Ciele, ktoré by som chcela splniť v roku 2019

Udiala sa tu zmena, to ste si azda všimli. Nie, nie, nevraciam sa do čias, keď som menila názvy blogu či adresy ako ponožky. Len som sa rozhodla ukončiť svoj paušál na WP. Prečo? Jednoducho preto, lebo mi to z praktického hľadiska neprišlo potrebné pokračovať ďalej ako mozaikaticha.com. Nie že by tá adresa nebola pekná, ale ja osobne neblogujem na to, aby som budovala značku. Blogujem preto, pretože chcem písať. To je pre mňa to najpodstatnejšie. A na to mi stačí free verzia. Ale dnes (konečne) chcem písať o svojich cieľoch na tento rok. Niektoré sú také obyčajné, alebo inak povedané, vzťahujúce na niečo materiálne. Iné sú takpovediac vnútorné. 

Chcela by som tento rok dočítať celú sériu Harryho Pottera. Mám rozčítaný štvrtý diel. Tak verím, že sa mi to tento rok podarí. 

Ďalší môj cieľ je zažiť krst svojej knižky. A toto by sa malo splniť, pretože ho budem organizovať a veľmi sa na to teším. Mám v pláne navštíviť knižnicu s tým, aby sme sa dohodli na nejakom termíne a podobne. 

Niekedy počas roka by som rada oslovila nejakého fotografa, aby mi urobil profesionálne fotky, pretože všade potrebujem fotky s veľkým rozlíšením a to sa len tak s mobilom nepodarí. Ale potrebovala by som, aby ten fotograf vedel čo robí a nie ako naposledy, keď si ma ani nenastavil, takže som tam vyzerala ako prasa, ktoré sa práve nažralo.

Mám v pláne si kúpiť plátno a skúsiť naň namaľovať mandalu, alebo taký ten svoj abstraktný vzor. 

Chcela by som konečne vydať Medzi riadkami nie je len bielo. Rukopis som už teraz stihla odoslať do Albatros Medie a zatiaľ sa mi vôbec neozvali, či im to prišlo alebo čo…Ak nevyjde Albatros Media, tak budem skúšať ďalej. A tiež by som bola rada, keby mi vyšla druhá básnická zbierka Kvety Duše, ktorá je zatiaľ u vydavateľky.

Môj cieľ je aj zúčastniť sa ARTIOfestu. Je to festival pre umelcov a bude tam program aj pre spisovateľov. Zatiaľ to vyzerá tak, že tam budem. Samozrejme ak sa nič nepokazí…

Taký menší cieľ je aj to, že by som rada objavila nejakú novú kaviareň. Nie že by ma Piazza Doro omrzela, to ani náhodou, ale túžim objaviť niečo nové. 

Rovnako rada by som šla do divadla. Do normálneho divadla. 

A tiež videla svoju knihu na vlastné oči v kníhkupectve. 

Čo sa týka tých vnútorných cieľov, tak by som chcela dosiahnuť toho, aby som si veci príliš nepripúšťala, netrápila sa tým, čo nemôžem zmeniť. Aby som to dokázala sama od seba prejsť či už pomocou vyplakania sa, či vypísania. Jednoducho, aby som sama sebe dokázala povedať, že musím zatnúť zuby. A vydržať. 

Potom sa nesmiem nechať omotať okolo prstu. Nenechať sa stále lámať. Vyhodiť z trápenia človeka, ktorý ma neustále láme. 

Okrem týchto cieľov mám však aj zopár blogových:

 1. Prispievať aspoň raz-dvakrát do týždňa na blog.
 2. Byť aktívna na FB stránke blogu
 3. Pridávať príspevky aspoň štyrikrát do týždňa na Instagram.
 4. Komentovať blogy, objavovať nové.
 5. Stále robiť projekt.
 6. Točiť na YouTube.

Dúfam, že sa mi čo najviac cieľov podarí v tomto novom roku 2019 splniť. A vám prajem tiež, aby ste si splnili všetko, čo si prajete, a aby tento rok bol pre vás skvelým.

Prezentačná fotografia: Tirachard Kumtanom z Pexels

8 thoughts on “Ciele, ktoré by som chcela splniť v roku 2019

 1. Silno držím palce :3 Sympatické ciele, najviac sa mi páčia knižné, proste si ideš za svojím, snažíš sa. Keby sa mne chcelo tak písať ako tebe…:) Inak moja fotografka odtiaľto je fajn, fotí skvelo, ale žiaľ je drahá, myslím, že som ti to už vravela. Možno by sa s ňou ale dalo dohodnúť na nejakých portrétovkách, zas by si ich asi nechcela 20. Mária Závodská photography (na FB), keby si nenašla nikoho.

  Like

 2. Držím palce, nech sa ti darí. Hlavne stále písať a vydávať knižky. A ešte dúfam, že pri plnení snov ako je krst knihy Na krídlach noci, pomôžem aj ja. Buď silná a choď si za svojimi snami.

  Liked by 1 person

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.