Som študentka!

Tak tak, drevo včera urobilo talentové skúšky. 😀 Strávila som v Skalici celý deň. Od rána od cca deviatej až do takmer piatej. Prišla som unavená ako pes, ale spokojná sama so sebou. A viete, že za normálnych okolností píšem články za denného svetla, ale tak ma pochytila chuť písať, že som jej nemohla odolať. A možno aj preto, lebo ma zvyšok dnešného dňa bolela hlava. 

Nuž, ale o včerajšku. Mamina bola so mnou, za čo som jej nesmierne vďačná, pretože to bola pre mňa veľká podpora. Prišli sme do mesta pred deviatou a tak sme zakotvili – kde inde – v Piazza Doro. Dali sme si kávu, a potom sme sa šli pozrieť do jedného super obchodíku. Alias k Vietnamcom. Kúpila som si peňaženku (aj ako útechu, ale najmä preto, že ma veľké peňaženky otravujú).

Pred desiatou sme prišli do školy, usadili sa v ich klubovni a spolu s pár ďalšími uchádzačmi čakali. Neskôr nás vzali do ošetrovateľských priestorov a tam nastal začiatok talentových skúšok. Modelovanie.

Dostali sme klasickú detskú plastelínu a mali sme zo šúľkov (musím sa zasmiať na tom slove 😀 ) vytvoriť nejaký predmet, ktorý bude stabilný. Napríklad nejakú nádobku. A tak som vytvorila košíček. A vôbec som nepocítila nutkanie vyfotiť si to a zavesiť na insta. 😀

Nebolo to samozrejme veľdielo, ale zrejme im to stačilo. A mne tiež, pretože som mala špinu za nechtami od tej plastelíny. A potom ďalšia hmatová skúška. Strčila som ruky do obliečky od vankúša a v nej bolo päť predmetov. Rôznych. A ja som mala povedať tvar, povrch, materiál, proste povedať, čo to je. A darilo sa mi, ak môžem poznamenať. U jedného predmetu som hneď vedela povedať, že má tvar citrónu a skúšajúca hneď: “”to ste prvá, kto to na prvýkrát správne uhádol.”

A potom prišla na rad moja poprava. Ale nie, žartujem, nebolo to tak zlé. Vlastne… bolo to v pohode.

Mala som predviesť gymnastickú zostavu. A tak som tam ukázala dva z piatich Tibeťanov, predviedla valčíkový krok, lastovičku a otočku s výskokom. A stačilo im to. Ani som nemusela robiť kotrmelec. A potom sed-ľah. Za minútu som ich dala 24! Neverím. Vážne neverím, ale je to pravda. 😀

Mamina mi po tom, ako som sa z posledných síl vrátila na lavičku vravela, že keď som začala, dívala sa na mňa s myšlienkou: “Toto je moja dcéra?” Pretože som začala veľmi rýchlo a potom ku koncu som už nevládala. Bola som na seba hrdá, hoci nohám sa nechcelo ma chvíľu niesť a chceli sa vzdať. Nemohli.

Skúškou som prešla. A ja že: “WTF? Robíte si srandu? Vážne som prešla?” Nik si zo mňa srandu nerobil. Prešla som.

A tak sme museli v SI čakať do tretej na zápis. Čiže tri hodiny. Dali sme si v Piazza Doro druhú kávu, najedli sa, a šli sa prejsť do Maxu. A kúpila som si tie naj topánky. 🙂 V Pepcu som si uvedomila: “Veď ja idem do školy, potrebujem zápisník!” a tak som si kúpila zošit. Hoci je tam super to, že väčšinu vecí budem mať v elektronickej forme.

Bola som teda na zápise a je zo mňa oficiálne študentka strednej zdravotníckej školy v odbore masér – externá, večerná forma štúdia.

Školu budem mať dvakrát do týždňa – vždy v utorok a štvrtok. A som na to skutočne zvedavá. Trochu sa toho bojím, ale som zvedavá.

A určite sa s vami rada podelím o zaujímavosti zo štúdia masérstva. 🙂 Dostala som šesť kníh a patrí tam aj psychológia – čo si myslím, že zvládnem v pohode, lebo základy už dávno mám z predošlej strednej.

Okrem toho, aby to nebolo len o škole, tak som sa rozhodla vydať e-knihu. Mám už dlhší čas v šuplíku jednu novelu a rada by som ju už pustila do sveta. Lenže potrebujem urobiť korektúru a rada by som za ňu zaplatila menej než 150 Eur. To je pre mňa trochu dosť veľa. Len uvidíme, či sa to vôbec bude dať. Hmm. No a na stredu plánujem stretnutie so Sonyou a veľmi sa už teším. 🙂

Ako sa máte vy? 

podpis

4 thoughts on “Som študentka!

  1. Si jednička! Pri tých zhyboch si mi fakt vyrazila dych. Začala si tak svižne a zľahka, ako keby ťa trénoval Rocky Balboa 😁. Školy sa neboj, to zvládneš ľavou zadnou. Aspoň budeš viac medzi ľuďmi, nie zavretá doma. Nadviazeš nové priateľstvá, veď ty si komunikativny a priateľský človiečik 🤣

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.