Mojich 15 zvláštnych prianí

Raz som narazila na veľmi zaujímavý článok od blogerky Báry. Písala o svojich 26 zvláštnych prianiach a ja som rozmýšľala, že mám tiež niekoľko takých zvláštnych prianí, ktoré je veľmi ťažko splniť, alebo ktoré nie sú ako moje ciele, napríklad.

Našla som teda nakoniec pätnásť zvláštnych prianí. A o nich vám dnes niečo poviem. 🙂

Cestovať po rôznych miestach na Slovensku a vo svete kvôli kaviarniam. Jednoducho ísť napríklad do Bratislavy a vyskúšať všetky možné kaviarne a čajovne. Potom ísť trebárs do Zvolena a tiež objavovať nové kaviarne. A potom napríklad do Paríža. To by bolo!

Založiť klub čitateľov. Toto je taký môj malý sen. Jednoducho mať miesto, na ktorom sa budem stretávať s ďalšími čitateľmi, organizovať pre nich besedy – keďže vediem projekt Podporujme slovenských autorov, tak by som mala možnosť vybaviť na besedy rôznych autorov.

Mať v byte alebo dome jednu celú miestnosť len pre knižnicu. Jednoducho jednu veľkú miestnosť po strop plnú policami s knihami a pri tom nejaké krásne kresielko, veľké okno, lampu a stolček, kam si môžem položiť kávu. Aaaaach.

Prejsť sa po chodníku v korunách stromov. Na Slovensku v Bachledovej doline je takáto úžasná turistická atrakcia a ja by som to veľmi, veľmi chcela prejsť. Hocijaké turistické atrakcie nemôžem absolvovať, pretože v mnohých je ťažký terén, čo pre môj zrak nehrá prím. Ale toto by sa mi veľmi páčilo.

Dostať od niekoho zaľúbený list. Azda nemusím ani veľmi komentovať. Proste sa mi to strašne páči a ak by do mňa bol niekto zaľúbený a napísal to do listu, tak by som sa roztopila. Okej, vráť sa späť na zem, Eliz!

Odfotiť sa pod sakurou. Milujem, keď kvitne sakura. A tak by som sa niekedy chcela veľmi pod ňou odfotiť. Ale tak profesionálne, viete ako to myslím. 🙂

Lietať. Jednoducho letieť. Či už lietadlom, alebo proste chvíľu si vyskúšať, ako sa cítia vtáky.

Previezť sa na tom obrovskom kole v Londýne. Jednoducho to zažiť. Veľmi, veľmi by som to chcela. Pozerať sa z výšky na to mesto.

Vidieť západ slnka pri mori. Hej, možno trochu klišé, ale jednoducho – západy slnka milujem. A pri mori? Vidieť ako sa more farbí do farieb zo slnka. Nádhera.

Sedieť s niekým na tráve a pozorovať hviezdy. Zase možno trochu klišé, ale nepomôžem si. Ak by mi niekto povedal: “Poď, vezmeme si ružové víno, sadneme si na trávnik a budeme pozorovať hviezdy,” tak by som hneď letela. Bolo by to pre mňa nezabudnuteľné.

Mať fotku ako sfukujem púpavu. Viete, keď sú už púpavy potom také biele a vždy sme to sfukovali a priali si pri tom niečo. A ja by som veľmi chcela fotku, ako to sfukujem.

Byť aspoň na chvíľu interiérová dizajnérka. Interiérový dizajn ma veľmi baví. Ak mám skrášľovať izbu, tak som do toho ako zažratá. A keď som si kupovala nábytok, tak som bola nadšená tou predstavou ako to bude nádherne vyzerať.

Zaplniť všetky zápisníky, ktoré vlastním. Dosť nereálne. 😀 Ja som zápisníkový maniak. Mám milión zápisníkov a každý je zaplnený len z časti. Normálne používam len dva – na písanie a druhý na bullet journal.

Vyskúšať byť na nejaký čas vegetariánkou. Vegetariánstvo ma občas skutočne láka. Mám rada mäso, ale chcela by som to skúsiť aspoň na týždeň-dva. Možno je to sprostosť, ale jednoducho ma to láka.

Písať v kaviarni. Veľmi by som chcela skúsiť písať v kaviarni. Otvoriť si tam notebook a písať takto v spoločnosti. Neviem, ako by to v konečnom dôsledku dopadlo, ale chcela by som to aspoň skúsiť.

Máte aj vy nejaké zvláštne priania? Podeľte sa o ne so mnou v komentároch. 🙂

9 thoughts on “Mojich 15 zvláštnych prianí

 1. Být týden vegetarián, to asi nebude tak těžké, ne? 🙂 Mě překvapilo, jak snadné bylo „přejít“. A že nejtěžší bylo zvyknout si na to, že musím kontrolovat složení bonbónů. 😀

  Like

 2. Napíšem ti list? 😀 “Drahá Elizabeth, svetlo mojich dní…” Mhm, to by som možno vedela vytvoriť, len by to nebolo skutočne zamilované, iste chápeš 😀 A písať v kaviarni je fajn idea, netvorila tak Rowlingová aj HP?

  Like

 3. O chodníku v korunách stromov som doteraz ani nepočula, ale fakt ma to zaujalo…:)
  A čitateľský klub je super nápad, držím palce, aby sa Ti to raz vydarilo. Ja napríklad v hĺbke duše túžim si niekedy zajazdiť na koni 🙂 Hádam raz…

  Like

 4. Myslím, že dost z těch přání mám i já. Hlavně takové psaní v kavárně. Párkrát jsem to zkoušela a úplně to nějak moc dobře nešlo 😀 Ale takový západ slunce u moře, ten jsem zažila a je to skvělé ♥

  Like

  1. To verím, že to musel byť krásny zážitok. Práve by sa v tej kaviarni mohlo stať, že by som nenapísala nič pre všetkých tých ľudí. Jedine ak by bola kaviareň poloprázdna ako ráno, keď tam prídem. 🙂

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.