TOP 9 (malých) radostí: Február 2018

Viem, že február ešte nekončí, ale zase tak, ako minulý mesiac, neočakávam, že sa stane niečo, čo by som sem potrebovala zaradiť. Mesiac končí v stredu a za tých pár dní, sa zrejme nič nestane. A ak hej, tak to sem doplním.

Tento mesiac bol krátky. A možno aj kvôli tomu som nenapísala toľko článkov, koľko som chcela. Dala som si záväzok, že každý týždeň pribudnú dva články. Ale nedarilo sa mi to a strašne ma to mrzí. No na druhú stranu bol tento mesiac veľmi pekný. A celkom aj… pozitívny až na jednu vec, ktorú vám snáď spomeniem nižšie.

Zážitok

Najúžasnejším zážitkom vo februári bol jednoznačne výlet do Bratislavy. Ako som vám spomínala v predminulom článku, navštívila som čajovňu a to bol môj sen. Bol to skvelý deň a vôbec som nedúfala, že bude taký úžasný. Do Bratislavy veľmi nemám šancu chodiť a tak to bolo pre mňa ako zázrak, že som tam šla a nie len kvôli tomu, aby som tam prestúpila na rýchlik do Banskej Bystrice. Takže paráda. 🙂 A vlastne som ešte zabudla na divadelné predstavenie, ktoré bolo začiatkom mesiaca – Záhorácke divadlo zo Senice predstavilo svoju hru Svatojánské drímoty. Bol to fakt super zážitok.

Kniha

27545252_2007597132794486_1267273476493287633_nTento mesiac som prečítala len dve knihy. Mám rozčítaného Harryho Pottera a kameň mudrcov a zároveň aj Trhlinu od Jozefa Kariku. No a prečítala som Na rozhraní dvoch svetov od Michala Škombára a Malého princa. Ak mám vybrať najlepšiu knihu… Tak to budú asi obe. 😀 Malý princ je nádherná knižka a milujem ju. No i Na rozhraní dvoch svetov bola úžasná kniha a môžem ju odporúčať všetkým dystopickým nadšencom.

 

Pieseň

Ako najlepšiu pieseň tu mám zas Imagine Dragons. V marci vám snáď predstavím aj nejakých iných mojich obľúbených interpretov. 😀 Tento mesiac ma najviac bavila pieseň Walking the Wire. Je proste úžasná a ak ste ju ešte nepočuli, tak šup do toho, napravte to! 🙂

Fotografia

Mám rada kávu a aj čaj. A keď som bola minulý týždeň dvakrát v Skalici, navštívila som moju obľúbenú kaviareň. V stredu som si dala svoje typické latte, ale na druhý deň som skúsila karamelové capuccino. Bolo to v ten deň, kedy som bola absolútne hotová a vystresovaná z výsledkov, ktoré som dostala a z toho, že mám ísť na nejaké testy do Bratislavy. A keď mi doniesli kávu, bolo to, akoby to vycítili a urobili mi tam ten krásny vzor… Aaach. Milujem tam tú kávu. Najviac.

27750897_2013053892248810_5749773920987684475_n

Kresba/maľba

Aj tento mesiac som kreslila, ale pomenej. Je však jedna kresba, ktorá sa mi fakt páči a plánujem ju prekresliť do menšieho formátu, pretože to chcem niekomu venovať. Myslím, že sa mi celkom podarila. Svedčí o tom aj to, že bola celkom lajkovaná na Instagrame. No a založila som si aj Pinterest a tam občas hľadám inšpiráciu.

27858861_2010920419128824_5051314018494239653_n

Jedlo/pitie

Naj jedlo bola živánska. Mám to veľmi rada, i keď si z toho vyberám cibuľu. Neviem prečo, uvarenú cibuľu nemám rada. No a okrem toho som si tento mesiac obľúbila Cheetos chrumky. Sú fakt dobré. A ešte čokoládu. 😀 No a pitie – samozrejme káva, bylinkový čaj a trocha toho vína (vareného).

Nákup

Tento mesiac som si kúpila novú huňatú deku na posteľ. Už dlho som po nej v obchodte pokukovala a rozhodovala sa, či si ju vziať, alebo nie. A nakoniec som si ju vzala. No a okrem toho samozrejme nesmiem zabudnúť na box celej série Harryho Pottera. A tiež Malý princ. Z týchto vecí som mala najväčšiu radosť. 🙂

 

Aktivita

Znovu som sa najviac asi venovala projektu. Písala som pomenej, čo ma tiež mrzí, ale snažím sa to nejako prekonať a opäť sa rozpísať. No a okrem tohto som si robila poznámky na moje čítanie, ktoré mám na budúci týždeň v nedeľu, tak mi držte palce. Napísala som však asi dve básne a mám tam aj pár haiku. Takže vám to sem asi dám niekedy. 🙂

27867682_2013618295525703_7766624996559570353_n

Ostatné

No a ešte som prerábala knižnicu, práve kvôli tomu krásnemu boxu s Harrym, aby mi to tam nejako pekne sedelo. Knižnica sa krásne plní a som za to rada. Ako som spomenula čítam práve prvý diel z tejto série a čím viac to čítam, tak tým viac sa utvrdzujem v tom, že tú knihu a sériu milujem. A bola som prvýkrát u novej psychologičky a aj to ma vlastne celkom potešilo, že bola veľmi príjemná. A tak no. Snažím sa byť pozitívne naladená. A celkom sa to darí. Až na tie prekliate výsledky z endokrinológie… Ale čo už.

Február bol fajn. A dúfam, že taký bude aj marec. 🙂

Aký bol váš február?

5 thoughts on “TOP 9 (malých) radostí: Február 2018

  1. Já ani nevím, jestli mě únor nějak extra bavil nebo ne 😀 Měla jsem víc času se věnovat blogu a focení, což jsem ocenila. Jinak Imagine Dragons mě svým posledním albem docela zklamali a zrovna písnička walking the wire je tou nejvícc generic písničkou na celém albu :/ ale ráda se vracím k jejich starším písničkám, i těm z smoke+mirrors

    Liked by 1 person

  2. Naozaj vydarený mesiac 🙂 Výlet do BA bol určite super a fotka s kávou, ktorú si urobila je veľmi pekná 🙂 Box s Harrym určite spôsobil veľkú radosť, ja som tak pred pár rokmi dostala HP v slovenčine na Vianoce a bol to ten najlepší darček 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.