Uvedenie knihy Odtiene dúhy do predaja

30710480_1805518842837613_9025339779260088320_n

V stredu 18. 4. som mala oficiálne uvedenie knihy Odtiene dúhy do predaja. Tento článok som mala v pláne písať už včera, ale ešte som bola mimo domu a keď som sa vrátila, tak som bola úplne unavená. A tak to píšem až dnes. 

30716700_1805518732837624_9169940375949803520_nV stredu, hneď ako sme s maminou dorazili do knižnice v Skalici, tak so mnou chceli urobiť rozhovor do TV Skalica. Keďže som sa obávala, že zas budem rozprávať ako Maďar, tak som si precvičovala reč. No a asi mi to aj trochu pomohlo, pretože moje vyjadrovanie bolo o čosi lepšie. Ak to takto môžem sama posúdiť. Nuž a keďže v knihe je aj pohľad mojej mamky, tak ani ona sa nevyhla krátkemu rozhovoru. Bola asi trochu v šoku. Bola totiž pripravená len ako hosť celej besedy, ale istotne nečakala, že sa objaví aj v televízii s rozhovorom. Ale na prvý raz to zvládla vcelku dobre.

Chvíľu sme potom čakali, či sa miestnosť ešte trochu naplní no nestalo sa tak. A tak aj keď tam boli asi traja ľudia, sme začali. Neskôr tam prišli ešte traja ľudia a bola tam aj mamička s dieťaťom, ale oni po chvíli odišli preč. Samozrejme mi to bolo jasné, lebo táto kniha nie je pre deti. Je reálna, trochu drsná.

Takže tam bolo veľmi máličko ľudí. A ja som bola mierne nahnevaná, pretože tí, čo prišli na UKP mojej prvotiny, sa na to tentokrát vykašľali, pričom výhovorky boli banálne. Kamarátka, ktorá mi vravela, že určite príde, sa na to nakoniec vykašľala. Cítila som sa zvláštne, pretože mi to pripadalo, akoby ich to už až tak nezaujímalo ako moja prvotina. Vtedy sa išlo hromadne, odchádzali vtedy od nás dve autá. A tentokrát? Hm.

30729655_1805518786170952_5829428221732454400_n

Ale som strašne vďačná mamke. Že tam bola, že bola ochotná byť hosťom. Že sa na to nevykašľala ako ostatní, ktorí sľubovali, že prídu.

Viem, že by som im to nemala zazlievať a hnevať sa. Ale nevyhla som sa sklamaniu. Nuž, ale pokračujme.

Denisa na úvod predstavila vydavateľstvo a jeho činnosť. Medzi takými časťami rozhovorov čítala ukážky z knihy. A ja som pozorovala ľudí, ako na to reagujú. Nie, nehanbila som sa, alebo niečo také, len som uvažovala, čo si práve myslia. Nuž a Denisa so mnou viedla rozhovor o knihe, ako vznikala, prečo vznikla a tak. A rozprávala sa aj s mamkou, ktorá porozprávala pár vecí o tom, ako celé to zlé obdobie vnímala.

Potom som jednu knihu podpísala a venovala knižnici. Dostala som krásnu červenú ružu, na ktorú sa práve pozerám, keď toto píšem, pretože to mám na písacom stole. Podpísala som pár ďalších výtlačkov a dokonca mi jeden pán dal podpísať fotografiu. Aj si fotil priebeh UKP, takže sme rozmýšľali, či to nebolo do nejakých novín… Ktovie.

Vtedy som strašne potrebovala kávu, pretože som bola unavená, ale dostalo sa mi len minerálky. Ale však okej.

Okrem toho som sa rozplývala zo záložiek, ktoré som si navrhovala a dala vydavateľke vytlačiť. Sú fakt krásne a ja sa chystám v utorok na poštu, že to zopár ľuďom, ktorí sa mi prihlásili, pošlem. Takže ak by ste aj vy chceli jednu, tak napíšte a pošlem aj vám. 🙂

Bolo to fajn. A môžem vám fakt povedať, že ak ste neprišli, tak môžete ľutovať. Asi aj to jarné počasie spravilo svoje a bolo tam tak málo ľudí. Dúfam, že ak sa mi podarí vydať Medzi riadkami, tak bude trošku väčšia účasť. Ale je mi jasné, že o literatúru sa veľa ľudí nezaujíma. A možno aj kvôli tomu žánru. Nevadí no.

30714813_1805518902837607_4534243772350857216_nInak to bolo fajn a ja som si to užila, i s tým miernym sklamaním z pár ľudí, ktorí tam mali byť, ale neboli.

Okrem toho som od vydavateľky dostala moju obľúbenú poéziu od Ivana Kraska! Takže som sa z toho vytešovala a už sa to chystám čítať. 🙂

A to by bolo asi všetko, čo by som k tomu dňu napísala. Majte sa krásne.

5 thoughts on “Uvedenie knihy Odtiene dúhy do predaja

  1. Milá Elizabeth,
    chcela by som Ťa týmto komentárom povzbudiť, som totižto presvedčená, že existuje mnoho ľudí, ktorí by na uvedení Odtieňov dúhy veľmi radi boli, ale nemohli. Napríklad ja bývam na východe, takže do Skalice to je poriadna diaľka 🙂 Ber to tak, že každý jeden človek, ktorí sa zúčastnil, sa o Tvoju knihu naozaj zaujíma, chcel sa s Tebou stretnúť a táto akcia mu niečo priniesla. Takže si urobila radosť minimálne šiestim ľuďom, ktorí prišli a to je veľká vec:)
    Ak by som mala záujem o záložku (rozumej, že mám), kam Ti môžem napísať?
    Prajem krásny deň:)

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.