Veci, ktoré ma robia šťastnou

Niekedy je skvelé porozmýšľať nad tým, čo nás robí šťastnými. Aké sú veci, ktoré nám dokážu na tvári vykúzliť úsmev. A ja mám tento článok v konceptoch už tri mesiace a povedala som si, že by to nebol zlý nápad pouvažovať nad tým a možno inšpirovať aj vás, aby ste napísali podobný článok. A porozmýšľali práve nad tým, čo vás robí šťastnými.

Ako prvé sem musím zaradiť PÍSANIE. To je pre mňa veľmi dôležitá vec. Strašne ma baví písanie. Je to síce ťažký proces, ale milujem to každým ďalším slovom, ktoré napíšem. Dokonca to mám ešte radšej teraz, keď sa tomu môžem venovať veľmi veľa, ako predtým, keď som na to nemala toľko času. Som šťastná, že mám aspoň toto. Inak by môjmu životu chýbal zmysel. Chýbala by mu šťava, to čo, by ma napĺňalo. Samozrejme sa musím stále zlepšovať a pracovať na sebe, ale aj keby som nemala ruky, tak aj tak by som chcela písať hoci aj nosom, či nohami. 😀

Druhá vec, jednoznačne, RODINA. Každá rodina má svoje tmavé, ale aj svetlé stránky. Ale som šťastná, že mám mamku, s ktorou mám úžasný vzťah. Som šťastná za to, že som schopná jej povedať absolútne všetko. Som vďačná za ocina, ktorý by mi dal aj to posledné, čo má. Som vďačná za všetky nádherné zážitky, ktoré vyzerajú na prvý pohľad ako celkom nepodstatné a obyčajné, ale pre mňa sú veľmi vzácne a krásne.

KÁVA. Netreba komentovať, nie? 😀 Proste bez kávy si neviem život predstaviť. Milujem jej vôňu, jej chuť. To ako v nej tancuje mlieko. Som šťastná za latté art, ktorý mi vytvoria v kaviarni. Som šťastná z toho, že držím v ruke téglik s kávou a sedím pod stromami.

BLOG. Bez blogu si takisto neviem predstaviť život. Stal sa mojou súčasťou a ak by som mala byť bez neho, tak by bol môj život smutný. Veľmi smutný. Takže keď mávam krízu, tak to znášam dosť ťažko, pretože mi blog veľmi chýba.

POPCORN. Som závislá na pukancoch. Milujem maslové pukance.

KNIHY. Jasná vec. Knihy milujem. Mám tak mnoho životov a môžem sa pozrieť na miesta, kam ísť nemôžem. Takže pre mňa to nie je len relax, ale aj spoznávanie nových miest, ktoré možno nikdy nenavštívim. Vďaka knihám ich aspoň trošku poznám.

INŠPIRÁCIA. Som strašne šťastná, keď cítim inšpiráciu. Také to šteklenie v rukách až ich jednoducho musím nechať, nech vezmú pero a zápisník a píšu. A milujem, keď sa tým nechám unášať.

RADOSŤ BLÍZKYCH. Jednoducho, keď vidím, že má pre mňa blízky človek radosť, je šťastný a má na tvári úsmev, som strašne šťastná. Ak môžem niekomu dať kúsok zo svojho šťastia, tak ho vždy dám.

CESTY AUTOBUSOM. Neviem prečo, ale strašne rada chodím autobusom. Pozorujem svet okolo ktorého prechádzame. Pozorujem ľudí. Ich nálady, úsmevy, zamyslené tváre.

KVETY. Milujem kvety. Keď venčím Lakyho, pozerám v tráve kvietky. Občas k nim privoniam. Milujem kvety na oblečení. Ruže, vlčí mak, sedmokrásky…

SNY. Tým myslím moje ciele. Všetko to, po čom túžim a na čom práve pracujem.

POÉZIA. Som šťastná, keď si môžem prečítať poéziu. Je taká nádherná.

MALIČKOSTI. Už som písala v jednom článku o tom, aké dôležité sú maličkosti a o tom, aby sme sa z nich tešili. A mňa skutočne vedia aj maličkosti urobiť šťastnou.

SPOMIENKY. Kedysi som si myslela, že lipnem na minulosti. Ale dnes to tak neberiem. Dnes viem, že milujem tie spomienky. Tie krásne. Preto často prechádzam svoj profil na Instagrame a usmievam sa pri starých fotkách ako mesiačik na hnoji.

LAKY. Moje malé, ušaté zlatíčko.

ŠTEBOT VTÁČIKOV. Milujem, keď sa ráno zobudím a počujem, ako vtáčiky čvirikajú.

VLASTNÝ SMIECH. Viem, znie to zvláštne, ale som šťastná, keď počujem vlastný smiech. Som šťastná za vlastné šťastie a za to, že sa mi depresie zatiaľ úspešne vyhýbajú.

VLASTNÉ SLZY. Takisto zvláštna vec. Ale som rada aj za svoje slzy, pretože odplavia to negatívne.

CHVÍLE STRÁVENÉ OSAMOTE. Ticho, Len moje dýchanie, šuchot prevracania strán. Chlípanie kávy.

ZÁPADY SLNKA. Keď sa obloha stane maliarskym plátnom prírody.

JESENNÉ LÍSTIE. Celkovo jeseň proste milujem. Som novembrová, niet sa čomu čudovať. 🙂

TO, ŽE SOM DOKÁZALA VSTAŤ. Posledná vec. Som strašne šťastná, keď si uvedomím, že som sa vlastne dokázala postaviť a vyhrabať z toho dna. A keď si uvedomím, že som vlastne silná, hoci mi to tak niekedy nepripadá.

Obraciam sa s výzvou i na vás, aby ste si napísali veci, ktoré vás robia šťastnými. Možno si potom uvedomíte aj vy, že život nie je až tak na nič, ako sa zdá. 🙂

5 thoughts on “Veci, ktoré ma robia šťastnou

  1. Toľko vecí! Veeľmi optimistický článok a je skvelé prečítať si ho 🙂 (A, pochopiteľne, inšpirovať sa a nahodiť na blog svoje zdroje šťastia 3:-))

    Liked by 1 person

  2. Spätné upozornenie: Veci, ktoré ma robia šťastnou - Sonya Merchier
  3. Ja blog nemám, takže ti napíšem do komentára moje vecičky, ktoré ma robia šťastnou. Spoločne mám s tebou rodinu a kávu. Poteší ma aj malý úsmev na tvári mojich blízkych, keď im môžem urobiť radosť a spraviť šťastnými hocijakou maličkosťou. Káva, to nemusím rozvádzať, však má poznáš 😊. A ešte mám radosť z dobre vykonanej práce, či sú to zuby😁 alebo niečo iné. A tiež príroda okolo mňa, čvirikanie vtáčikov, poľné kvety a slniečko. Asi som celá po tebe!!! 😂😂😂

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.