Top 9: November 2018

Celé tri týždne na tomto blogu nevyšiel ani len jediný článok. Nenapísala som sem ani čiarku. Čím to bolo? Neviem. Blok, nedostatok dobrých nápadov… Neviem, ako to bude pokračovať po tomto článku, nechcem sľubovať, že to opäť rozbehnem, pretože by ste boli sklamaní vy a aj ja. Nechcem však, aby to vyzeralo, že s blogom končím… Na to by som sa neodvážila. Len mám jednoducho menšiu krízu… Možno to top deviatka prelomí, možno nie. Uvidíme. Každopádne, keďže november skončil a máme tu posledný mesiac v roku, tak si musím nejako zhrnúť ten jedenásty. Narodeninový. 

Zážitok

Bolo ich hneď niekoľko: narodeninová oslava, Bibliotéka a piatkové Adventné čítanie, kde odzneli aj moje dve básne. A samozrejme nesmiem zabudnúť na stretnutie so Sonyou, opäť to bolo super. 🙂 Bibliotéka bola úžasná, nechcelo sa mi odtiaľ odísť. Všade voňali knihy. A tak. 

Kniha

Ak si dobre spomínam, tak v novembri som prečítala tri knihy. Metrofíliu od Čistej duše, Veronika sa rozhodla zomrieť od Paula Coelha a knihu pre deti Ako sa netopier Badly stal letovým dispečerom od Mary Roe. Musím povedať, že Badly bol veľmi vtipná knižka a bavila ma aj keď je primárne pre deti. Ale top bola Veronika. Čítala som ju síce druhýkrát, ale zanechala vo mne ešte viac pocitov ako keď som ju čítala v šestnástich. 

Pieseň

Opäť u mňa naplno víťazili Imagine Dragons so svojou piesňou Bad Liar. Chytľavá, skvelá a počúvala som ju asi tisíckrát. Vypočujte si ju, je nádherná. 

Fotografia

Z novembra sa mi najviac páči len jedna fotka. Chystali sme sa kurát von a ja som si obliekla novú blúzku. Tú fotku ste mohli vidieť aj v článku “Opäť ožívam”. Trošku som zapózovala a veľmi sa mi tá fotka páči a aj ja sa sama sebe páčim. 🙂 Asi trošku narcistické, ale nech. 

A myslím, že mi tá modrá aj pristane. 🙂

Kresba

Samozrejme aj v novembri som kreslila. Najviac sa mi však z toho pozdáva kresba, ktorú som nazvala Svetielko. Ide totiž o to, že je potrebné si v živote hľadať nejaké tie svetielka v temnotách, aby sme sa dokázali na niečo tešiť a neutápali sa len v tom trápení. A presne to vyjadruje tento obraz. 

Kúsok z timeline

Zdieľala som kopu zaujímavých a vtipných vecí. A najviac ma pobavil tento post zo stránky Slovník súčasných slov. 🙂

Nákup

Nič moc – hlavne knihy, z ktorých som bola nadšená. Iné si veľmi nepamätám. A vlastne ešte olejovky, ktoré som našla v Pepcu. Skúšala som ich už pri kreslení. A sú fajn. 

Aktivita

Veľa prokrastinácie. Hanba mi. Ale trochu som písala, robila na novej zbierke básní, na ilustráciách, čosi na projekte a blog som zanedbávala. Hrôza. 

Ostatné

Nuž, od všetkého trochu. Stresu, pekných chvíľ, V piatok sme s maminou boli na Adventnom čítaní v Holíči. Bolo to veľmi pekné a inšpiratívne. Krásny večer s poéziou. A to je asi tak všetko. November bol celkom fajn. 

Aký bol váš november?

2 thoughts on “Top 9: November 2018

  1. Naozaj je pesnička krásna. Ako to, že ju ešte nemám 🤔😁 a Svetielko sa mi moc páči. Dáš mi ho? Pôjde na stenu k ostatným. S písaním na blog si nerob starosti, dojde čas a budeš písať článkov a článkov.

    Like

  2. Mně se hrozně líbí ta fotka, kde jsi s maminkou, tam vám to moc sluší. 🙂 Můj listopad byl celkem hektický, pořád jsem pracovala na seminárce a celkově věcech do školy. Snažila se stíhat blog a bylo toho hodně. 🙂

    I am Lenka

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.