#JustBreathe

Upršané ráno. Počujem ako dážď rytmicky klepoce na okenné sklá. Akoby hral svoju vlastnú symfóniu. Noc bola krátka, viečka ťažké.

V zrkadle sa na seba pokúšam usmievať. Vyzerá to zvláštne, ale nakoniec sa mi to podarí. Predsa je len ráno, nemôžem hádzať flintu do žita. Moja malá lastovička na parapete nesedí. Azda sa niekde skrýva pred dažďom.

Oblečiem sa a a zistím, že moje obľúbené legíny sú deravé. Zanadávam a vytiahnem zo skrine iné, hoci ich veľmi nemám v láske.

Vzdychnem si.

Došuchcem sa do kuchyne a postavím vodu na kávu. Zdá sa, že sa varí večne a ja potrebujem povzbudiť. Lyžičkou sa netrafím do hrnčeka a vysypem ju na linku. Darí sa, darí.

Vzdychnem si.

S kávou idem do izby a vylejem. To už som fakt nahnevaná. Na svoju nešikovnosť. Položím kávu na stôl k otvorenému zápisníku. Vrátim sa a poutieram kávovú mláčku.

Deň sa veru nezačína pekne…

Kontrolujem maily. Nachádzam správu od vydavateľstva. Zamietli mi rukopis. Sklamane položím telefón a napijem sa kávy.

Vzdychnem si. Opäť.

Dnešný deň teda nie je absolútne dobrý. Som smutná z neúspechu, počasie tomu nepridáva…

Otváram notebook, hodiny sa snažím vytvárať slová a vety, ale súbor ostáva stále prázdny až mi to hučí v ušiach. Včerajší článok na blogu úspech nemal.

Nedarí sa.

Len pokoj. Dýchaj.

Všetko bude zase dobré. Dážď prejde. Káva je dobrá i keď som jej časť vyliala. S rukopisom to skúsim znovu. Inšpirácia sa tiež vráti. A ďalší článok, ktorý napíšem môže byť čítaný.

Teraz sa nedarí, ale neskôr sa bude.

Tak len dýchaj. Život bude pokračovať i keď sa nebude dariť. Nádych, výdych. Úsmev. Všetko zlé raz prejde a nič netrvá večne.

Dýchajme. Nech sú dni akokoľvek šedivé a myslíme si, že sa nedarí, že sa všetko s… kazí, stále je to len istý čas, nie je to večnosť. Život pôjde ďalej aj keď vylejeme kávu. Aj keď sme sklamaní z neúspechu.

Neúspech nie je katastrofa. Je dôležitý preto, aby sme sa vedeli posunúť ďalej. A každý neúspech môže vystriedať úspech. Každý plač smiech. Každú búrku slnečné lúče.

Dýchajme.

Život sa nezastaví len pre zlý čas.

Zlý čas prejde a bude opäť dobre.

To je život. Tak ho vdýchnime a žime, kráčajme aj cez prekážky.

Je to výzva. 🙂


PS: Opäť článok podobný #EnjoyLittleThings. Písala som to pred pár týždňami, ale zabudla som ho zverejniť. Spomínam to len preto, že píšem o odmietnutí rukopisu, ale ešte to nebol Slovart (zatiaľ?). 

5 thoughts on “#JustBreathe

  1. A to ti zamietli v ktorom vydavateľstve? V Slovarte? Ale musím ťa pochváliť ako rozmýšľaš. Je to fakt pravda, že po každej búrke vyjde znova slnko 🌞. Všetko zle raz prejde a prídu dobré časy. Len treba stále dýchať 🌈😍😘

    Liked by 1 person

  2. Aaa, už som sa zľakla a šla ti písať upokojujúce slová – niežeby som to vedela – na FB. Nedes 😀
    Najviac sa mi z tohto pozdávala, bohvieprečo, časť o legínach 😀 A ten obrázok je suppa – ten si robila v tej appke, o ktorej si mi vravela?

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.