Ako som prežila Silvester?

Zas nový dizajn. Som strašný človek. Ale tento som nastavila a strašne s mi to zatiaľ páči a dám si predsavzatie, že musí vydržať aspoň do… 11. 3. 2018. Tak som zvedavá, či mi to vôbec vydrží. Teraz som s týmto spokojná. Vraciam sa k tejto verzii dizajnu, tak by mi to malo aspoň chvíľu vydržať.

Nuž, toto je prvý článok v novom roku. Úprimne ani nemám pocit, že je nový rok. Čas neskutočne plynie. A aký bol môj Silvester? Vcelku fajn. Preorganizovala som opäť knižnicu, napísala vyše dvetisíc slov novej knihy, pozrela pár dielov obľúbeného seriálu. Celý večer sme však počúvali petardy a Lakyho štekot, pretože sa strašne bál. Aj teraz tu trieskajú a vôbec nechápem prečo, lebo už je dávno po Silvestri, tak by si s tým mali dať pokoj.

A takisto som sa včera zamýšľala nad tým, že vlastne vôbec nemám rada Silvester a príde mi zbytočné trieskať s tými petardami a ohňostrojmi. Okej, okej, beriem, je to krásne tie ohňostroje, ale príde mi to jednoducho zbytočné. Veď to sa opakuje každý rok. Chápem, že to berieme ako oslavu toho, že sme zvládli ďalší rok, no mne by stačilo si na to o polnoci pripiť a hotovo, nepotrebovala by som k tomu takýto buchot akoby bola tretia svetová. Chudáci psi.

Ale nechajme Silvestra Silvestrom, je to za nami a máme tu nový rok. Ja som pred pár dňami začala písať novú knihu. Vo štvrtok (alebo v piatok? Teraz neviem…) som dostala na WC skvelý nápad. Je to niečo pre mňa úplne iné, pretože som začala písať žáner, ktorý nečítam veľmi často, ale je to zároveň čosi zo žánru, s ktorým som v podstate… začínala. Nechcem vám toho veľa prezrádzať, pretože ešte neviem, ako to presne bude.

Nechávam sa totiž viesť intuíciou. Samozrejme, naplánované to mám, ale menej ako keď plánujem nejaký fantasy príbeh. No… dobre. Toto je v podstate príbeh zo života. Bude v ňom láska i romantika. Ale i tvrdá realita. Už som niekde spomínala, že nebudem teraz pracovať na fantasy čo sa týka kníh. Potrebujem sa v písaní tohto žánru oveľa viac zlepšovať ako v písaní takých prác zo života. Ja neviem vlastne ako ten žáner mám pomenovať. Ale úplne ma to chytilo a ako vravím, len včera sa mi podarilo napísať dvetisíc slov. Neviem ešte vôbec ako sa bude kniha volať, ale ja jej zatiaľ hovorím Tereza, podľa hlavnej hrdinky.

Takže som včera aj pracovala. Dala som si do uší slúchadlá, zapla počítač a nechala sa unášať na vlnách príbehu vznikajúceho pod mojimi prstami.

Fialku tiež plánujem dokončiť, ale momentálne som sa v nej akosi nevedela pohnúť a tak som si ju odložila na neskôr. Bože môj, uvedomujem si, že mám rozpracované štyri rukopisy a ak počítam aj zbierku poézie v próze tak päť. Ale pracujem len na jednom – na Tereze.

No a musím si kúpiť novú stoličku do izby, lebo táto na kolieskach ma extrémne irituje. Mimochodom, slovíčko “irituje” je v poslednej dobe moje obľúbené. Keď píšem, stále sa mi stolička rozchádza od stola a potom ma bolí chrbát. Už som si jednu aj vyhliadla, len neviem, kedy to stihnem kúpiť, keďže teraz v januári by som mala objednať pár výtlačkov Odtieňov dúhy.

Včera som chcela vydať video na kanál, ale vôbec sa mi to nechcelo spracovať. Vždy mi to zlyhalo. Nahrávam to z tabletu a tuším to budem musieť skúsiť na notebooku. Ale tak ma to nahnevalo, pretože to malo byť posledné video roku, včera som na to mala deadline, ktorý som si dala. Grrr.

Okrem toho som si dala cieľ prečítať 40 kníh za tento rok, tak uvidíme ako to pôjde. Ešte neviem, či sem dám knižnú výzvu, alebo nie… Ale cieľ mám stanovený.

Aký bol váš Silvester?

PS: nabudúce už určite bude básnička. 🙂

Untitled 1

2 thoughts on “Ako som prežila Silvester?

  1. Bouchání petard a rachejtlí bych nechala opravdu jen na Silvestra kolem půlnoci, práskání několik dnů před i po mi přijde úplně nesmyslné. Naše fenka se taky bojí a to dostává i prášek na uklidnění od veterináře. Jinak mě těší, že si dáváš za úkol vydržet s designem aspoň do mých narozenin! (11.3.) 😀 taky se mi často znelíbí můj design a pak ho překopávám. Poslední dobou si ho ale držím celkem stabilně, nebo minimálně aspoň tu šablonu 🙂 Můj rok začal rozbíjením spoustou věcí, učením se na zkouškové a tak 🙂 😀

    LENN

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.