľa mňa skvelá blogovacia služba. Prostredie administrácie mi veľmi vyhovuje. Dokonca možno ešte viac ako administrácia na Bloggeri. Veľkú výhodu WordPressu vidím v tom, že všetky dizajny sú responzívne a majú prispôsobenie aj na mobily aj na tablety. Teraz som tak trochu alergická na neprispôsobivé stránky, pretože väčšinou blogy čítam na mobile, alebo na tablete.

Navyše sú tu prispôsobivé aj obrázky, takže ak chcete mať pekný dojem na blogu, alebo ukázať svoje fotografie, nemusíte to manuálne zväčšovať a báť sa, že to bude zasahovať až do bočného panelu, ale samo sa vám to prispôsobí. V menu môžete pridávať rozbaľovanie.

Na Bloggeri som takisto neznášala, že keď som niekomu napísala komentár pod článok, po kliknutí na moje meno sa nezobrazil môj blog, ale len môj Google+ profil. Tam som síce mala blog vypísaný, ale zas to bolo pre iného kliknutie navyše. Tu si v profile nastavíte stránku, na ktorú po kliknutí máte prejsť.

Takže ak sa rozhodujete medzi Bloggerom a WordPress.com, tak rozhodne odporúčam WordPress. Som tú len pár mesiacov, ale som spokojná.

A ešte taká malá vsuvka: nedávno som sa prihlásila do svojho starého blogu na blog.cz a komentáre boli samý spam. Takže som nakoniec rada, že som odtiaľ odišla. 🙂

Nepopieram, že raz nebudem chcieť skúsiť WP.org, ale teraz to rozhodne nebude, pretože mi to tu absolútne vyhovuje. 🙂 A ešte niečo som k tomuto chcela, ale už neviem čo. Ak by som mala porovnať všetky  tri služby na ktorých som blogovala dlhší čas tak blog.cz by skončil na poslednom mieste, Blogger na druhom a prvý by bol jednoznačne WP.com.

Ktorú blogovaciu službu máte najradšej vy?

6 thoughts on “Moje najlepšie blogerské miesto – WordPress.com

 1. Blog.cz má teraz novú adminku, možno sa tam začne niečo diať, ale vrátiť sa? Ale kuš, nikdy viac! Jedine, ak by človek potreboval nenáročný blogísek zdarma, no pokiaľ niekomu zachraňuje život, alebo kvôli nemu nechce stále končiť v Pezinku, alebo podobne, tak treba prejsť na niečo lepšie. Holt sme znáročneli 😀 Neviem, čo ma to pochytilo, vracať sa vtedy tam, i keď propagácia na titulke či komunita bola fajn. Ale aj mne v súčasnosti najviac vyhovuje WordPress, takže dobrá voľba, milá Eliz, myslím si. Aj by som sa spýtala, ako sa volá šablóna, čo máš, no už som od teba okopírovala – priznávam aj bez mučenia – nápad vyhodiť meno stránky a napísať si ho vlastným fontom, možno mi takto tá šablóna vydrží aj dlhšie než dva týždne 😀 A WP.org je na kočku! Neviem, no, ale nebol schopný ani si zapamätať prihlasovacie heslo, hoci chyba bola zrejme medzi notebookom a stoličkou…

  Like

 2. Neviem, čo by som ti k tomu mala napísať. Ja neblogujem a ani nemienim začať. Ale hlavné je to, že ty si spokojná a vyhovuje ti to. Tak to má byť, tak je to správne. 👍😁

  Liked by 1 person

 3. 😀 Ehm, blog mal možností dosť, stačilo s tým vedieť pracovať a dizajn si mohla mať v rôznych podobách. Ide len o to, že je veľa takých, ktoré nevedia dizajny a funkcie nastavovať a už vôbec nie vyrobiť si nejaký pekný dizajn.
  Podľa mňa je blog.cz stále v pohode doména, hlavne je zadarmo. Stačí sa v tom vedieť vyznať…
  Ja si zas myslím, že platiť si blog na SLOVENSKU je mínus pre blogerku. Návštevy nikdy nebudú tak vysoké, aby to za tie peniaze stálo. Ale každému ako vyhovuje, samozrejme.

  Like

  1. Mne to s Bloggerom šlo, ale tak nejako sa mi to tam prestalo páčiť. Na blog.cz som bola dlho, no už bol čas sa posunúť. Podľa mňa je fajn priplatiť si za niečo, čo ma napĺňa a je to zmysel môjho života a tak, ako napísala Sonya, aj ja by som bez blogu bola už asi dávno pod zemou, takže mi to vlastne pomáha existovať. 😀

   Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.