7 vecí, ktoré som sa naučila na zoznamke

Možno už viete, že od mája minulého roku sa snažím nájsť si niekoho cez zoznamku. Je to ťažké a samozrejme nie je nad to, keď vyjdete von. Ale ja ako introvert to chodenie von veľmi nemusím, a tak som sa vtedy rozhodla vyskúšať zoznamku. A aby som z tejto skúsenosti odovzdala niečo aj vám, tak som sa rozhodla spísať sedem vecí, ktoré som sa tam naučila. Možno sa vám to hodí, keď budete rovnako zúfalo niekoho hľadať. 😀 A inak áno, som si vedomá, že tento článok je pre môj blog netypický. Ale myslím, že by to niektorým z vás možno mohlo pomôcť.

 1. Neverte všetkému, čo má dotyčný/á napísané v profile.

Ak vás niekoho profil zaujme, je to fajn. Ale keď už si začnete spolu písať, tak by ste sa mali aj tak uistiť v tých veciach, ktoré má v tom profile napísané. Takže aj keď by ste napríklad z profilu vedeli koľko má rokov, pokojne sa to dotyčného spýtajte v správach. Nič sa vám nestane, keď sa na to spýtate a budete si istí, že v profile neklame. A to sa nemusí týkať len veku.

2. Neskočte hneď na profilovku so psom alebo s mačkou.

Kedysi som skutočne vedela skočiť na profilový obrázok muža s mačkou alebo so psom. Prišlo mi to zlaté. A aj to zlaté je, ale netreba na to hneď skočiť, pretože sa stáva, že profilový obrázok klame. A potom sa nevyhnete sklamaniu. Človek s takýmto profilovým obrázkom na vás môže zapôsobiť, no nerobte unáhlená závery. Pekne si ho preverte prostredníctvom dopisovania. 🙂

3. Nie všetci sú majstri konverzácie.

Nemôžete od toho druhého očakávať, že bude rovnako “výrečný” ako vy. Nie všetci sú majstrami konverzácie. Neklaďte vysoké nároky, pretože potom vás schladí práve toto. Našli ste spoločný záujem – to je fajn – no zrazu zistíte, že slová a vety z toho druhého ťaháte ako z chlpatej deky. To teda veľmi nepoteší, aj keď ste si predstavovali, ako sa porozprávate o spoločných záujmoch. A verte mi, že to, že dotyčný vám odpovedá jednými-dvomi slovami, vás skutočne naštve a nebudete mať nervy si s ním viac písať.

4. Spoločné veci sú fajn, ale nie všetky.

Tá veta vyznela zvláštne. Ale vysvetlím vám to. Ak máte nejaký psychický problém, ako som mávala ja (snáď sa to nevráti a preto používam minulý čas), tak nie vždy môže byť fakt, že aj ten druhý má podobný problém, prospešný. Stáva sa totiž, že ľudia sa takto dokážu navzájom potápať. To mám vyskúšané. On má momentálne depresiu, ale vy ste celkom v pohode. Po pár riadkoch vám ho začne byť ľúto a máte po nálade. Ale pozor – netvrdím, že to takto je vždy. U iných to môže byť pravý opak, teda že sa podporujú a podobne. A ani tým nechcem povedať, že sa s ľuďmi s depresiou nemáte baviť alebo čo, ale vzájomné potápanie sa je celkom zákerná vec. A najmä pre takých empackých ľudí ako ja.

5. Elegantné oblečenie je sexi, ale neznamená to, že to je pán Dokonalý.

Priznám sa vám, že mám veľmi rada, keď sa chlapi obliekajú elegantne. Košele a tak. Páči sa mi to. Páči sa mi to oveľa viac, ako chlap v teplákoch a mikine (to sa mi moc nepáči). Zvykla som hodnotiť kladne len kvôli tomu, že má na sebe oblek, alebo proste niečo elegantné. No už sa ukázalo, že ani tomuto nemôžete veriť. To je samozrejmé. Skutočne to, že má na profilovke košeľu, neznamená, že je slušný, úžasný a neviem aký (to je fuk, čo si predstavíte – aký máte ideál).

6. Fotka a profil nie je to isté.

No, musím vám samozrejme povedať aj to, že sa netreba hľadieť len na fotku. Rovnako tak sa nehľadieť len na profil. Obe veci sú rozdielne. To, že na fotke vyzerá milo, tak nemusí byť. To, že má v profile napísané, že je trebárs empatický, tak tiež nemusí byť. Keď už si na zoznamke niekoho hľadáte, tak si pozorne prezrite profil a aj fotografiu. Nemôžete človeka hodnotiť kladne len kvôli peknej fotke alebo peknej tvári. A rovnako ho nemôžete hodnotiť kladne len podľa pár slov v profile. Akože áno, ohodnotiť ho môžete tým srdiečkom, ale názor naňho si musíte tvoriť postupne a práve vďaka dopisovaniu. Podľa správ aspoň trochu zistíte ako to je. Aj keď najlepšie je, prirodzene, osobné stretnutie.

7. Netreba mať privysoké nároky.

Neklaďte si veľmi vysoké nároky. Nemôžete si povedať, že chcete niekoho, kto bude trebárs nejaký umelec, empatický a nesmelý. Áno, je to fajn, keď nájdete človeka, podľa takýchto “kritérií”, ale nemali by ste ostatných odsúdiť len preto, lebo takí nie sú. Aj človek, ktorý maká na stavbe môže byť umelcom. A aj človek ktorý je rád stredobodom pozornosti môže byť empatický. Nebuďte priveľmi vyberaví. Lebo potom sa môže stať, že nenájdete nikoho. Je fajn, stanoviť si, akého muža si chcete nájsť. Ale dajte šancu aj iným.

A to by bolo asi všetko, čo by som vám chcela povedať. Aspoň zatiaľ. Možno nájdem ďalšie veci a spíšem druhý diel. 😀

A čo vy? skúšali ste zoznamku?

3 thoughts on “7 vecí, ktoré som sa naučila na zoznamke

 1. Zaujímavé… dosť ma to ale všetko odradilo 😀 Niežeby som chcela zoznamku skúšať, je mi fajn samej, no po prečítaní si vravím: E-e, toto nie je cesta, ktorou by som sa chcela uberať. Ale čo, beztak skončím ako crazy cat lady pri písaní blogu a kníh a načo sa otravovať s niekým…

  Liked by 1 person

 2. Nemám so zoznamkou žiadne skúsenosti. Ale je dobre,že si to spísala a možno tento článok niekomu pomôže. Držím palce, nevzdávaj to a skúšaj ďalej 😉😘

  Like

 3. Bohužiaľ, v zoznamke skoro všetko klame. Od fotky až po povahu. Zistila som to ešte počas výšky keď som si občas chcela vybaviť stretnutie. Po pár pokusoch som to vzdala. Photoshop spraví skutočne každého krásnym. A aj keď už odoberiem výzor, keďže nesúdim ľudí podľa toho ako vyzerajú, zabije ma prvé otvorenie úst a veta ktorá z nich vyjde. Niekomu to ide lepšie za klávesnicou, bohužiaľ.
  Apropo nikdy sa mi nepáčili elegantne oblečení muži. Stále som mala pocit že za oblekmi a kosielkami niečo skrývajú. A, nikdy som sa nemýlila. Svojho chlapa som prvýkrát videla v montérkach a úder do správneho tam bol okamžite.
  No držím ti palce, kde je vôľa tam je cesta. No ja by som asi vyskúšala iné cesty

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.