30 otázok a odpovedí – TAG

Strašne dlho som na blog nič nenapísala a neskutočne ma to mrzí. Akosi nebola chuť, čas a všetko dokopy. No dobre, čas by aj bol, len chuť chýbala. Ale rozhodla som sa nejako sa vrátiť k tomu písaniu článkov. U Iris som narazila na výzvu 30 otázok a odpovedí, ktorá ma skutočne zaujala a takisto mi napadlo, že už som dlho žiadny tag nerobila. Otázky sa mi páčia, takže som sa rozhodla, že to spíšem. A možno mi to tak pomôže znovu sa vrátiť do blogovacej rutiny. Do rutiny, ktorú som nechcene opustila. Tak poďme na to. 🙂

 1. Čo píšem, kde a prečo?

Píšem sem na blog Mozaiky Ticha. Je to moje miestečko, kde sa môžem vypísať, povedať niečo svetu. Ukázať svoj pohľad na svet prostredníctvom nie zdravých očí. Píšem aj na projekt Podporujme slovenských autorov, ktorý som založila v decembri 2016. Rovnako sa venujem písaniu pre online mesačník Abdon a najnovšie som začala s copywritingom pre jeden super projekt HendiKup.

Píšem články, prózu i poéziu. Písanie je celý môj život, pretože mám pocit, že je to moje poslanie, alebo môj zmysel. Milujem písanie. Celou dušou.

A to je vlastne aj odpoveď na to, prečo píšem. Pretože potrebujem dýchať. A písanie mi v tom pomáha.

2. Popíš samu seba – to dobré aj zlé, to pekné aj škaredé.

Som neobyčajne obyčajné dievča. Som tučná, ale v poslednom čase mi na tom až tak nezáleží. Mám rada svoje oči, úsmev a bradavičky na krku a znamienka na tvári. Nemám rada svoje nehty a to, že si hryziem pery. Mám po rukách kopu jaziev, ale mám ich rada. Som dosť empatická, čo je niekedy fajn, inokedy to ubíja. S tým súvisí aj to, že všetko zaznamenávam. Všetko vycítim. A potom priveľa rozmýšľam a škodí mi to. Som ambivalentný introvert. Vlk samotár, no zároveň občas chcem okolo seba ľudí. Ale nie veľa ľudí. Stačí mi len pár. Som občas náladová a niekedy mám sto chutí všetkých poslať niekam ďaleko. A to je asi všetko.

3. Si vo vzťahu?

Nie a som za to rada. Teda, nie že by som občas neflirtovala (ak sa to vôbec dá tak nazvať), ale nepotrebujem sa vrhnúť do vzťahu. Mám dosť iných starostí, nepotrebujem mať na krku ešte chlapa. 😀

4. Top 5 vecí, ktoré ma rozčuľujú.

Fajčenie, skákanie do reči, priveľmi hluční ľudia, vypísané perá, vlastná zábudlivosť.

5. Obľúbené jedlá.

Bryndzové halušky, špagety, pizza, cestoviny celkovo, hranolky (viem, nezdravé, ale keď si ich nedávam často, tak je to v pohode), šošovicová polievka, paradajková omáčka, gyros, kuracie mäso, zeleninka, ovocie, čokoláda, zmrzlina… Kopa vecí. 🙂

6. Vysnené povolanie.

Bolo ich viac. Ako malá som túžila byť opernou speváčkou. Potom som tiahla k psychologičke, neskôr ma ťahala novinárčina alebo editorstvo. Ale nakoniec mi bolo aj tak jasné, že tým naj povolaním by bola spisovateľka. A tak si plním taký svoj sen. Každý deň.

7. Kam by si sa chcela presťahovať?

Veľmi ma láka žiť v Skalici. Milujem to mesto. Ak by sa mi naskytla možnosť tam bývať, tak to beriem všetkými desiatimi.

8. Napíš o sebe 15 zaujímavostí.

 • Zbieram kelímky od kávy z kaviarní.
 • Keď píšem, tak niekedy mám chuť písať písaným a ako píšem, tak zrazu prejdem do paličkového.
 • Mám doma kopu zápisníkov.
 • Najradšej píšem čiernym perom.
 • Pri pití vody si počítam prehltnutia.
 • Nemám rada diery na oblečení, takže si nemôžem kúpiť deravé rifle.
 • Baví ma reorganizovanie knižnice.
 • Mám rada ružové víno.
 • Niektoré sny sa mi snívajú viackrát a za ten čas som si ich obľúbila.
 • Keď som bola malá, bála som sa dotknúť obrazovky televízora, lebo som si myslela, že to vybuchne, keď sa toho dotknem.
 • Nikdy ma nebavila história a ani zemepis.
 • Raz som omylom pozdravila profesora zo strednej “ahoj”.
 • Pred zrkadlom robím rôzne grimasy.
 • Raz som hodila telefón do kávy.
 • Neznesiem na svojom tele chrasty.

9. Fotka tvojho písma.

cropped-20180427_1623081.jpg

Nie je tam len písmo, ale tak hádam postačí.

10. Ako veľmi je pre teba dôležité vzdelanie?

Tak, nie je to najdôležitejšia vec na svete. Nie som človek, ktorý by sa hnal za titulom. A ani človek, čo sa tak rád učí, ale je to dôležité v tom, že nejaké vzdelanie potrebujete, aby ste mohli pracovať.

11. Obľúbený televízny seriál.

Totálne u mňa vedú Simpsonovci. Som schopná to sledovať celé hodiny. A vždy sa na tom dobre bavím. Okrem toho som kedysi rada sledovala NCIS a Dr. House.

12. Obľúbený film.

Nie som úplne filmový nadšenec. Ale môj obľúbený film je The Perks of Being A Wallflower, Forrest Gump, Secret Window, Green Mile… A nejaké tie komédie. Bavia ma aj animáky a občas nepohrdnem tou romantikou – ale lepšie keď je to spojené s komédiou.

13. Kto ťa fascinuje a prečo?

Asi je to moja mamka a starká. Obe sú to úžasné ženy, veľmi silné a hoci im život hádže pod nohy polená, stále si zachovávajú pozitívne myslenie a úsmev na tvári. Mám ich za to veľmi rada.

14. Problém, ktorý si mala v minulosti.

Sebapoškodzovanie. Asi môžem povedať, že to je minulosť. Som bez toho viac ako rok a pol. Depresie boli tiež problémom a zatiaľ sa mi to nejako úspešne vyhýba, za čo ďakujem Bohu, alebo akejkoľvek duchovnej sile, čo nad nami bdie. A stále mám problém s veľkou nadváhou a keďže sa mi to ťažko rieši, tak som sa rozhodla prijať sa. A zároveň sa snažiť ešte viac nepriberať.

15. Niečo, čo ti chýba.

V niektorých situáciách schopnosť vyjadriť svoj nesúhlas.

16. Cestovateľský sen.

Tých je! Anglicko, Írsko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko…

17. Čo ťa rozosmeje?

Úplne čokoľvek. Ja sa rada smejem, aj keď sa smejem nahlas ako koza. 😀

18. Niečo o tvojich topánkach.

Môžu to byť papuče? 😀 Lebo ja som človek, ktorý nerád nosí doma papuče. Zo všetkého najradšej som bosá. A v Pepcu som našla také top papučky, ktoré mi nevadí nosiť stále. Sú mäkučké a to mi na nich najviac vyhovuje. 🙂

40270032_2140684219485776_1645855030017785856_n

19. Keby si mohla stráviť 15 minút s nejakou celebritou, s kým by to bolo? 

Asi by som rada spoznala naživo Davida Gahana, alebo speváka s Imagine Dragons. 🙂

20. Popíš najlepšie rande tvojho života.

No, bolo to úžasné. Pozval ma do kaviarne, a celý čas sme sa rozprávali, O knihách, o živote, o všetkom. Bol to predvianočný čas a keď sme vyšli von z kaviarne, stáli sme pod rozsvieteným vianočným stromčekom. Mestom sa ozýval spev detí. Všade sa rozliehala vôňa punču. Pod tým vianočným stromčekom ma pobozkal a ja som cítila na jeho ústach chuť kapučína.

Počkať, to bolo vlastne v mojej knihe. To nebola realita…

Aha, no tak potom som žiadne rande nezažila. Sorry! 😀

21. Vlastníš smartfón? Prečo?

Áno, vlastním. Dostala som ho až v maturitnom ročníku. A prečo ho mám? No, mám rada Instagram, rada si dopisujem s ostatnými a rada veci zdieľam. A mám to viac po ruke ako zapínať notebook. A môžem aspoň rýchlejšie odpisovať na maily.

22. Čo zbieraš?

Ako som už spomínala – kelímky od kávy z kaviarní. 😀

23. Odporuč nejakú knihu. Prečo podľa teba je dôležité si ju prečítať? 

Odtiene dúhy, no nie? 😀 Pretože tak môžete zistiť, aké to bolo žiť so sebapoškodzovaním. Psychologička vraví, že to pre ňu bolo poučné. Ale aby to nebolo také egoistické, tak odporúčam aj knihu Psia duša od W. Bruce Camerona. Je to úplne skvelá kniha a prežijete niekoľko vĺn plaču a smiechu v jednej knihe. A prečo je dôležité si ju prečítať? Pretože ak ste milovník havkáčov, tak môžete zistiť, ako nás možno vnímajú. 🙂

24. Čo máš v taške?

Bordel. 😀 Ale obvykle tam mám peňaženku, zápisník, knihu, slúchadlá, vreckovky, náplasti, kľúče, pero a ešte balzam na pery.

25. Aké sú tvoje najlepšie spomienky na dovolenku?

Ehm, na žiadnej som nebola. :/

26. Napíš o niekom, na kom ti skutočne záleží.

Najviac mi záleží na rodičoch. Sú to skvelí ľudia, hoci majú chyby. Majú i svoje zdravotné problémy a nič na svete nie je horšie, než to, keď vidíte, ako váš najbližší trpí. Tá bezmocnosť je zvierajúca. Aj keď ma niekedy nahnevajú a nesúhlasím s nimi a s ich pohnútkami, tak sú to tí najlepší ľudia na svete.

27. List pre niekoho.

Milý… (neviem ako Ťa osloviť, aby si to neodhalil a aby to neodhalili ani ostatní…)

Vôbec neviem, prečo som sa rozhodla písať práve Tebe, keď to je také osobné. Ale potrebujem Ti to napísať, hoci to nikdy nezistíš. Možno. 

Veľmi Ťa ľúbim a neviem si predstaviť život bez tvojho snaženia ma rozosmiať. Pretože sa Ti to vždy podarí. Spomienky, ktoré sa mi k Tebe viažu, sú síce aj zlé, ale prevažujú tie dobré. Všetko to, čo si pre mňa urobil. Pretože aj vďaka Tebe som tým, kým som. A možno aj vďaka tým zlým veciam, ktoré si povedal. 

Celé je to zvláštne. Pričasto ma zraňuješ, no ja i tak trpím, keď trpíš Ty. I tak mi na tebe záleží. Aj keď Ti démon na A zastrie myseľ. Preto Ťa prosím, aby si ho nechal stáť na daždi a búrke, alebo ešte lepšie, zahoď ho niekam do priepasti, z ktorej sa nevyhrabe. A Ty sa vráť taký, aký si. Vo svojej podstate. 

Si najväčšie srdce, ktoré som kedy mala možnosť spoznať. Tak toho démona opusť a vráť sa, A hoci si tento list neprečítaš, spomeň si na to každú sobotu večer. Prosím.

Ľúbim Ťa.

28. Kde chceš byť za desať rokov?

V Skalici v malom bytíku za počítačom ťukajúc do klávesnice. S ďalšími knihami na poličke tých, ktoré som napísala. S úspešným projektom PSA, ktorý si všimli aj väčšie médiá. 🙂

29. Popíš svoj dnešok.

Vstávala som po pol ôsmej. Urobila som sebe i starkej kávu a sedeli sme spolu v kuchyni a rozprávali sa o tom, ako som vďačná za to, že vidím aspoň niečo, že na tom nie som horšie. Potom som sa obliekla, vyrazila na poštu a do obchodu. Nakúpila som, vrátila sa domov, vypila ďalšiu kávu a uvarila párky. Najedli sme sa a potom som sa vrhla do práce na tento článok a medzitým nadávala na to, že sú všetci na dovolenkách a že som asi jediná, kto tu pracuje. 😀 Potom prišla mamina, dali sme si špagety a ľadovú kávu a sedeli v kuchyni, pomaly sa zmierujúc s tým, že starká o pár dní odchádza… 😦

30. Tvoje ciele na nasledujúcich 30 dní.

Dokopať sa k tomu, aby som prišla na talentové skúšky. Zvládnuť talentové skúšky. Nakresliť dva obrazy. Zveľaďovať svoju stránku E L I – art na Facebooku. Vrátiť sa k písaniu blogu. Nezblázniť sa z neustáleho čakania na odozvu od vydavateľstva. Myslieť pozitívne a veriť si.


A to je všetko. Dlhý článok, viem, ale myslím, že stál za to a vy sa tak môžete o mne niečo dozvedieť. A mňa to aj bavilo písať. 🙂 Pekný deň vám želám!

 

 

8 thoughts on “30 otázok a odpovedí – TAG

 1. Zaujímavý tág,dlho som nepísala takíto článok takže sa asi inšpirujem 🙂 stretli sme sa len raz a to len na krátko no si veľmi milá a obdivujem ako to všetko zvládaš a verím že raz si svoj cestovateľsky sen a nie jeden splníš 🙂

  Liked by 1 person

 2. Spätné upozornenie: 30 otázok a odpovedí – Sonya Merchier
 3. Nuž pekné, pekné, už som sa aj inšpirovala, tuším ti to tu aj nechalo link 😀
  Na tom pozdrave “ahoj” som sa smiala ako kôň, hrozne ma to pobavilo 😀 A otázka ohľadom rande, mno, “rande” nazývam aj to, keď sa my dve stretneme, ale to, o ktorom by som mala písať v tagu, sa písať nedá, bolo hrozne zvrhlé 😀

  Liked by 1 person

 4. Zajímavé, zajímavé a dobře napsané. U některých blogů mám pocit, že můžu přečíst třeba padesát článků a pořád nemám tušení, kdo ten blog píše, a pak stačí jeden takovýhle článek, a zjišťuju, kolik toho někdy máme společného.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.