Som preceňovaná?

33111390_2056880247866174_6249564220434677760_n

Zdravím vás v toto piatkové dopoludnie. Nedávno som si vravela, že chcem mať pauzu od blogu. Lenže to sa nedá. Strašne vám chcem o niečom písať. O čomkoľvek, čo ma postretne v živote. Rozhodla som sa urobiť zmenu aj keď som chcela, aby ten dizajn predtým vydržal dlho. A však aj vydržal. Mesiac. To je na mňa dosť, takže asi robím pokroky. 😀

Leto úraduje, pritom ešte ani poriadne nemalo byť. A ja už nemám toľko chuti ako v chladnejších mesiacoch. Som fakt novembrová. Totálne novembrová. Nuž, v posledných dňoch sa stretávam s tým, že ma ľudia obdivujú.

Vraj ako to všetko zvládam s hendikepom, aké je to strašné, že nemôžem vidieť to, čo iní môžu. Nepopieram, že ma to neštve. Zdraví ľudia si neuvedomujú, že keď povedia: “Aha, pozri na toho krásneho vtáčika na strome!”, tak ja z toho H. mám, pretože vidím len ten strom a to čo je na ňom nemám šancu vidieť. Vraj ma obdivujú, že popri tom píšem, robím projekt, blogujem a som usmiata.

A ja sa cítim precenená. Nemám pocit, že je čo obdivovať.

Proste to len zvládam (ako-tak). 

Nevidím na tom nič, čo by bolo obdivovať. Keby nemám ruky a píšem, tak to by možno bolo prečo obdivovať, ale v mojom prípade… Ja neviem. Sú to pekné slová a dobre sa po nich cítim, ale… Aj tak. Stále mám pocit, že som preceňovaná.

Fakt je, že mi nič iné nezostáva len to zvládať. Nemôžem sa opúšťať, lebo potom by som mohla rovno ísť do Pezinku a zobrať si tam všetky veci, lebo by ma už nepustili a mohla by som sa tam rovno nasťahovať. Ha-ha.

Nič iné nám v živote nezostáva. Len to nejako zvládnuť. A hoci to pekne znie a dobre sa to počúva, nemám pocit, že by na tom, že aj keď houby vidím, tak píšem a neviem čo ešte, bolo čo obdivovať. Musela som si nájsť niečo, čo by som mohla robiť a čo by môj život napĺňalo. Oči mi nedovolia normálne pracovať ako všetci ostatní. Bohužiaľ. Nevyvinuté nervy už nespravím.

Tak proste musím s tým žiť. Na tom nie je nič obdivuhodné. Alebo to vnímate inak? Ja vnímam len svoju sebakritickosť a to, že často nie som schopná toho, čoho sú iní. To ma často rmúti. Často rozmýšľam nad tým, že nemôžem cestovať, nemôžem sa odsťahovať do Anglicka, tak ako som snívala. Ale potom tie myšlienky zaženiem a idem ďalej.

Čo mám iné robiť?

Zvládam písať, keď mám zväčšený word, zvládam blogovať – tiež keď si stránku zväčším. Zvládam čítať (hoci s prestávkami). Zvládam žiť aspoň trošičku ako normálni ľudia. Ale to len preto, že proste chcem a musím. Nikdy som nechcela byť na príťaž. A keď niečo zvládam, tak je to super, a ak nie, tak proste tú pomoc potrebujem. Ale čo na tom obdivovať?

Že píšem? Zvládam. Ale poznám prípady, ktoré si zaslúžia skutočne obdiv.

Že blogujem? Zvládam. No nevidím na tom nič, čo by bolo obdivuhodné vzhľadom na môj hendikep.

Možno som len priveľmi sebakritická, ale myslím, že v tomto ma ľudia preceňujú. Keď ste v živote postavení pred niečo, čo jednoducho musíte zvládnuť, tak to proste musíte. Pokiaľ nechcete byť navždy oddelení od spoločnosti normálnych ľudí a nechcete žiť v domove sociálnych služieb, alebo na psychiatrii. Neviem, či ma teraz chápete, ale…

Keď som chodila na základnú, tak sa rodičia rozhodovali, či ma nemajú dať do špeciálnej školy. Ja som tam nechcela ísť. Zo všetkých síl som sa snažila, aby som mohla byť medzi normálnymi ľuďmi. Takže som nechcela byť slabá, neschopná života v normálnom… svete. A neoľutovala som to ani keď sa mi vysmievali.

Chcela som proste zvládnuť byť aspoň trošku ako ostatní. Normálne sa učiť, chodiť von… Cestovanie mi bolo odoprené, ale aspoň trochu som schopná sa o seba postarať.

Čo na tom však obdivovať? Jednoducho som musela. Musím.

Ako to vnímate vy? Napíšte mi, prosím, svoj názor do komentárov. 

Novembrová, Elizabeth

One thought on “Som preceňovaná?

  1. Lepší slova bych nejspíš nenašla. U mě to není z pohledu psaní a blogu, ale spíše ohledně školy. Ale chápu ty lidi, kteří to říkají. Chtějí nás alespoň podpořit 🙂

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.