Pár čriepkov zo života – výkec

Lámem si hlavu s tým, ako mám nazvať tento článok. A tak som sa rozhodla pomenovať ho až keď ho dopíšem. Už dlho som na blog nič nenapísala, akosi nebola chuť. Ale dnes som si povedala, že nastal čas na taký výkec. Či už som vás touto správou potešila, alebo nie, ja mám výkecové články rada.

Takže, čo sa také v mojom živote deje? V poslednom čase zase často kreslím. A väčšinou to je abstrakcia a mandaly. Mám v hlave nápady na rôzne kresby a založila som si Pinterest a tam občas hľadám inšpiráciu. Ak ma sledujete na Instagrame, tak ste si určite všimli, že spamujem rôznymi obrázkami. Ale čo, baví ma to. Aj keď nemám dobrý zrak, nedám sa tým odradiť. A ani tým, že mnohým sa to asi páčiť nebude. Mňa to fakt baví. Najmä kvôli tomu, že si určujem vlastné pravidlá v tej abstrakcii.

Naopak v písaní mi inšpirácia chýba. Ani básne, ani Medzi riadkami. Strašne ma to mrzí, ale aj keď to skúšam, tak to proste nejde. Štve ma to. Verím však, že sa mi inšpirácia čoskoro vráti a možno ma inšpirujú aj tie obrázky, ktoré tvorím. Uvidíme.

Zas sa mi v hlave motá myšlienka prihlásiť sa na zoznamku. Napriek tomu, že všetko dokazuje to, že som asi stratený prípad, tak chcem stále niekoho nájsť. Ale neviem… Asi je to nemožné pri tom, akí chlapi sú (ak nejakí čítajú tento článok, tak sa prosím neurážajte, ďakujem). A pri tom aká som ja. Ale už neviem čo mám skúsiť, keď na dvoch stránkach sa to nepodarilo. Síce tvrdím, že mi je bez chlapa dobre, bojím sa budúcnosti. Strašne sa jej bojím. Napíšem vám o tom určite článok.

A tak neviem. Neviem čo mám urobiť.

A aj keď tvrdím, že budem radšej kariéristka, tak klamem samu seba. 😀

No ale aby to nebolo len o zoznamke… V nedeľu som bola na divadle. Hralo u nás Záhorácke divadlo svoju najnovšiu hru “Svatojánské drímoty” čo je v podstate prerábka Shakespearovej hry Sen noci svätojánskej. Musím fakt povedať, že to zahrali skvelo a veľmi som si predstavenie užila. Určite sa o tom zmienim v top deviatke radostí.

Na druhý týždeň (na Valentína, aké príznačné…) ma čaká prvé sedenie u novej psychologičky, ku ktorej som sa snažila objednať asi štyri mesiace. Som zvedavá ako to bude vyzerať a dúfam, že ma táto psychologička nesklame. Už v podstate ani nepôjde o riešenie depresií a sebapoškodzovania, skôr o riešenie osamelosti a problému v mojej hlave čo sa týka mojej idiotskej váhy (prepáčte to slovo, nemohla som si to odpustiť). Eh, myslím, že riešenie práve tej (id…) váhy bude na mnoho sedení… A tiež chcem riešiť aj ten strach z budúcnosti. A navyše mi len bodne, keď sa budem mať komu vyrozprávať.

No a inak sa okrem kreslenia venujem projektu, plánujem články, riešim veci a fakt ma to baví a teší ma, že sa o to ľudia zaujímajú. Som nadšená z toho, že môžem pomáhať autorom a takisto čitateľom, aby si nemysleli, že slovenská literatúra je len o evitovkách.

Včera nám tu napadlo kopu snehu. A v tomto období by som už mala radšej jar. Už mi tej zimy akosi stačilo. A teraz sú cesty asi mokré a asi sa to bude ráno šmýkať. Chcela som zajtra ísť do mesta, ale ktovie či nakoniec pôjdem.

A čo som vlastne ešte chcela? Neviem.

Tak sa majte krásne a tak. 🙂

6 thoughts on “Pár čriepkov zo života – výkec

 1. Mne sa tvoje kresby páčia. Najmä tie mandaly, ale aj tie druhé. So zoznamkou to ešte skús, nikdy nevieš… A to divadlo bolo fakt skvelé, užili sme si to. Už aby bolo ďalšie 😂. Hu! Nestraš.

  Liked by 1 person

 2. Tyhle tvoje “vykecávač” mám ráda. A moc se mi líbí ty obrázky, které na Instagram přidáváš v posledních dnech, jde ti to! 🙂 Držím palce u psycholožky, snad bude fajn 🙂

  Like

 3. Obrázky, ktoré momentálne kreslíš, sú úplne úžasné! Postavičky ti moc nejdú, ale toto je naozaj krásne. A obdivujem tvoju trpezlivosť.
  Zoznamkám by som teda veľkú nádej nedávala. Väčšinou tam sliedia úplne pofidérne bytosti mužského pohlavia. Veď sama s tým hádam máš skúsenosti. Najlepšie je ísť von. Stále niekam chodiť a potom sa aj niekto nájde. Ale zas, komu sa chce, že ano. Hľadať si “lásku” cez zoznamky je také málo pravdepodobné…
  Začni hrať hry. Nájdeš si kopec kamošov a ešte aj potencionálnu obeť na vzťah. (:D) A aj by som ti najradšej dohodila jedného chalana! Ale to by bolo maximálne divné.

  Like

 4. Seznamky jsou ošemetná věc, někdy to vyjde, ale většinou je to jen tragédie… Já měla to štěstí, že mi to přišlo z čistajasna, přesně jak se říká: ve chvíli, kdy jsem vztah nechtěla (ba se mu i zuby nehty bránila) a ještě k tomu náhodou v autobuse 🙂 Ale chápu, že dlouhodobější bytí single bývá na palici. Proto ti přeju, aby ti už nějaký princ do života vpadl, ať už na seznamce nebo třeba v autobuse 🙂
  A píšeš skvěle!

  Like

 5. Vypýtal som si od psychiatra kontakty na psychológa, teda dal mi ich viacej, takže zajtra by som mu mohol už konečne zavolať. Dnes som sa na to vysral.
  Inak, na slove “idiot”, “idiotské” a pod nie je nič zlé. Je to proste degeneratívne tvrdenie o tvojej váhe, nie je iba hlúpa, je až idiotská.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.