6 vecí, ktoré milujem na Vianociach

Sľúbila som, že tento článok napíšem ešte včera, ale bola som dokúpiť posledných pár darčekov, takže som prišla domov mokrá a unavená, lebo pršalo. Nemala som už náladu nič písať. A tak to píšem dnes. Niektoré darčeky som už zabalila a odložila do skrine. Pustili sme si k tomu s mamkou vianočné pesničky a šlo nám to pekne od ruky.

Ja mám Vianoce skutočne rada. Chápem, že pre niektorých to je stres, ale ja sa nestresujem vôbec. Darčeky mám nakúpené, výzdobu spravenú a už len budeme piecť. Nechcela som nič robiť na poslednú chvíľu a navyše sú to prvé Vianoce, kedy môžem aj ja blízkych niečím obdarovať. Pretože, priznávam, nie som dobrá v robení všakovakých DIY darčekov.

Ale poďme sa pozrieť, čo na tých Vianociach tak milujem.

 

Atmosféra

Tá atmosféra všade navôkol je úžasná. Nemám veľmi príležitosť ísť na vianočné trhy, ale to nevadí. Krásnu atmosféru cítiť všade. Ja už mám nad posteľou svetielka, ozdobený vianočný stromček a počúvam vianočné piesne. Strašne to mám rada. Síce nesneží, čo ma trochu mrzí, ale cítiť to. Že idú Vianoce. Majú pre mňa takú špecifickú vôňu, ktorú nemôžete cítiť čuchom, ale ju cítite tak nejako… v duši. A to je omnoho krajšie.

 

Čas s blízkymi

To je podľa mňa to najdôležitejšie. Bez toho by Vianoce neboli Vianocami. Je pravda, že s blízkymi sa stretávam každý deň, ale na Vianoce je to proste krásne. Všetci u štedrovečerného stolu. Rozprávame sa, pozeráme rozprávky, rozdávame si darčeky. Proste je to skvelé. Áno, zažila som aj Vianoce, ktoré boli zlé, ale k tomu sa vracať nechcem a orientujem sa viac na to dobré. Najlepšie by však bolo, keby som mohla mať každý rok pri sebe aj blízkych z Brezna. Veľmi mi chýbajú.

 

Spomienky

Na Vianoce sa mi často vynárajú krásne spomienky z môjho detstva, alebo z minulých rokov. A ja ten čas milujem práve kvôli tomu, že aj tento rok sa môže zaradiť k tým krásnym spomienkam. Alebo pri večeri spomíname na to, aký bol tento rok, aké boli minulé Vianoce.

 

Darčeky

Áno, viem, že nie sú dôležité, ale je to predsa len krásne. Najmä to, keď vy môžete niekoho obdarovať a potom mať radosť z jeho radosti. To je na tom to najkrajšie. Ale aj to, keď dostanete to, čo ste si priali. Samozrejme, že zdravie si človek nekúpi, ak by sa to dalo, tak by som bola ako rybička. Ale aj keď ide o materiálne veci, človeka to poteší. No nie? 🙂

 

Rozprávky

Milujem vianočné rozprávky. Sú už možno ohrané, ale pozerám sa na ne každé Vianoce a neprestávajú ma baviť. Alebo film Pelíšky. To je tiež u nás taká vianočná klasika. Nie sú Vianoce a celé to obdobie bez toho, aby sme si nepozreli Pelíšky. A aj keď vyslovene pred telkou nesedím, rada si rozprávku pustím aj tak a robím si pritom niečo iné, hrám sa a podobne. Proste to poteší či už zvukom, alebo obrazom.

 

Jedlo

To je jasné samo o sebe nie? 😀 Proste všade sa to hemží dobrým jedlom. Zákusky, koláčiky, na Štedrý deň ryba a šalát, kapustnica s vianočkou, oblátky s medom. Dobroty. A potom sa po novom roku na seba pozriem a poviem si: “Katastrofa.” A po chvíli: “Ale veď boli Vianoce…” A tak.

A ako ste na tom vy? Máte radi Vianoce? Ak nie: prečo nie?

podpis

3 thoughts on “6 vecí, ktoré milujem na Vianociach

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.