Večné hádky v hlave

Ehm, zase ambivalentný článok plný protichodných pocitov. A to by som strašne chcela napísať nejakú zaujímavú úvahu či niečo podobné. No i tak končím u vylievania srdiečka. Ale však aj to sú články, nie? A na môj blog to jednoducho patrí.

Ak by existovala porucha príjmu potravy “zožer všetko čo vidíš a potom sa budeš nenávidieť”, tak ju asi mám. Ale ak by existovala porucha príjmu potravy “zožer všetko čo vidíš, budeš sa potom nenávidieť a zároveň ti to bude šumák” tak ju mám stopercentne. Ale nie som hypochonder, takže si také veci odpustím.

Dávala som si cieľ, že začnem chudnúť. Samozrejme som to pokazila asi po troch dňoch. To som celá ja. Nikdy, nikdy to nevydržím. Začnem s takou motiváciou a poviem si, že to musím riešiť, lebo ľudia sa divne pozerajú, lebo sa nikomu nebudem páčiť. Lebo sa nikomu nepáčim teraz. O pár dní mi to začne byť vyslovene jedno a vezmem si prvú sladkosť, na ktorú narazím.

Asi sa rozdelím na dve polovice. Jedna je totiž tá, ktorá je motivovaná (nevadí, že kvôli druhým a nie kvôli sebe, ale je motivovaná) a tá druhá to má hlboko v paži. Tú druhú zabijem a zakopem. Ak by to šlo.

A tie hádky v hlave sú neznesiteľné.

“Mala by som so sebou niečo robiť, všetci si to myslia.”

“Ale ja sa cítim dobre.”

“No vyzeráš strašne.”

“Mne je to jedno.”

“Nie, nie je.”

“Je…”

A toto je neustále dokola. Prečo neviem byť na jednej strane? Prečo stojím na oboch? Neviem sa v sebe vyznať. Neviem čo chcem. Či sa chcem zmeniť, alebo mi to je jedno. Oboje. A možno ani jedno.

Som asi stratený prípad. Nie len čo sa týka vzťahov, ale aj čo sa týka tohto.

Nie som ten typ, ktorý by sa rád stravoval fast foodom, ale môj problém je ten, že osamelosť riešim tým, že to zajedám. Po večeroch mi býva smutno, cez deň niekedy tiež.

A viete, že mám na seba také nervy. A zároveň mi to je ukradnuté. Zároveň mi je proste jedno, že som taká, aká som. A na druhú stranu by som to chcela zmeniť. Aj keď nie priamo kvôli sebe.

Nenávidím sa za toto. A neviem, ako to mám riešiť. A či to chcem riešiť.

Asi áno.

Možno nie.

Neviem.

Ach.

8 thoughts on “Večné hádky v hlave

 1. Záchvatové prejedanie? Ktovie. Tiež som tým trpela, potom som schudla hladovkou. A radím ti, to FAKT nerob. Holt budeš asi mať čo riešiť na terapii 🙂 Inak strašne vôbec nevyzeráš, to ti vravím úprimne. Ale ak teda potrebuješ schudnúť, tak potom len racionálne… čo je ťažké. I know that.

  Like

  1. Hladovky som kedysi skúšala (asi keď som mala 16-17). Ale nebolo to dobré, to viem. Hej, mám záchvaty prejedania. A keď idem do obchodu a mám v košíku niečo sladké, najradšej by som si natiahla na tvár kuklu, aby ma nik nevidel. Pritom mi to je na jednu stranu úplne jedno. Bože, neviem sa v sebe vyznať. Neznášam sa za toto. Psychologička sa zo mňa asi aj zblázni. 😀

   Like

 2. Mám úplně stejný problém, takže tě plně chápu. Každopádně já jsem teď se stavu “je mi to jedno a dokážu s tím žít”. A jak říká Sonya – nejsi škaredá. Každý jsme pro někoho pěkný a pro někoho ne. Jen ty správné osoby musíme najít 🙂

  Like

 3. Ak chceš schudnúť, nemusíš sa trápiť nejakými dietami 🙂 Napríklad ja sa tiež snažím ísť s váhou dolu, ale jem všetko, na čo mám chuť. Skús si skôr urobiť pravidelný príjem stravy, možno zmenšiť porcie alebo vymeniť niektoré suroviny za iné (viac zeleninky atď.) ale hlavne, aby si nemala pocit hladu 🙂 Ono sa to nikdy nedá úplne a ja obdivujem takých tých fitness ľudí, čo jedia zdravo a cvičia 😀 Treba začať po malých krôčikoch 🙂

  Like

   1. Skús si teda povedať, že to nerobíš preto, lebo chceš schudnúť, skús nájsť iný dôvod – byť zdravšia alebo splniť si nejaký cieľ, zober to ako výzvu 🙂 Ale samozrejme prvoradé je najskôr sa vyznať sama v sebe a potom to určite pôjde 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.