O knihe Na krídlach noci a to, čo o nej možno neviete

Asi ste už zaznamenali, že elektronická forma mojej tretej knihy s názvom Na krídlach noci je už v predaji. Vpravo v menu máte odkazy, na ktorých knihu nájdete. Ja sa teda osobne neviem dočkať tej tlačenej verzie a dúfam, že to čakanie rýchlo ubehne. 😀 Ale rozhodla som sa spísať článok o tejto knihe a okrem vecí, ktoré si prečítate v anotácii, vám rozpoviem aj niečo, čo ste o tejto knihe možno ešte nevedeli.

Na úvod si dáme anotáciu:

Dvaja anjeli smrti. Jeden smrteľník. Noc a odhalenie citov. Ako sa správne rozhodnúť?
Rose a David sú anjelmi smrti. Sú to bytosti, ktoré odprevádzajú zo sveta hriešnikov. Obaja sú zvyknutí na smútok a často poletujú pod nočnou oblohou, alebo len sedia v starom rozbitom okennom ráme a zhovárajú sa.
Ich život – ak sa to dá tak nazvať – sa však otočí o sto osemdesiat stupňov vo chvíli, keď má Rose odprevadiť zo sveta svojho najlepšieho priateľa zo smrteľných čias. Neurobí to a tak sa dostane do problémov s démonom, ktorému slúži ako anjel smrti. S Davidom sa vydávajú na strastiplnú cestu za záchranou dobrého priateľa Rose a za tým, aby sa mohla oslobodiť a stať sa opäť smrteľníčkou, pretože po tom vždy túžila.
Nie je to však jednoduché a najmä nie po tom, čo Dave odhalí svoje city…

Na krídlach noci je môj young adult fantasy počin. Bolo u mňa obdobie, keď som YA fantasy čítala takmer stále. A túžila som ho aj písať. Na starom blogu, ktorý som si viedla ešte na Blog.cz som písala rôzne poviedky na pokračovanie. Ale akosi som nikdy žiadnu nevedela dokončiť.

Avšak potom prišiel nápad. Jeden z tých nápadov, ktorý prišiel nevhod. Snažila som sa akurát zaspať, dívala som sa na svetlo pouličnej lampy prenikajúce cez žalúzie. A vtedy to prišlo ako blesk z jasného neba. Pred očami som mala výjav, ako dvaja anjeli s čiernymi krídlami lietajú nad mestom a keby niet pouličných lámp, ani by ich nebolo vidno. A potom ďalší výjav z prológu, ako je hlavná postava zbitá v tmavej uličke.

10671253_1559647287589475_511306185519271881_n
Takto vyzerala “obálka” poviedky.

Krátko na to som vtedy zaspala, ale na druhý deň ráno pri raňajkách som vzala zápisník a písala hlavné body príbehu. Vtedy som to nazvala Denník anjela smrti a začala som to po častiach publikovať na blogu. Poviedka mala vlastný “reklamný banner” a pamätám si, že bola u čitateľov pomerne obľúbená. Respektíve poviem to takto: nemala som veľa čitateľov. Ale všetci mali tú poviedku radi a dokonca prilákala aj nových čitateľov. Samozrejme, že by bolo úžasné, keby sa z poviedky vtedy stala blogová senzácia, ale mňa aj pár stálych čitateľov veľmi motivovalo.

A tak som (čuduj sa svete) dokončila svoj prvý príbeh. Teda ak nepočítam uletenú fanfikciu, ktorú som napísala v desiatich rokoch. Ehm.

Sranda je, že hoci to je moja “prvotina”, tak uzrie (uzrela) svetlo sveta ako moja tretia kniha. Ono to je tak. Poviedku – teda úplne prvú verziu tejto knihy – som písala skoro rok. Po dokončení som dokonca plakala (ale aj to po dokončení ostatných kníh – lenže to bol prvý najsilnejší pocit, ktorý som po dopísaní príbehu zažila). Pred maturitným ročníkom som sa pustila do upravovania poviedky, túžila som z toho urobiť novelu. No a to mi v podstate trvalo ďalší rok. Čiže vyše dva roky práce na jednom príbehu. Veru, to nie je ako s Medzi riadkami, ktoré som písala i editovala asi… pol roka. 😀

Takže áno, Na krídlach noci vznikla ešte pred Slovo je nádych a Odtieňmi dúhy. A o to viac sa na to asi teším, pretože to je skutočne taká moja prvotina.

Prečo som vlastne použila tematiku anjelov smrti? Nuž, viete, že som mala gotické obdobie. A v niektorej z piesní od kapely, ktorú som predtým rada počúvala (XIII. Století), bol v texte spomenutý anjel smrti, ktorý dal bozk a usmrtil človeka. Okrem toho som rada tohto “tvora” spomínala vo svojich básňach. Ako symbol túžby odísť zo sveta. Dajme tomu. A keď som chcela tvoriť tento príbeh, tak som vedela, že už sú stovky možno tisícky príbehoch o anjeloch. Ale o anjeloch smrti som nenašla nič. Aspoň nie na slovenskom trhu. A strašne sa mi páčila táto myšlienka. Je to iné, je to depresívne, ale zároveň fantasy.

14925453_1808605506026984_2625603156621778497_n
Toto bolo fotené akurát keď som písala Na krídlach noci.  Akoby mi Laky chcel pomôcť, alebo písať vlastný príbeh. 😀

Rose je tak trochu ako ja. Teda respektíve bola ako ja. A Dave – podľa Odtieňov dúhy možno viete, že môj imaginárny priateľ sa volal Dave. Často som si ho predstavovala ako anjela s čiernymi krídlami. Keď som príbeh editovala, tak som rozmýšľala nad tým, či mená postáv zmeniť. Pretože neskôr som prestala používať anglické mená a začala používať slovenské. Nech si hovorí kto chce, čo chce, niektoré slovenské mená sú pekné. Len si treba vedieť vybrať. Ale nevedela som si predstaviť, že namiesto Rose a Davida dosadím iné mená. Teda na miesto Davida by to ešte šlo, ale Rose? Čo by som tam dala. “Rózka”? 😀 Takže som to nechala v pôvodnom stave.

No a v prvej – tej poviedkovej – verzii bol aj milostný trojuholník, ale v knihe nie je tak úplne… To však rozvádzať nebudem, pretože by som spojlovala.

Keď som prvú verziu dokončila, plánovala som pre ňu pokračovanie. Avšak kniha je trochu iná ako samotná prvá verzia, ale mamina – ktorá je moja prvá recenzentka – mi vnukla dobrý nápad na pokračovanie. Takže možno raz… 🙂

Najprv som tento rok chcela vydať e-knihu v podstate sama, ale vydavateľstvo Magna sa ponúklo, že sa vydania ujme a ja sa z toho veľmi teším a som im vďačná. Skutočne sa teším na tlačenú formu.

Ak si chcete však Na krídlach noci prečítať skôr, tak vpravo v menu máte všetky odkazy. 🙂 Už mi asi nič k tomuto nenapadá, možno niekedy mi niečo ešte príde na rozum, tak vám o tom napíšem pokračovanie článku.

… s láskou Elizabeth

2 thoughts on “O knihe Na krídlach noci a to, čo o nej možno neviete

  1. Áno! Ja chcem pokračovanie. Kniha má celkom otvorený koniec a to by chcelo pokračovanie, si myslím 😊
    Takže dúfam, že sa dočkám. Nech ťa kopne múza 😀

    Like

  2. Som hrozne zvedavá, koľko kusov sa predá v elektronickej podobe. Slováci sú rigidní a z dobrého zdroja mám info, že ak je kniha na slov. trhu medzi najpredávanejšími – spomedzi týchto elektr. – tak sa jej dokopy predalo cca 20 ks :):)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.