Najlepšie kaviarne, ktoré som navštívila

V minulom článku som vám spomínala, že mám v pláne písať tento článok. A tak svoj sľub plním. Idem pozrieť na Instagram a vyhrabať fotky kávy. 😀 Nuž, hoci som ešte neobjavila kaviarne vo väčších mestách ako je Bratislava či Brno (hoci jednu z Brna mám), ale verím, že by niektorým z vás mohli tieto tipy niečo priniesť, ak sa dostanete do Skalice, Senice, Břeclavi a tak. Všade sa dá naraziť na dobrú kávu. Ale väčšina z týchto miest sú pre mňa top. Dve z nich som navštívila len raz a z toho jedno považujem za taký spodok rebríčku. Možno vás prekvapí, že to bude práve tá kaviareň…

Desktop2

1. Piazza Doro (Skalica)

Ak čítate môj blog a poznáte ma, tak viete, že Piazza Doro je moja najobľúbenejšia kaviareň. Zatiaľ som nevyskúšala úplne všetko z ich ponuky, ale aj na to sa dostane. Čo u nich najviac milujem sú ich capuccina a latté. Najradšej mám s príchuťou karamelu a vanilky, no ochutnala som už aj kokosové latté. V lete som skúsila aj ich ľadovú kávu so zmrzlinou a išla som sa z toho zblázniť aké to bolo dobré. Je tam navyše veľmi pekné prostredie a milý personál – nemáte skrátka pocit, že vám tú kávu pripravili s nechuťou. Navyše to vedia krásne vyzdobiť – latté art je podľa mňa fakt umenie. A ešte ma baví zbierať od nich kelímky, pretože tam majú pekné citáty. 🙂

2. CoffeeShop Company (Senica)

Túto kaviareň, ktorá je dosť známa a má pobočky v rôznych mestách, mi ukázala Sonya. A som jej za to vďačná, pretože tá káva je tam fantastická. Vyskúšala som u nich capuccino a karamelové latté a tuším ešte kokosové. Krásne naservírované, príjemné prostredie, takisto milý personál. Návšteva tejto kaviarne sa stala súčasťou našich stretnutí so Sonyou a môžem povedať, že sa tam vždy teším (samozrejme aj na to, že pokecáme a aj na tú kávu).

3. Manuel Café (Skalica)

Opäť sme sa vrátili do mojej milovanej Skalice. Manuel Café sa nachádza v ZOC Max a tým pádom je pre mňa trochu menej dostupná ako Piazza Doro, pretože Max je na okraji mesta a PD je viac v centre. Ale ak plánujete nákupy v Maxe, tak do Manuel Café určite skočte. Káva je tam dosť dobrá, krásne prostredie a navyše ponuka zákuskov. Čo sa týka personálu – tak to by mohlo byť trochu lepšie, ale zase, nie som tam tak často, aby som vám vedela na sto percent povedať, aký ten personál je. Len ja som sa stretla s trochou tej nechuti obsluhovať ľudí v kaviarni. Ale možno to je len moje zdanie. A nechodím tam tak často, aby som vedela, či to tak je stále, alebo ako. Ale inak kávička fajn, zákusky fajn, prostredie pekné, len je to trochu od ruky.

4. Tropi Bar (Břeclav)

V tejto kaviarni hrá najväčší prím retro zariadenie, ktoré sa mi fakt páči. Navyše tu majú domáce torty a zákusky. Je to takisto celkom blízko centru, takže pri nákupoch sa tu dá dobre oddýchnuť. Ale nie len pri nákupoch. 🙂 Čo ma tu trochu mrzí je to, že nemajú v ponuke ochutené latté či capuccino. Ale i tak je chuť kávy výborná a to prostredie je jednoducho skvelé.

5. Čajovňa v podzemí (Bratislava)

Ako som spomínala, mám tu aj miesto, ktoré som navštívila len raz a nie je to úplne kaviareň, skôr čajovňa, ale kávu ponúkajú takisto. Túto čajovňu som navštívila vo februári myslím. Tu musím najviac vyzdvihnúť to nádherné prostredie. Síce pre mňa bolo slabé svetlo nevýhodou a aj strmé schody dolu, ale dalo sa to zvládnuť a tieto veci celkom zastrel úžasný čaj a krásne prostredie. Máte tam na výber z rôznych miestností rozdelených podľa kontinentov a krajín. Nie je to len zážitok ochutnať ten čaj či kávu, ale aj vidieť to prostredie.

6. Starbucks (Brno)

Starbucks, Starbucks. Posledná priečka. Normálne by som to sem ani nezaradila, ale myslím, že aj keď to nie je pre mňa úplne top miesto, musím sa o tom zmieniť. Starbucks je strašne známa kaviareň. Po celom svete. Ale mňa odrádza. Káva sa vypiť dá, nie je zlá, nie je ani vynikajúca (aspoň tá, čo som si vtedy dala ja). Ale okej – káva je tam dobrá. Ale pre mňa priveľmi drahá. Obyčajné malé latté tam vyšlo na sedemdesiat korún. Za tú cenu mám v Piazza Doro karamelové latté a ešte mi aj zostanú peniaze. Viem, že Starbucks je Starbucks, ale pre mňa to je až veľmi predražené. Splnila som si cieľ, ochutnala som tam kávu, mám doma ten kelímok so svojím menom, ale že by som tam chcela chodiť vždy keď som v Brne, tak to teda nie. Skôr ma láka skúsiť iné kaviarne v Brne (možno potom spravím ďalší článok, keď navštívim ďalšie zaujímavé kaviarne).

Aké sú vaše obľúbené kaviarne? A aký máte názor na Starbucks?

6 thoughts on “Najlepšie kaviarne, ktoré som navštívila

  1. Súhlasím s tebou. Piazza Doro je výborná a Starbucks je asi tiež na poslednom mieste. Ale neboj vyskúšame v Brne aj iné. Určite budú skvelé. Teším sa 💖😘

    Like

  2. Pěkný článek. Moje oblíbené kavárny jsou CrossCafé a pak pár kavárniček v Olomouci. A můj názor na Starbucks? Je to dobré, ale drahé. Takže tam zásadně nakupuju jen na stravenky 😀 A při svém posledním nákupu jsem dostala výherní účtenku, takže jsem při další návštěvě měla kafe zdarma. A to se neodmítá.

    Like

  3. Tak čo sa kávy, čajov a podobných nápojov týka, v tomto som úplný outsider 🙂 Pijem totižto iba čistú vodu:) Ale každý si nájde to svoje, hlavne nech chutí:)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.