Januárové momenty #2019

20190131_150708_0001

Minulý rok som začala s konceptom “top deviatky”. A v podstate tento koncept zachovám, ale nebude to “top 9”. Budú to momenty. Keďže január končí, tak samozrejme januárové. V princípe to bude takmer to isté ako minuloročný koncept, ale nebudem limitovaná deviatkou. Jediná hranica, ktorá tu bude, bude tá časová. Mimochodom, viem, že som koncom decembra nevydala top 9, ale už som to nemala kam vtesnať. A moja chuť blogovať bola mizerná. Teraz tú chuť mám, akurát si ju neviem akosi častejšie uvedomiť. Preto tu v poslednom čase pribúdajú len nové kapitoly Poetky. Ale vám sa to zrejme i tak páči. 🙂 Prv, než začnem, tak vám trochu objasním, ako to bude po novom fungovať. Budem opisovať môj celý mesiac. Každý zásadný moment, alebo niečo, čo sa stalo, alebo ma ovplyvnilo, čo som cítila, dám do nadpisu. 

Ohňostroje a Laky

Asi začnem hneď od prvých minút januára. Silvester som strávila s akousi virózou časť na oslave, časť doma. Prvý januárový moment bol, keď sme sa s Lakym pozerali na ohňostroje. Vzala som ho na ruky a položila si ho na parapet. Okno bolo pochopiteľne zatvorené (ak by sa niekto ozval, že či som sa nebála, že mi vypadne). Teda Laky sa až tak na ohňostroje nepozeral. Hľadel mi poza chrbát a od strachu oslintal celé tričko. Ja som ho utešovala a snažila sa mu nejako dať najavo, že sa nemá čoho báť a že som s ním.

Plánovanie

Začiatkom mesiaca som si plánovala, čo všetko musím urobiť, ako začať vybavovať krst knihy, propagáciu, akým ľuďom by som mohla Na krídlach noci ponúknuť na recenziu a tak ďalej, a tak ďalej. Bola som z toho celkom nadšená, pretože som sa na všetky tie plány tešila. A pripravovala sa na to, že toho bude pomerne veľa. 

Snehová kalamita

V deň, keď som cestovala do Skalice k psychiatričke dosť snežilo. Bolo to pre mňa ešte o to ťažšie, pretože sa mi veľmi zle orientuje, keď je sneh. Bolo osem hodín ráno, sedela som v kaviarni pri mandľovom kapučíne a pozorovala, ako za oknom chumelí. Príjemná chvíľa. 

49560107_2208041356083395_7717514180269441024_n

Priateľstvo 

Stretnutie so Sonyou pri skvelom “Winter spice latté” a s pizzou s ananásom. Ako vždy skvelo strávený čas. Každú cestu autobusom tam si uvedomujem, že pred pár rokmi by som zostala za svojimi múrmi a nedokázala sa s niekým len tak stretávať. A pritom som bola tak osamelá. Po ceste som opäť s úžasom hľadela na Baziliku Sedembolestnej Panny Márie. Jasne si vybavujúc časy, keď som tam bola naposledy. Priateľstvo je niečo čo však nepozná vzdialenosť. Stále dopisovanie s NIkol, ktorá mi v mnohých ťažkých chvíľach veľmi pomohla.

 

Pieseň znejúca stále dokola

Cestou ku psychologičke, ku ktorej som sa veľmi tešila, som si dokola púšťala skladbu IDGAF od Dua Lipa. A nemohla som ju prestať počúvať. U psychologičky nasledovala úľava sprevádzaná veľmi príjemným rozhovorom. Cestou do centra mesta som si vravela, že pokiaľ odchádzate od psychológa s úsmevom, asi svoju prácu robí skutočne dobre. 

Vlnky vo vlasoch a copywriting

Nedeľné doobedie s natáčkami a s prácou v skvelom kolektíve HendiKupu. Dobrovoľnícka činnosť, ktorá ma teší. K tomu tvorba videí, pretože stále sú knihy, o ktorých musím niečo povedať. 

Starbucks hrnček a teplá deka

Dostala som ako darček Starbucks hrnček. K tomu, že by som potrebovala o niečo väčší sa vyjadrovať nebudem. 🙂 Na obdobie medzi dvomi veľkými kávami to stačí. Sedela som zamotaná v teplej deke v kuchyni s kávou v rukách aj keď bol už čas, kedy kávu zvyčajne nepijem. 

50840568_2217816171772580_3339418105787973632_n

Článok v novinách a ďalšia snehová kalamita

Tento týždeň v pondelok vyšiel v regionálnych novinách Záhorák rozhovor so mnou ako s autorkou. Neskutočný pocit, ktorému som ešte pár hodín nevedela uveriť. Pozvanie na besedu, ktoré som s radosťou prijala. Radosť a zároveň strach, či to všetko zvládnem. 

51229479_2219232071630990_2635005510323011584_n

Skvelá kniha a pečenie koláča

Prečítala som triler Nenávisť, ktorý ma veľmi potešil. Zároveň som mala možnosť prečítať si milé recenzie na moje knihy. Upiekla som kávový koláč s jemným prídavkom škoricového cukru, ktorý bol takou improvizáciou. Prilepil sa mi síce k pečiacemu papieru, ale chutil dobre a do dňa zmizol. 🙂 A ešte k tomu rozpracovanie nového obrazu.

51061480_2220510994836431_7475519015390019584_n

Takýto bol môj január. A nezastavím sa ani v čase, ani v práci, ani v ničom.

Prvých tridsaťjeden dní nového roku bolo krásnych i smutných ale aj keď som občas večer umierala bolesťou, vždy ráno som sa narodila s nádejou a novou energiou.

Aký bol váš január?

3 thoughts on “Januárové momenty #2019

  1. Také milé! Mandľové kapučíno znie ako super vec. A z toho rozhovoru v Záhorákovi mám radosť s tebou, že je to skvelé? Neviem ako za tebou, za mnou síce žiadni paparazzi netiahli (fňuk), no človek má hneď iný pocit 😀 Verím, že február bude tiež fajn, držím palce!

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.