Augustové zápisky zo života

49b6d7942b0d2b324a244c2c67dab873resNetFinal_final1

Čo som si všimla, tak posledný občasníkový článok bol asi pred mesiacom. To som písala o talentovkách. No a odvtedy tu bolo kopec iných článkov. A tak to trochu napravím a napíšem vám opäť niečo zo života.

Čím začať? Je mi teplo. Tieto horúčavy mi idú už poriadne na nervy a som úplne hotová. Nemám rada leto. Pozitívom je, že zajtra idem na kúpalisko, takže aspoň niečo. Ale inak by som mala radšej upršané jesenné počasie ako toto. Potím sa ako pes a namočený uterák pomáha len na chvíľu. Najhoršie je, že ani pracovať sa mi nechce, lebo pri tom notebooku je ešte viac horúco. Ale musím sa prekonať, nemôžem sa flákať. Minulý týždeň som začala s novým príbehom. Neviem, kam sa s ním dostanem a či to bude za niečo stáť, ale to ukáže až čas.

Neviem vám ešte ani povedať, o čom presne bude. Tvorím intuitívne.

Pracujem aj na PSA, teraz som odpisovala asi na desať e-mailov. A doma sa mi hromadia recenzáky. Samozrejme, mohla by som to dať posielať už na adresy recenzentov, ale mám ešte maličkosť, ktorú chcem každému novému vložiť do knihy, takže som to nechala posielať ku mne. Takže som na pošte ako doma. Z toho jeden recenzák prišiel mne, hoci som ho plánovala posunúť redaktorom, už to nespravím, lebo som to rozčítala a mám tam aj venovanie… 🙂 Však o tom budem písať na PSA článok.

Snažím sa byť aktívna. Hoci sa to veľmi nedarí v tomto teple. Začala som spolupracovať so skvelým projektom Hendikup. Hľadajú copywritera a tak som sa na to podujala. Hendikup je projekt, ktorý predáva produkty od nejakým spôsobom hendikepovaných ľudí. A keďže mám zrakový hendikep, chcela som byť súčasťou. Nič nevyrábam, ale píšem, takže budem len rada, keď budem mať možnosť takto pomôcť. A stať sa niečoho súčasťou.

To mi pripomína, že som si musela kúpiť kvapky proti únave očí. Posledného asi pol roka s tým dosť bojujem. Začnú ma bolieť, mám ich podráždené a niekedy aj slzia. A teraz musím priznať, že mi tie kvapky asi pomáhajú. Keď pocítim tú únavu, kvapnem si a uľaví sa mi.

A tento mesiac som poobjednávala veľa kníh. 😀 Tri z Martinusu (musela som využiť troj eurovú zľavu, ktorú som dostala k meninám), dve z Bux.sk a ešte jednu od autorky.. Najhoršie je na tom to, že som plánovala len tri… 😀 A vôbec nevadí, že viac kníh z mojej knižnice je neprečítaných ako prečítaných. Ehm. 😀

Vážne sa teším zajtra k vode. A je mi jedno, že všetci uvidia moje tučné nohy. Však nech sa pozrú. 🙂 Neviem čo sa so mnou stalo, ale asi som prestala nenávidieť svoj zovňajšok.

Možno o tom napíšem zvlášť článok.

V pondelok som absolvovala magnetickú rezonanciu a viete čo bolo na tom celom vyšetrení najhoršie? Nie to, že som sa nesmela hýbať, alebo že som musela počúvať tie buchoty. Najhoršie na tom bolo to, že som musela byť sama so svojimi myšlienkami. A to by nebolo tak zlé, ale stále sa mi v mysli točilo: “Čo tam asi tak vidia? Je tam niečo zle? Čo ak mám nejaký vážny problém?” A to stále dokola. Ale prežila som. No neviem, či naberiem odvahu pýtať sa na výsledky…

V stredu ma čaká sedenie u psychologičky a ja sa na to celkom teším. Že sa zase trochu vyrozprávam. A takisto plánujem na štvrtok stretnutie so Sonyou, takže na to sa tiež teším. Dúfam, že to vyjde.

Čo sa týka blogu, tak chystám článok o najlepších kaviarniach, ktoré som navštívila a takisto o problémoch spisovateľov. Neviem čo napíšem skôr, každopádne na tieto dva články sa určite môžete tešiť. 🙂 Mimochodom, všimla som si, že blog už oslávil rok! To by chcelo nejako osláviť! 😀 Ale som z toho strašne rada. Mozaika Ticha je moje najlepšie miestečko.

A ako sa darí vám? Tiež máte také teplo?

6 thoughts on “Augustové zápisky zo života

 1. Vraj včera padol slovenský teplotný rekord tu, v SE! 38,8°C – takže áno, aj tu je kapku teplo XD Myslím, že na fleku zdochnem. Ale predsa len, teraz hrmí a má sa ochladiť, hallelujah! Priehrada kúsok odtiaľto je pasé, lebo primátor je *EHM* a tak, nie je sa kde schladiť. Kúpaliská fakt že nemusím.
  No a na randez-vous sa tiež ukrutne teším, zavlečiem ťa do tejto našej kaviarne a potom ani srnka netuší kam, hm, hm. Na prelome sept/okt by sme mali mať barák, potom ťa pozývam aj tam a navyše nebudú moji chlpáči sami, takže by sme mohli zorganizovať i tú SI 🙂
  Suppa výkec, teším sa na všetko, čo chystáš!

  Liked by 1 person

 2. O tom teple.. veru hej, globálne otepľovanie funguje, ale u nás na východe už prišli konečne aj búrky a ochladenie, neviem ako u vás:)
  Ročné narodeniny Mozaiky ticha sú rozhodne dôvodom na oslavu. Urob si dobrú kávu a vrhni sa za odmenu na svojich šesť novučičkých kníh:)
  A ešte sa mi veľmi páči ako myslíš na svojich recenzentov a dárúvaš im rôzne maličkosti. Často človek ani nevie, ako ho taká maličkosť dokáže nakopnúť a potešiť. Takže super. Držím palce s copywritingom a novým príbehom:)

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.