Opäť ožívam – ako šiel čas (fotočlánok)

Neviem, či som sa už zmieňovala o tom, že deviateho novembra oslavujem narodeniny. Tuším som to písala v Top 9. Je to teda až na budúci týždeň v piatok, ale keďže na ten narodeninový deň zvyknem písať “výkec roka” ako som to raz nazvala, tak som sa rozhodla tento článok písať skôr. Bude taký dlhší a plný fotiek. Taká menšia púť časom. Čiže vám tu ukážem fotky, ktoré boli fotené na základnej škole, alebo v období, keď som chcela byť gothička. Myslím, že bude zaujímavé nie len pre mňa, ale aj pre vás, sledovať ten posun a zmenu.

Prvý stupeň na základnej škole

Musím sa pri niektorých fotkách pousmiať. Prvá fotka v ružovom tričku je cca prvý ročník na základnej. Inak kliknutím na jednotlivú fotku si ju zväčšíte. Druhá fotka je druhý ročník. Vždy ma rozosmeje, ako tam pučím brucho. 😀 Tretia fotka – tretí ročník. Sväté prijímanie. Veľmi krásny deň vtedy. Dostala som svoj prvý telefón – starú Nokiu. A štvrtá fotka – štvrtý ročník. Musím priznať, že mi to na nej pristane. 😀

Druhý stupeň na základnej škole

Na prvej fotke som v piatom ročníku. Nechcela som ísť na fotenie vyfintená. A tak som sa obliekla normálne. Dodnes sa čudujem, prečo som na seba navliekla maskáčový vzor – ja ho popravde momentálne neznášam. Druhá fotka je zo šiesteho ročníka a veľmi sa mi tá fotka páči. Tretia je v sedmičke a posledná je cca deviaty ročník. To už začalo moje gothické obdobie. Fotku som vyhrabala na MySpace (pozná to ešte niekto?). A prirodzene som sa na fotkách snažila navodiť temnú atmosféru…

Rok 2011

10432935_1521393811414823_2916593839665561672_n

Ako zástupcu roku 2011 – roku, keď som nastúpila na strednú, tu mám len jednu jedinú fotku. Stále prevládal gothický štýl. Aj keď o štýl nešlo – čo je dôležité – tak ja som nikdy nemala možnosť mať napríklad vybíjaný náramok, ktorý by nebol z Bravíčka. 😀 A tak som si štýl upravila podľa svojich možností. Až na to, že tu vyzerám, akoby som spala.

Rok 2012

45224340_2178184045834882_6039451061649932288_n

2012 tiež jeden zástupca. Fotka s Lakym. V tento rok som prvýkrát skončila na psychiatrickom oddelení. A v októbri toho istého roku znovu. Fotka je robená v Brezne. Pár týždňov pred hospitalizovaním. Ani tam nevyzerám, na to, čo sa vo mne v to obdobie odohrávalo…

Rok 2013

V tento rok som prestúpila na inú školu. Prvá fotka je po prvom farbení červenou, čo zostalo len pri korienkoch. Druhá je z oslavy mojich osemnástin. Tretia ani neviem, kedy vznikla, ale na tejto je vidieť akýsi strápený výraz. A posledná vznikla cca v lete – keď som sa po asi štvrtej hospitalizácii cítila konečne lepšie. Stále pretrvávalo metalovo-gothické obdobie.

Rok 2014

Na tento rok tu mám dosť fotiek. Prvá bola fotená nejako okolo mojich narodenín. Evanescentné obdobie. Tá druhá vznika v lete v Brezne. Na Facebooku som vtedy na ňu mala veľmi pozitívne ohlasy. Tretia – to bol taký pokus o také tie temne naladené fotenie. Na štvrtej fotke v podstate tiež. Stále sa to nieslo v neustálom počúvaní Evanescence. Vidíte, že som prechádzala z červenej do čiernej. Fotky sú asi poprehadzované. Ale to je v podstate jedno, pretože som tá stále ja v roku 2014. A tá posledná fotka je pred holíčskym zámkom.

Rok 2015

Keď si môžete všimnúť, tak prvá fotka bola ešte pokus o temné fotenie, no potom.. V 2015 som sa asi začala meniť. Môj stav sa zlepšoval a ani EV ma už akosi nebavili. Druhá fotka je fotená počas dvojtýždňovej stáže v Čechách. Som pod miniatúrou Eifelovky. A predposledná fotka je na maturitné tablo. Ja vám neviem – predtým sa mi tá fotka nepáčila, ale teraz ju vnímam akosi inak… 🙂 A nakoniec fotka zo stužkovej. Strašne sa mi páči farba mojich šiat.

Rok 2016

Rok, kedy som úspešne odmaturovala. A tak nejako som úplne začala vypúšťať to, že som niekedy chcela byť strašne veľkou gothičkou. Začala som v živote riešiť niečo úplne iné. A takisto vyšla moja prvotina. 🙂 Ten rok bol fakt super.

Rok 2017

Minulý rok bol tiež veľmi dobrý. Už vtedy som si uvedomila, že to, čím som kedysi chcela byť, nie som ja a že to bola len hra. Niečo, za čo by som sa mohla skryť. A hoci náznaky toho boli už dva roky predtým, tak v tento rok som si to uvedomila úplne a prestala sa skrývať.

Z priebehu roku 2018

Fotky z priebehu tohto roku. Bez množstva čiernej (nie, tým nechcem povedať, že čiernu už nemám rada – len už nie je prevažná časť môjho obliekania) a s kvetmi vo vlasoch. A s úsmevom. Pretože robím v živote to, čo ma baví a napĺňa.

Dnes

45222700_2171083809779150_1043675334941081600_n

A dnes vyzerám takto. Túto blúzku absolútne milujem. Neskrývam sa za čiernou a za množstvom mejkapu. Ulietavam na Imagine dragons a niektorých aktuálnych hitoch. Píšem, tvorím a takto som šťastná. A po dlhom čase som sama so sebou spokojná.

Ja osobne si ten posun uvedomujem. Som niekto úplne iný než na fotografiách z roku 2010. A myslím, že teraz som to skutočne ja.

Po rokoch trápenia mám pocit, že opäť ožívam.

PS: dúfam, že vám nevadí množstvo podôb môjho ksichtíku. 😀 Ale musela som tento článok zrealizovať.

8 thoughts on “Opäť ožívam – ako šiel čas (fotočlánok)

  1. Naozaj si akoby rozkvitla 🌹 Ale je to super, to čím si prešla a teba to nezlomilo. Veľký naozaj veľký obdiv a rešpekt ❤️ A keď spominaš, že nevieš prečo si si obliekla maskáčové tricko, tak ja viem! Bolo ružové!!! 🤣

    Liked by 1 person

  2. Ah, ten šiesty ročník ❤ Tam si okúzľujúca. To gotické obdobie je také… posmutnelé, nuž ale ešteže si teraz v pohode. Žeriem tvoj úsmev, vravela som ti to? (Nie, to nie je vyznanie lásky.)

    Liked by 1 person

  3. Skvelý článok.Obdivujem ťa ako si to všetko zvládla,iný by padli na kolena a nezdvihli sa ty si však našla v sebe silu a ideš ďalej.Držím ti palce a prajem ti len to dobre. 🙂

    Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.