Čas začať konečne niečo robiť

Tento článok slúži na to, aby som sa konečne motivovala k tomu, začať niečo robiť so životom. Alebo respektíve so svojou prokrastináciou. Celý deň ma štve, že nič nerobím a ešte viac nič nerobím.

Už by som to mala konečne zmeniť.

Potom celý deň pozerám seriál a večer si nadávam, že som zas nič produktívne neurobila. Mám predsa výhodu, že som celý deň doma a nepracujem. Tak prečo to nevyužívam?

Čo musím začať robiť?

 • Pravidelne jesť antidepresíva
 • Pravidelne jesť zelenú kávu v kapsulách
 • Pravidelne cvičiť a prestať zapĺňať večernú prázdnotu jedlom
 • Pravidelne písať
 • Udržať si publikovanie článkov na blogu 2-krát do týždňa
 • Rozbehnúť znovu projekt Podporujme slovenských autorov
 • Strihať a natáčať videá
 • Ísť sa aspoň raz do týždňa prejsť (so psom samozrejme chodím von, ale myslím na takú dlhú prechádzku do lesa – tam nechcem so sebou brať psa, lebo sa bojím, že mi zdrhne)
 • Komentovať ostatné blogy, objavovať nové
 • Viac čítať
 • Vstávať v normálnom čase a nie o jedenástej doobeda
 • Pravidelne raňajkovať.

A to by bolo zrejme všetko. Strašne ma mrzí, že som tak zanedbala projekt, ktorý asi má šancu na úspech. Šlo to tak skvelo, neviem čo sa pokazilo. Možno som to práve ja pokazila.

Do leta som dodržiavala aj to pravidelné písanie, zas som to zanedbala. Dokončila som Odtiene dúhy a potom to s novou knihou šlo ako v lete na saniach. Asi vtedy nebol správny čas začať práve s takým žánrom. Bolo to niečo medzi fantasy a príbehom zo života. Fialka ma momentálne stále baví a dúfam, že sa mi ju podarí na budúci rok dokončiť.

Chcem si vyskúšať kúpiť aj nejaký ten motivačný diár. Neviem či tento článok nakoniec nebude plný sľubov, ale už s tým vážne musím niečo robiť. Na jednu stranu mi tie veci strašne chýbajú, najmä čo sa týka projektu, videí a písania. Ale na druhú stranu sa mi tak nič nechce! Nakoniec vždy len čučím na seriál, alebo hrám hry na tablete.

Moderná technológia je zabijak. 

Som plná nádeje, že to všetko zvládnem, pretože to chcem a snažím sa veriť si, že to všetko dokážem. Neviem dokedy mi to vydrží, ale urobím všetko pre to, aby to vydržalo čo najdlhšie, alebo aj nastálo.

A ak vám chýba motivácia, tak si verte aj vy a zvládnete všetko. Ak sa pýtate prečo niečo máte robiť, porozmýšľajte nad tým, čo všetko by ste tým mohli získať (a nemyslím materiálne veci).

Musím si vymedziť nejaký pracovný čas na to, čo potrebujem robiť, čo je moja práca a zároveň moja záľuba. Na písanie a veci ohľadom blogu a projektu.

Dosť bolo prokrastinácie! Je čas začať niečo robiť!

Tak, len aby to vydržalo, že?

Máte aj vy nejaké veci, ktoré stále odkladáte a namiesto robenia niečoho produktívneho robíte niečo iné?

PS: musím vám povedať, čo sa mi túto noc snívalo. Snívalo sa mi, že som musela ísť do Číny robiť besedy o Odtieňoch dúhy, pretože tú knihu preložili do čínštiny. 😀 Nechápem, kde sa to vo mne vzalo. 

8 thoughts on “Čas začať konečne niečo robiť

 1. Kup si obyčejný sešit a do nej si vždycky v neděli večer napiš, co všechno chceš udělat přes týden. Ale konkrétně (“víc číst” není nic konkrétního, “přečíst 50 stránek té a té knížky” ano). Pak si to rozepiš po dnech a hrej si na šéfa sama sebe. Každý večer si přečti plán. Každé ráno si přečti plán. Nastav si na mobilu upozornění (používám aplikaci Loop Habit Training). Odškrtávej. Odměňuj se. A někdy si prostě zalenoš, bez výčitek.
  (plán na týden je dobrý na začátek, postupně si třeba začneš dělat i na delší dobu, já šla po měsíci, pak po třech měsících, teď dělám na půl roku s výhledem na rok – ale ten týdenní a měsíční dělám stále – http://www.tichy-koutek.cz/plany-a-vize-na-rok-2017ii-checklist/)

  Like

 2. To sú pekné predsavzatia! Len aby ti to vydržalo 🤔. A mohla by si si vymedziť čas na písanie, akože pracovná doba. Vieš, ako by si chodila do práce, napríklad päť hodín denne. Jasné, že s prestávkami 😉 a trebárs do toho začleniť aj prácu s blogom. Tak držím palce 👍

  Like

 3. Ty pocity znám … dobré Já by něco dělalo, ale to zlé jej drží u toho počítače, televize nebo u té hry … Mám to v poslední době stejně, ten listopad mi dává zabrat

  Like

 4. Veru, tiež si píšem buď do diára alebo skrátka na kus papiera čo chcem urobiť, také konkrétne úlohy ako napísať jeden článok o tom a tom, napísať recenziu, nachystať si scenár na reláciu a podobne, dosť to pomáha 😀 Ale jasné, že niekedy si človek skrátka potrebuje urobiť pauzu a nerobiť nič 😀

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.