Drevo trénuje na talentovky

Pre ujasnenie – Drevo som ja.

No, ale pekne od začiatku. V článku TOP 9 za jún som vám spomínala, že rozmýšľam nad nadstavbovým štúdiom. No, do školy som písala a v piatok som sa s nimi aj stretla. Strašne som sa toho bála. Aký urobím dojem, či ma nepošlú dokelu kvôli zraku. Dala som im síce najavo, že môj zrak je katastrofálny, no zároveň som zo seba nechcela robiť najväčšie chúďatko na svete a tak som o tom rozprávala akoby to nič nebolo. Pretože by ma nemuseli vziať, keďže odbor masér, na ktorý sa hlásim, nemajú akreditovaný ako pre zrakovo hendikepovaných. Ale okej, možno som svoj problém trochu zľahčila, ale len o trošku.

To je však už teraz v podstate jedno. Dávam si prihlášku.

Priznávam, že nápad prihlásiť sa na túto školu bol trochu impulzívny – takmer ako väčšina mojich nápadov. Ale zatiaľ sa v ňom stále veziem, ešte som nemala chuť vystúpiť z toho prúdu. Ide o večerné pomaturitné štúdium na zdravotnej škole. Školu by som mala dvakrát do týždňa, takže by som mala stíhať projekt, blog, písanie a aj iné veci.

Cítim to tak, že ešte mám potrebu študovať. Ale na výšku sa ísť bojím. Kvôli cestovaniu. Ale tu mám príležitosť študovať niečo, čo mi podľa iných ide a čo by ma i bavilo. A zároveň by to po doštudovaní bolo dobré privyrobenie si.

Občas sa aj zamýšľam nad tým, či je to tá správna vec, správna cesta. Ale nechávam to na osude. Ak to správna cesta nebude, tak to zistím. Podľa toho, či budem školu zvládať a tak. Keď to zvládať nebudem a nepomôžu ani iné spôsoby, ktoré si nájdem, tak potom budem vedieť, že to asi nebolo to správne.

Ale kým to neskúsim, tak nebudem vedieť.

No dostávame sa k tej najdôležitejšej veci. Musím spraviť talentovky.

A okrem skúšania jemnej motoriky rúk tam bude skúšanie pohybových skills. Niečo také ako sed-ľah, lastovička, kotrmelce, stojky a neviem čo všetko ešte. Na moje potešenie mi bolo povedané, že ak aj niekde body stratím, inde ich môžem získať. S hmatom nemám problém, ale toto…

Bojím sa toho.

Som proste drevo. Vždy som bola. A tak trénujem. Kotrmelec vpred urobím – síce skončím mimo, ale urobím. Stojku nedám – nehnevajte sa, ale ako mám zdvihnúť ten svoj sloní zadok? 😀 Sviečku dám tak z polovice. Sed-ľah zvládam, hoci veľa ich nespravím. Kliky tiež. V pozícii lastovičky sa tiež dlho neudržím.

Hm, bieda. 😀

Ale trénujem. Vážne. Dnes som cvičila tie cviky, ktoré potrebujem, do toho som si dala 5 Tibeťanov a chystám sa aj na rýchlu chôdzu.

Proste sa snažím dostať sa do kondície. Aby som aspoň 1/3 tých talentoviek zvládla. Jednu tretinu potrebujem zvládnuť, aby som mohla byť prijatá.

A nie, nepýtajte sa ma, prečo masér potrebuje na talentovky kliky, kotrmelce a lastovičky či premety. Alebo tanečné kroky. Neviem prečo. 😀

Asi aby som sa okolo pacienta pohybovala ladne ako baletka.

Tak uvidíme, či motyka vystrelí. Keď nie, tak nie. Tak pôjde život ďalej. Keď hej, tak to bude super.

Ale som si istá, že ak tie talentovky spravím, tak nebudem chcieť pohnúť ani prstom. 😀 Báj báj cvičenie. 😀 Ale do talentoviek sa budem snažiť. Fakt.

Uvidíme ako dlho mi to vydrží…

Ako sa máte vy?

5 thoughts on “Drevo trénuje na talentovky

 1. Toto je tak zlatý článok 😀 Stojku by som nedala tiež (i keď som vraaaj pohybovo nadaná, they say). Ale nikdy nevieš a trebárs sa ti zadarí, nejak sa vyhecuješ a dáš tam i saltá 3:-) Budem moc držať palce, však budeme ešte mať príležitosť rozobrať to, dúfam.

  Like

 2. Jé, tak to muselo vyžadovat velkou odvahu. Já si třeba myslím že na běhání, a jiné pohybové věci nejsem až takové dřevo, ale kotrmelce ať po mně nikdo nechce, věci hlavou dolů nedávám. Hlavně hrozně moc soucítím. Musí být strašné dělat takové věci aby člověk mohl dělat věc který s tím vůbec nesouvisí :D.

  Like

 3. Moc ti držím palce. Keď to má vyjsť, tak to vyjde. Však ono sa to nejak vystříbří😁. A po tréningu bude s teba druhá Xena💪😁

  Like

 4. Kamarátka mala masérstvo ako strednú školu a tiež viem, že mali prísne prijímacie skúšky 🙂 Ono je to zrejme kvôli tomu, že masér musí vedieť aj hýbať s pacientom tak musí mať určitú silu a kondíciu, aspoň podľa mňa 😀 Každopádne držím palce 🙂

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.