Povianočné zápisky (výkec)

Tak si hovorím, že už tu dlho nebol nejaký ten môj výkec. Nechýbalo vám to? 😀 Rozhodla som sa, že vám porozprávam niečo o tom, ako som prežila Vianoce, čo som dostala a tak ďalej. A niekedy nabudúce mám pre vás ďalšiu básničku.

Dvadsiateho tretieho som sa priznala, že houby počujem na pravé ucho a že mi tam zvoní. A tak mi mamina dala ten… štráfik či ako sa to volá. A prešlo to. A dnes ho mám v uchu zas. Ale nebudem vás zaťažovať s početnými zdravotnými problémami a ani sa nemienim sťažovať, však aj tak to k ničomu nie je.

Moje Vianoce boli celkom pekné. Pekne som sa obliekla, urobila si cop, dala doň svoju čiernu ružičku, ktorá sa mi na druhý deň rozpadla. Pod stromček do obývačky som naukladala kopu darčekov. Musím uznať, že tento rok to bol bohatý Ježiško, no je to aj tým, že aj ja som teraz nakupovala darčeky.

Najedli sme sa výbornej kapustnice s vianočkou, majonézového šalátu s filé. Ja kapra nejem a ani žiadnu inú rybu s kosťami. Bojím sa toho. Ale ryby mám rada, len to musí byť filé. Možno sa vám zdá, že som náročná, no ja sa bojím toho zabehnutia kosti.

Inak som si všimla, že čím je človek starší, tak tým viac sa na Vianoce teší na to jedlo viac ako na darčeky. 😀 Myslím to z tej materiálnej stránky – samozrejme na rodinu sa teší tiež.

Nuž, dostala som lampáš, ktorý ste mohli vidieť na obrázku k minulému článku, lampu na nočný stolík, prstienok a prenosný reproduktor. Okrem toho som si ja kúpila k Vianociam knihu od Kovyho, akvarely, štetce a papiere. A krátko pred Vianocami som dostala ešte kardigan. Ale to bolo mimo Vianoc.

Okrem toho som dostala na Vianoce chvíľu depresívnej nálady, kedy som sa rozplakala a začalo mi byť strašne smutno z toho, ako ten čas plynie a že je zas celý rok fuč, že som stále sama a bla, bla bla. Vianočná depresia, ktorá ma navštevuje každý rok. A ešte býva aj Silvestrovská.

Predvčerom sme boli na návšteve u známych a včera mala moja babka narodeniny, takže sme trošičku oslavovali. Ale ja teraz veľmi nepijem, takže to nebolo nič strašné.

No a okrem toho jem kade chodím a snažím sa upokojiť s tým, že sú predsa sviatky. Mám pár predsavzatí do nového roku, no o tom vám napíšem potom. Hlavným predsavzatím je, začať konečne riešiť svoje zdravotné problémy, ktoré sa týkajú fyzického stavu. Zistila som totiž, že ma to môže obmedzovať v živote. A tak by som to mala riešiť. Minulý rok som bola na endokrinológii a mala som si minulý rok v decembri volať o výsledky.

Ja som sa tak strašne bála tých výsledkov, že som tam nevolala celý rok. Ale v januári musím… Bojím sa strašne toho, čo so mnou budú doktori zas robiť, keď ma chytia do svojich pazúrov, ale čo sa dá robiť? Musím to riešiť. Svoj psychický stav nepodceňujem, ale podceňujem ten fyzický a to je zle, pretože viem, že mám problémy.

Len ja sa tak veľmi bojííím…

Ale stačilo tejto témy. Však som vravela, že sa o tom nebudem rozpisovať… a vidíte.

Mám v pláne natočiť nové video. Premenovala som svoj Google účet na Decembrovú Sedmokrásku, pretože tak sa volá moja najnovšia báseň a veľmi sa mi tá metafora páči. A navyše ak zadáte do vyhľadávača na YT Elizabeth, tak vám to vyhodí milión výsledkov. Ale to neplatí v prípade Decembrovej Sedmokrásky. 🙂

No a tiež chystám pár vecí na projekte a veľmi sa na ne teším. Už to bude teraz rok, čo som založila projekt. Takže fajn. 🙂

Na Silvestra budem doma, lebo Laky sa strašne bojí a je z toho na nervy. Najradšej by som im tie petardy dala do… viete kam. U nás to aj zakázali, ale nikto to nerešpektuje. Nedivím sa, keď majú namiesto mozgov piliny.

No nič, tak sa majte krásne, užite si posledných pár dní tohto roku.

podpis

3 thoughts on “Povianočné zápisky (výkec)

 1. Juch, ďalší človek, čo k lekárovi aj zájde, ale na výsledky sa už z nejakého dôvodu vybodne! Si môj človek 😀 To mi pripomína, že na diabetológii som bola tuším v lete? Potom som pár mesiacov glykémie vôbec nemerala, takže prúžky boli, inzulíny tiež, no a teraz sa chystám po Novom roku, snáď 😀 Eh.
  Vidím teda, že si to prežila vcelku fajn, to ma teší 🙂 Tiež som mávala vianočné depresie, tento rok ma našťastie obišli, však čo, večery to zvyčajne vynahradia :S
  Decembrová Sedmokráska, zdochnem 😀 Znie to tak rozprávkovo, ale však prečo nie. Schvaľujem ti to! :D:D

  Like

 2. Petardy v blízkosti pejsků taky nemám ráda, náš se chudák vždycky hrozně bojí a dostává od veterináře prášky na uklidnění. S těmi doktory ti rozumím, taky často odkládám jejich návštěvy a to i když jde jen o preventivní prohlídky, vždycky se bojím, aby mi něco nenašli. Decembrová Sedmokráska (snad to píšu dobře, u nás by to byl prosincová sedmikráska :D) zní zajímavě, aspoň si tě lidé snadno najdou. 🙂

  LENN

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.