Top 9 (malých) radostí: August 2018

Dnes už je prvý september a jesenný mesiac. Neskutočne sa na jeseň teším. Teraz si ale ešte zrekapitulujem august, posledný letný mesiac, ktorý bol veľmi rozmanitý a strašne rýchlo utiekol. Dnes mám trochu smutnú náladu, avšak verím, že keď si pospomínam na tie všetky pekné veci, ktoré sa v auguste stali, tak sa mi nálada aspoň trošku zlepší. Tak sa na to poďme pozrieť.

Zážitok

Top zážitkom bola rozhodne návšteva termálneho kúpaliska Lipót v Maďarsku. Pred pár rokmi by som rozhodne odmietla pretŕčať sa v plavkách, ale asi som sa prestala nenávidieť a tak mi ani nezáležalo na tom, čo si kto myslí. Skákala som vo vode s natriasajúcim sa bruchom a bolo mi to fuk, bola zábava. Spálila som si síce ramená, ale stálo mi to za to. Super zážitok bolo stretko so Sonyou, ktoré sa chystáme si zopakovať začiatkom septembra a fajn bol aj môj meninový deň.

38928962_2124870017733863_5254302529948221440_n

Kniha

Tento mesiac som prečítala tri knihy. Farby ženy od Zuzany šedej, ktoré som mala na recenziu pre projekt, potom básnickú zbierku Miluj jej voľnosť a nakoniec som prečítala knihu Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu. A topkou je rozhodne tá posledná zo zmieňovaných. Chystám sa o nej písať článok, ktorý hádam na budúci týždeň zverejním (neviem však či pred talentovkami, alebo až po, záleží od psychického rozpoloženia…)

Pieseň

Bez hudby by to nešlo. Najobľúbenejšia je pre mňa v auguste jednoznačne In My Blood od Shawna Mendesa. A aj teraz je moja obľúbená, pokým ju nenahradí nejaká iná. Ale tak rýchlo to nebude. Neskutočne sa mi páči ten text. Najmä to: “Sometime I feel like  giving up, but I just can´t. It isn´t in my blood.” Neskutočne sa mi to páči.

Fotografia

Výnimočne vyberám viac fotografií ako dve. Jednoducho musím vybrať viac, pretože sa mi nejaké fotky podarili a k nejakým sa niečo viaže. Takže to jednoducho musím. Jednou z tej štvorice je fotka z Lipótu, kde som sa hecla a povedala som si, že keďže všade na IG vidno ženy s peknými nohami, čo môže často trápiť tie ostatné, že také pekné nohy nemajú, tak som odfotila ja tie svoje, pretože ich mám rada, hoci sú to riadne šunky. Druhú fotku vyberám svoju postavu pred zrkadlom, kde opäť odhaľujem nohy a v popise hovorím o tom, že ak niekto rád nosí kraťasy, tak by nemal dbať na to, že inému sa to nepáči. Pokiaľ sa to páči vám, tak noste v čom sa cítite najlepšie. Na mojom FB to rozprúdilo diskusiu s názormi niektorých z mojich priateľov, ktoré som nechápala. Tretia fotka je “hodová”, pretože u nás boli slávnosti a tak som sa nechala vyfotiť v slávnostnejšom. Ja som najprv bola skeptická, či tú fotku zverejniť, ale vyvolala milé reakcie. A nakoniec fotka dúhy. K tomu asi niet čo viac dodať.

Kresba

Áno, kreslila som, založila som si FB stránku s kresbami. A plánujem ďalšie. 🙂 Vyberám dve, ktoré mi dali najviac práce (okrem nich to boli len také skice). Najviac sa mi páči tá posledná, pretože som sa na nej asi najviac narobila.

Tweet

Na Twitteri som bola veľmi málo. Ale nedávno som tweetla toto a jednoducho to musím zdieľať aj na blogu. 😀 Dovolenkové časy sa pomaly končia (nič v zlom, ale dúfam, že mám pravdu), lebo inak zas dlho nič nevybavím. 😀

tweet

Nákup

Nakupovala som tento mesiac najmä knihy. Tých bolo asi najviac. Včera som točila prírastky (ktovie, kedy sa mi podarí to zostrihať a zavesiť na YouTube). Ale kúpila som si absolútne dokonalú blúzku a z Lipótu som si odniesla magnetku. No radosť. 😀 A áno, aby som nezabudla, tak ak kabelku a kardigán. 🙂 (Zabite ma niekto za tie nákupy… 😀 )

Aktivita

Bola som aktívna na projekte, začala som s copywritingom pre HendiKup a blogu som sa venovala menej, čo ma neskutočne mrzí. Hádam to napravím. 🙂 A ak sa psychická príprava na 6. 9. (na talentové skúšky) počíta ako aktivita, tak to robím skutočne veľmi, veľmi aktívne… 😀

Ostatné

Hej, hej. Žijem blížiacimi sa talentovkami. Starká už odišla a mne je neskutočne smutno. Včera som bola na grilovačke (aj keď len chvíľu, lebo som nechcela nechať Lakyho dlho samého) a dnes sa tak nejako snažím zmieriť s tým, že starká je už ďaleko. Keď si raz zvyknete na niekoho, koho máte pri sebe tri mesiace a trávite s ním najviac času, tak sa odvyká veľmi, veľmi ťažko. Nuž, nejako to zvládnuť musím.

Aký bol váš august?

podpis

3 thoughts on “Top 9 (malých) radostí: August 2018

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.