Nik iný nemá v rukách moje šťastie, len ja

Dnes pri čítaní jednej knižky plnej citátov, som narazila na jeden citát, ktorý ma prinútil zamyslieť sa viac, ako pri tých ostatných. Pretože sa hodil do môjho života. Pomohol mi uvedomiť si, že musím prestať čakať.

Musím prestať čakať na niekoho. Nik iný nemá v rukách moje šťastie. Len ja sama. A osud/Boh (to je jedno, čo z toho sa vám hodí). Ale najmä ja sama. Nemôžem neustále čakať na to, že príde niekto, kto ma urobí šťastnou. Pretože kým budem čakať, tak nikdy šťastná nebudem.  Pretože keď človek čaká a hľadá, tak nič nepríde a nič nenájde. Ale keď to nechám tak, možno sa to stane.

Ale to je vedľajšie. Jednoducho som zistila, že ja si musím budovať svoje šťastie. Ja som tá, ktorá má v rukách moje vlastné šťastie. Nik iný. Ja sa rozhodujem, ako môj život pôjde ďalej. Ja si poviem, či urobím toto, alebo tamto. Je to môj príbeh, moje šťastie. Ja musím jednoducho vedieť, že nemá zmysel čakať na to, že ma niekto urobí šťastnou. Musím vedieť urobiť šťastnú samú seba.

Preto som si pomyslela na jednu vetu: Stop waiting, start living. Respektíve: “Prestaň čakať, začni žiť.” Lebo tým, že čakám na niečo, čo nie je ako autobus, že príde v presný čas, nežijem svoj život naplno a preto nemôžem byť šťastná.

A tak som sa dnes rozhodla. Nebudem nikoho hľadať, na nikoho čakať. Budem sa sústrediť na to, čo ma robí šťastnou, aby som šťastná skutočne bola. Bojím sa budúcnosti a toho, že budem sama, ale musím žiť tu a teraz. Pre túto chvíľu.

Musím žiť teraz pre rodinu, pre písanie, blog, pre všetko, čo mi robí radosť. A nie pre to, aby som neustále na niečo čakala.

To nie je život, ale čakáreň.

A v čakárňach sa čaká dlho. Ja nechcem čakať. Chcem žiť. No a teraz som si plne uvedomila, ako som sa zmenila. Ako ma to, čo som prežila, posilnilo. Možno je to blížiacou sa jarou, možno som skutočne iná, než pred rokom.

Ale na tom nezáleží.

Podstatné je, že som si uvedomila jednu dôležitú vec. Takže stop zoznamkám a ľutovaniu sa, že nikoho nemám. A štart písaniu, blogovaniu, projektu a času s najbližšou rodinou a s Lakym.

Som odhodlaná bojovať proti osamelosti. A nevzdám to, pokým nebudem presvedčená, že som ju dokázala nahradiť niečím kreatívnym.

Prajem vám krásny podvečer. 🙂

2 thoughts on “Nik iný nemá v rukách moje šťastie, len ja

  1. To je výborné, pomenovala si to presne, prestať čakať a začať žiť😆. Skvelé 👏. Drž sa toho a bude dobre. Ešte keď sa k tomu pridá skromnosť, tešiť sa a radovať z maličkostí a drobných radostí, ktoré prinesie život, tak sa hneď žije lepsie, radostnejšie a šťastnejšie 😁. Hlavne s úsmevom ide všetko ľahšie 💗

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.