Môj rok 2018

Rok 2018 sa pomaly ale isto končí. A ja som sa rozhodla, že zhodnotenie roka spíšem skôr, pretože plánujem aj top 9 za december… V dnešnom článku sa teda rozpíšem o tom, aký bol môj rok, čo som zažila, prežila, zvládla, urobila a podobne. A takisto si zosumarizujem, aké ciele som si stihla za tento rok splniť. Najprv sa teda budem venovať tým cieľom.

Za rok 2018 som splnila tieto ciele:

 1. Kúpila som si celú sériu Harryho Pottera – to sa mi podarilo vo februári. 
 2. Viac som kreslila mandaly – áno, začala som sa tomu venovať intenzívnejšie a vážne to milujem.
 3. Prefarbila som sa – skúšala som hnedú, avšak stále som červená, no už mi vlasy pomaly odrastajú. 
 4. Našla som si kamarátku – nie len Nikol Seven, s ktorou si stále píšem, ale stretávala som sa aj so Sonyou Merchier a som za to skutočne rada. Teším sa na naše ďalšie stretnutia. 
 5. Kúpila som si znovu pečený čaj – nepamätám si, kedy som to stihla. 😀
 6. Dopísala som Medzi riadkami nie je len bielo – tuším, že som to stihla do apríla. 
 7. Presunula som projekt na vlastnú doménu – v apríli.
 8. Kúpila som si polaroid – to sa mi podarilo teraz v decembri. 
 9. Vydala som knihu v pevnej väzbe – moja tretia kniha Na krídlach noci.

Okej, to boli splnené ciele. O tom, aké ciele chcem splniť v novom roku budem písať zvlášť článok. Teraz o tom, aký bol tento rok. Tento rok bol asi až do mája zvláštny a chaotický. Chvíľu bolo na nič, chvíľu bolo fajn. Časy jednoducho neboli ustálené tak, ako by som potrebovala. Ale úspešne sa mi to podarilo prestáť. Koniec mája a celé leto bolo absolútne úžasné, pretože tu bola moja starká z Brezna.

Bolo to jednoducho úžasné leto – ešte lepšie ako to minulé. A to letné obdobie veľmi nemusím. 

Celý čas som sa snažila vydať svoju tretiu knihu Medzi riadkami nie je len bielo, ale nenašla som vydavateľa. Avšak hľadanie som nevzdala, od nového roku začínam opäť. 

Plánovala som štúdium externej formy na zdravotke, ale nakoniec som to zrušila. A myslím, že to bolo správne rozhodnutie. Absolvovala som ďalšie čítania mojej tvorby. Písalo sa o mne v Horehroní a v našich miestnych “novinách”. 

Začala som intenzívnejšie kresliť. 

A čo je najdôležitejšie, celkovo som sa dosť zmenila. Začala som myslieť pozitívne. A prelom celého môjho života bola jedna vec:

Začala som sa mať rada.

Prestala som riešiť, že som tučná. Páčim sa sama sebe. Iste, má to občas medzierky, ale keď sa na seba pozriem do zrkadla, tak si viem povedať, že som pekná, že sa mám rada. Taká, aká som. Stále som bojovala s tým, či mám chudnúť kvôli názorom ostatných. Pretože ja som nikdy necítila potrebu schudnúť. Cítim sa veľmi dobre, nemám dôvod sa meniť kvôli niekomu inému. 

Dlho, veľmi dlho mi trvalo, kým som si to uvedomila. Dokázala som toto leto ísť na kúpalisko a tancovať vo vode. V plavkách. Jasné, pre vás ostatných asi normálna vec, alebo respektíve niečo, čo by vám nerobilo problém, ale pred rokom by som to nedokázala. Nedokázala by som postnúť na instagram fotku v šortkách. Ani fotku v letných šatách. Nedokázala by som to.

Ale tento rok…

Tento rok som to dokázala!

A som za to na seba istým spôsobom hrdá. Dokázala povedať “Ak sa vám nepáčim, tak sa nepozerajte!” a myslela som to smrteľne vážne. Nie ako predtým, keď mi na tom, ako sa na mňa ľudia dívajú záležalo najviac. Priznávam, že občas si pomyslím: “Ktovie čo si o mne myslia…” Ale býva to málokedy. Čo ma po tom, čo si myslia? Cítim sa dobre, vyzerám dobre. Nepáčim sa vám? Tak sa otočte a dívajte sa inam. 

A toto celé považujem za najdôležitejšiu vec, ktorá sa mi v tomto roku prihodila, alebo ktorú som dokázala. 

Samozrejme, že nezabúdam na vydanie mojej tretej knihy… Ale toto… Toto som sa snažila docieliť xy rokov. 

Ak by som to celé mala zhrnúť, tak bol v mojom vnútri tento rok prelomový. A zároveň bol plný trápenia, no i krásnych a radostných chvíľ. Stále robím to, čo ma baví a napĺňa a myslím, že takto som šťastná.

Iste, stále neskonale túžim po tom, aby som sa mohla odsťahovať, ale žiaľ splnenie tohto cieľa je v nedohľadne. Uvidíme, čo prinesie čas…

Aký bol váš rok?

7 thoughts on “Môj rok 2018

 1. Fajn rok, teda, zdá sa :3 Ach, som happy za tvoj pokrok v sebavnímaní, došla som na to, že je to sakra podstatné, mať sa rád… Hm… Nejak sa to teda určite dá! Na Silvestra chystám bilanciu roka, ako vždy, takže tam sa rozpíšem o sebe, teraz len toľko, že som príšerne rada, že sme sa začali stretávať, dúfam, že nám to i vydrží 🙂 Želám ti mierne vopred, milá Elizabeth, mnoho úspechov do roku 2019, nech je minimálne rovnako fajn pre teba ako tento :3

  Liked by 1 person

 2. Mám z Teba radosť. Dosiahla si naozaj veľké pokroky a úspechy. Či je to kniha ( v pevnej väzbe 😉 ) alebo vnímanie samej seba vidíš, že sa to dá, nevšímať si pohľady druhých. Nemá význam trápiť sa tým, čo si myslia ostatní. Len ma trošku mrzí, že sa chceš silou mocou odsťahovať. Neviem si predstaviť život bez teba 😍

  Liked by 1 person

 3. Je super, že jsi tolik pokročila s přístupem sama k sobě. 🙂 To si myslím, že je vůbec nejdůležitější, protože vnímání sebe samotné ovlivňuje hrozně moc. Já nejsem moc spokojená s řadou věcí na sobě, ale myslím si, že se to každým rokem lepší. Rok 2018 byl fajn, procestovala jsem spoustu míst u nás i v zahraničí, dostala se do druháku na vysoké… 🙂 Přeji šťastný nový rok 2019! 🙂

  I am Lenka

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.