Som dosť (?)

20180331_103737

Ak sledujete blogovú sféru, tak ste iste zaznamenali článok od blogerky Báry, ktorým sa inšpriovalo aj niekoľko ďalších blogeriek a blogerov. Osobne túto myšlienku veľmi chválim a tak som sa i ja rozhodla prispieť svojou troškou. Aj keď… myslím si, že toto bude pomerne ambivalentný článok. Just sayin´.

Myšlienka týchto článkov spočíva v tom, že sa všetci zamyslíme nad našimi pochybnosťami. Som dosť pekná? Som dosť dobrá? Som dosť úspešná? Som dosť dôležitá, potrebná…?

Som proste dosť?

Ja sama to neviem. Som dosť pekná? Pochybujem. Iste, niekedy si poviem: “Wow, dnes vyzerám celkom dobre…”, ale niekedy, keď kráčam po ulici tak sa snažím byť neviditeľná, pretože nechcem, aby si niekto všimol moje strapaté vlasy, baby blue ponožky v červených teniskách. Proste kráčam po ulici a keď ide niekto okolo mňa, tak si v hlave hovorím: “Nevšímaj si ma. Prosím, nevšímaj si ma!”

Takže: Som dosť pekná? Nie, nie som. Ale chcela by som, aby som si vedela povedať, že som aj keď mnohí si myslia, že nie. Chcela by som vedieť povedať si, že aj keď mám nadváhu, som pekná. Ale to nejde len tak hneď.

Som dosť dobrá v písaní? O tom som písala v predminulom článku. Áno, často pochybujem o tom, či som dosť dobrá v písaní. Avšak je tu jedna vec, ktorá mi nakoniec odpovie: “Asi si, keď si vydala dve knihy – ak by si nebola dosť dobrá, tak syslíš len prvú knihu, ktorá by aj tak nemusela uzrieť svetlo sveta.” Som dosť dobrá v písaní? Pre seba som, i keď je stále čo zlepšovať. Fajn, aspoň jedna kladná odpoveď na otázku: Som dosť?

Ďalej.

Som dosť veselá? Ako kedy. Som dosť pracovitá, chcená, milovaná, šikovná, potrebná? Neviem.

Niekedy to viem, inokedy pochybujem o tom, či som dosť dobrá pre tento svet. Hoci fázu, kedy som bola na sto percent presvedčená, že nie, mám už za sebou a vďaka Bohu sa mi nepodarilo z tohto sveta odísť.

Som dosť?

Som? Nie som?

Viem to vôbec?

Jediné čo viem, je to, že by sme mali prestať neustále uvažovať nad tým, či sme dosť. Mali by sme byť dosť pre seba samých. Ja sa učím sebaláske, no je to ťažké, keď mám bordel v hlave súvisiaci s mojou váhou. Ale niekedy sa cítim dosť. A aj tak ten pocit zmizne. Lenže by nemal. Mal by tam zostať, a ja by som mala byť presvedčená, o tom, že SOM DOSŤ.

SOM DOSŤ. Všetci sme dosť.

Len sa musíme naučiť si to uvedomiť. A ak to raz dokážeme, tak myslím, že budeme žiť omnoho lepšie. Pretože pochybnosti nikomu neprospievajú.

Alebo možno ak necítime, že sme dosť, tak by sme mali skúsiť niečo urobiť s tým, aby sme boli. Nie kvôli spoločnosti. Kvôli sebe.

Ja viem, že to hovorí tá pravá, ale uvedomujem si, že to takto proste je. Je to holý fakt. A ja sa ho potrebujem naučiť.

Poďme sa to naučiť spolu. 🙂

PS: Áno, fotku bez mejkapu som sem dala naschvál, pretože sa k článku hodí.

8 thoughts on “Som dosť (?)

 1. Fotka v záhlaví je veľmi pekná, páčiš sa mi tam😍. A dobrý článok, súhlasím s tebou. Bez otázky “Som dosť….?” by sme na sebe nepracovali a nezlepšovali sa. Takže je to dosť dôležitá otázka v živote. A pochybnosti k životu patria tiež 😆

  Like

 2. Píšeš moc hezky, takže dobrá určitě jsi 🙂 Naučit se být dost sám pro sebe je hrozně těžké, ačkoliv jsem na tom mnohem lépe než před lety, stále to není úplně ono.

  LENN

  Like

 3. Hmm pekne napísaný článok. Na otázku “Si dosť ?” odpovedám Áno si a na fotke vyzeráš veľmi dobre, ale je omnoho dôležitejšie to, či si dosť ty sama pre seba
  Tuším, že Bára skutočne netušila, koľko odkazov teraz na svoj článok bude musieť umiestniť 😀 … koždopádne, cítim sa fajn pri pomyslení, že patrím medzi ľudí ako si napr. ty a ako sú ľudia nadomnou ( v komentároch ).

  Like

 4. Díky, že ses připojila! 🙂 Za fotku bez make-upu smekám, já bych se k ní neodhodlala. Ale nutno říct, že se rozhodně nemáš za co stydět, jsi krásné děvče. 🙂 Hned jdu přidat odkaz na tvůj článek k sobě.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.