Začala som s bullet journalingom?

Pojem bullet journal ste už možno niekde počuli. Istý čas toho bol plný internet a trúfam si povedať, že ešte aj je. Mne sa táto myšlienka páči. Vytvárať si svoj vlastný kreatívny diár plný cieľov, plánov a inšpirácie.

Samozrejme, že niektorí majú radšej predtlačenú verziu – na tom nevidím nič zlé, ale i tak sa mi páči, keď sa to dá vytvoriť svojim vlastným spôsobom. Nuž, bullet journal je teda systém vedenia diára, ktorý okrem plánovania mesiacov, týždňov či dní – čo obsahuje každý diár – môže obsahovať aj ciele, inšpirácie, nápady, myšlienky. Proste čokoľvek čo chcete, si tam môžete dať. Čiže to, ako si tento diár tvoríte je čisto len a len na vás.

Predtlačené verzie diárov sú fajn, ale mňa osobne baví tvoriť i vizuálne a tak som sa rozhodla skúsiť to. A teraz takto fungujem už celý júl. A… baví ma to!

Osobne rada plánujem veci, ktoré sa naplánovať dajú. Nerada si dávam plány na blog a písanie, pretože v tomto je to skôr intuitívne. Ale rada plánujem iné veci. A navyše mám overené, že je najlepšie, keď si všetko zapíšem, inak to pozabúdam. Takže to samozrejme funguje dobre na zapisovanie termínov, ktoré si musím zapamätať. Mám takto pohromade všetky vyšetrenia u lekárov, všetky deadliny, články, ktoré majú daný termín publikovania (Top 9 a iné na PSA-čku), všetky stretnutia, dôležité spomienky, značím si začiatok nejakého obdobia – napríklad som si značila, kedy som poslala rukopis do Slovartu, aby som si vedela odhadnúť čas.

Takisto si rada dávam takzvané “TO-DO listy” na dni, alebo aj na mesiace. Pomôže mi to zistiť, čo nutne potrebujem dokončiť. Jednoducho si všetko takto značím.

Okrem plánovania je tento bullet journaling skvelá vec na určovanie cieľov, zaznamenávanie toho, čo ste dokázali, rekapitulovanie jednotlivých mesiacov – tak ako v Top 9.

20180722_124308

Úžasné je to, že nie ste obmedzení (teda pokiaľ si diár tvoríte sami) tým, že by ste mali málo miesta. Jednoducho ak potrebujete písať dlhší text, tak si to miesto urobíte. Teda ak si potrebujete urobiť koncept nejakého článku, tak si ho napíšete do bullet journalu a potom pokračujete v klasickom plánovaní dní a týždňov. Jednoducho je to všetko len na vás, nie ste ničím obmedzení.

20180722_124224

Ja som si v tom svojom diári vytvorila aj miesta pod názvom “Inšpirácie.” Z internetu som si vytlačila niekoľko pre mňa krásnych a dôležitých citátov a nalepila si ich do denníku. Beriem to ako svoju inšpiráciu a spôsob zlepšenia nálady. Tiež som si vytlačila niekoľko svojich fotiek, ktoré mám na instagrame alebo na fb a prilepila ich tam. Vytvorila som tak dvojstránku so spomienkami a fotkami obohatila aj Top 9 za júl, ktorú budem spisovať. Jednoducho je pre mňa tento spôsob plánovania veľmi kreatívny.

20180722_124204

Zaznamenávam si aj svoj “writing progress”, prečítané knihy, finančné plány a všetky články, ktoré za ten jednotlivý mesiac publikujem či už na PSA, alebo tu na blogu.

Plánujem si ešte v denníku vytvoriť miestečko na nápady na články a prepísať si doň celý zoznam cieľov, ktoré mám aj tu na blogu.

Fakt ma to baví – hoci u mňa nie je možné odhadnúť ako dlho ma to bude držať. 😀 Som prelietavý človek. Ale zatiaľ to vnímam ako skvelú vec. A výhodou je, že aj keď niečo pokazíte, tak to môžete zamaskovať zdobením, kreslením, páskami. U mňa je to taký menší bordel, v ktorom sa ale ja sama vyznám. 🙂

Mimochodom, ak by vás tento článok bavil a zaujíma vás táto téma, tak sa s vami môžem podeliť o ďalšie veci ohľadom tohto. Môžem pre vás spísať tipy, čo môžete mať vo vlastnom bullet journal, alebo vám môžem napísať, ako sa dá pekne začať. 🙂

Počuli ste už o bullet journal? 

4 thoughts on “Začala som s bullet journalingom?

  1. Ja som o Bullet journal nepočula vôbec. Až teraz od teba keď si si ho začala tvoriť. Aj ja by som prijala takýto bullet journal. Ale asi by som nemala čas vytvárať si ten svoj, stačil by mi ten predtlačený. Nevieš, kde ho mám zohnať?😊

    Like

  2. Je to asi zvláštní, ale o tomhle jsem moc neslyšela. Kromě Dolleru. Ale nejsem si jistá, že bych u toho dlouho vydržela 😀 Pro mě je velká výzva to, že se snažím si KAŽDÝ den shrnout v pár slovech, napsat si, co se dělo. A kupodivu mě to od začátku roku ještě nepřešlo 😀

    Liked by 1 person

  3. Čosi-kdesi som už o tom počula, ale nie moc, naposledy tu od teba. Vyzerá to krásne, ale mne by sa do toho asi nechcelo, už nezapisujem ani do denníka pre psychologičku, hoci to má iné pozadie, prečo to nerobím… No je to kreatívne a inšpirujúce, zdá sa, což je suppa ^_^

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.