Zmena je život!

Desktop

Dnes sa chcem rozpísať o tom, ako som sa zmenila. Asi k lepšiemu. Od zhruba štrnástich do sedemnástich rokov som bola veľká gothička. Teda… chcela som byť. Keďže som bola depresívna, tak som tiež vyhľadávala všetko temné a tak. Hej, viem, ako to vyznieva – že gothici sú tí, ktorí sú depresívni. Nie, nie je to tak. Len ja som taká bola. 

Prečo o tom vlastne píšem? Lebo včera, keď som s kamarátkou venčila psa, tak sme komentovali moju aktuálnu profilovú fotku. A ona: “Pamätám si, keď si bola gothička. Čierne veci, čierne oči – maximálne sivé, červený rúž. A teraz? Bledé tričko, kvetovaná čelenka, žiadny mejkap…”

Áno. Zmenila som sa. A musím povedať, že u mňa to bola proste len fáza. Viem, že pred rokmi by som sa za toto nenávidela a nechcela som, aby to bola pre mňa len fáza. Chcela som taká byť navždy. No teraz viem. Bola to fáza. Ale som za ňu rada.

Nechcem tvrdiť to, že teraz neznášam čiernu, nepáčia sa mi gothické modelky a tak. Ale proste už gothic nie je to, čo som ja. Mám rada čiernu a momentálne som tiež od hlavy po päty v čierno-bielej. Mám rada fotky napríklad od Chloe Noir. Ale u toho to končí. Dokonca už nie som ani taká metalistka, ako kedysi. Ani na Evanescence už tak neulietavam ako kedysi. Skoro vôbec. Mám ich rada, mám rada i niektoré metalové pesničky, ale púšťam si ich sporadicky. A moja aktuálna najobľúbenejšia kapela? Depeche mode, Imagine dragons, Icon for hire (občas) a klavírne skladby.

Som iná. No stále som to ja. A asi si viem predstaviť, že niektorí moji priatelia na Facebooku, ktorí majú podobný štýl ako ja pred rokmi si asi hovoria: “Nepáči sa mi ako sa zmenila…” a podobne. Možno. No nezáleží mi na tom.

Avšak to, že som si prešla takouto fázou, považujem za skvelé, pretože prostredníctvom toho, som mohla nájsť samu seba. A možno si mnohí hovoria, že som splynula s davom, no nesúhlasím. Ja nikdy nesplyniem s davom. Už len kvôli môjmu hendikepu. Vždy budem iná. A som rada, že som iná. Nie preto, aby som sa silou-mocou potrebovala odlišovať, ale preto, lebo viem, že tá inakosť je moja inakosť. To, že som prestala s gothickým oblečením neznamená, že som rovnaká ako ostatní. A to, že som iná, neznamená, že potrebujem byť iná. Jednoducho taká som od… od prírody.

Ale tá hlavná myšlienka tohto článku je táto: rokmi sa všetci meníme. Či chceme, alebo nie. Mení nás nie len náš vek, ale to, čo sme prežili. Jednoducho, každý raz zmení svoj vkus. Každý raz zmení svoj postoj, či hudobný štýl. Je to absolútne normálne.

Možno keď budem mať štyridsať, tak zas budem letieť na techno a budem nosiť stále len tepláky, čo momentálne nenosím. 😀 Ktovie.

Ale myslím, že vždy by sme mali byť radi za zmenu, ktorá sa stala. Pretože tak sa v živote posúvame. Nemôžeme stáť na jednom mieste. A keď kráčame v pred, tak sa všetko mení. A aj my sami.

Podstata je vždy byť sami sebou. Nie preto, lebo som to teraz napísala. Ale preto, lebo to je treba. Lebo tak môžu iní ľudia vidieť našu pravú tvár. A keď sú nejaké veci, ktoré nás charakterizujú, tak sa nesnažme byť iní.

Keď milujete pastelovú ružovú a ste v partii ľudí, ktorí ju neznášajú, tak sa nesnažte meniť kvôli nim. Proste buďte sami sebou. Alebo keď niektorí neznášajú trend kvetovaných čeleniek, tak to neznamená, že to nemáte nosiť. Ak sa vám to páči a milujete kvety a kvetované vzory tak ako ja, tak to noste.

Je to váš život, vaše rozhodnutia a vaša osobnosť.

Píšem to tiež pre to, lebo ja som sa práve v tom období chcela podobať na niečo, čo som možno nebola. Hej, odjakživa mám rada čiernu, pretože proste Depeche Mode. Ale chcela som byť niečím, čím som nebola.

Gothický štýl sa mi páčil, ale aj keď som cítila, že to ku mne nesedí, chcela som taká byť, pretože… Vlastne neviem.

Ale v konečnom dôsledku som rada, že som si prešla takouto pózerskou fázou. Áno, aj keď som začala počúvať goth hudbu, tak stále som vlastne bola pózerka. Ale mám na to celkom príjemné spomienky.

A ako som už písala, vďaka tomuto obdobiu som sa mohla nájsť.

4 thoughts on “Zmena je život!

  1. Tohle vnímám často u známějších Youtuberů a blogerů, že jejich zejména mladší fanoušci nechápou, že se jim ti oblíbenci mění před očima, protože většinou dospívají a to člověk prochází hromadou změn. Taky jsem si prošla různými fázemi, chodila jsem oblékaná v ulítlých barvách, kolikrát si myslím, že jsem pořád stejná, ale pak se ohlédnu a vidím, že to tak není 😀 Kytičky do vlasů jsou super, vypadáš jako víla 🙂

    LENN

    Like

  2. Veru život si s nami robí, čo chce. A keď chce zmenu, tak ju aj vyvedie 😀. A my sa na to môžeme len prizerať. Ale chválim ti tvoju zmenu, páči sa mi ❤️. Buď sama sebou. Je to super👌

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.